ΙΤΑΛΙΑ

Όλα έγιναν σε 13 λεπτά στο Τορίνο

Στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1, της «γκρανάτα» με τη Φιορεντίνα

Όλα συνέβησαν στα πρώτα λεπτά, με την Τορίνο και τη Φιορεντίνα να αναδεικνύονται 1-1, για τη 10η αγωνιστική της Serie A, με το σκορ να διαμορφώνεται από το 13ο λεπτό.

Ο Μάρκο Μπενάσι με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στη Φιορεντίνα, μόλις στο 2ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 13’, όταν ο Άινα επιχείρησε σουτ, η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι κι έπειτα στην πλάτη του τερματοφύλακα των «βιόλα», Λαφόν για το 1-1.

Η ομάδα της Φλωρεντίας με 15β. βρίσκεται στην 5η θέση, ενώ η «γκρανάτα», έχει έναν βαθμό λιγότερο.

ΤΟΡΙΝΟ: Σιρίγκου, Ίτσο, Μπαζέλι (65’ Ζάζα), Μπελότι, Φαλκέ (85’ Σοριάνο), Μέιτε, Ντε Σιλβέστρι (83’ Παριτζίνι), Ντζιντζί, Ενκουλού, Άινα, Ρινκόν.
ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Λαφόντ, Μπιράγκι, Μιλένκοβιτς, Εϊσέρικ (46’ Σιμεόνε),  Μιραλάς, Βερεκούτ, Πετσέλα, Μπενάσι (84’ Νταμπό), Κιέζα, Φερνάντες (46’ Ζέρσον), Ούγκο

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Σάββατο 27/10
Αταλάντα- Πάρμα 3-0 (55’ αυτ. Γκάλιολο, 72’ Παλομίνο, 80’ Μαντσίνι)
Έμπολι- Γιουβέντους 1-2 (28’ Καπούτο – 54’ πεν., 70’ Κριστιάνο Ρονάλντο)
Τορίνο- Φιορεντίνα 1-1 (13’ αυτ. Λαφόντ – 2’ Μπενάσι)

20 Κιέβο 9 -1 7 24

Νίκη-ανατροπή με Κριστιάνο η Γιουβέντους (vid)

«Θέλουν Βενγκέρ οι ιδιοκτήτες της Μίλαν»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Όλα έγιναν σε 13 λεπτά στο Τορίνο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.