ΙΤΑΛΙΑ

Ουντινέζε – Μίλαν 1-2: Ο Ζλάταν έβαλε και ανάποδο ψαλίδι για το τρίποντο! (vids)

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς το έκανε κι αυτό. Μετά την εκπληκτική ασίστ του κόντρα στην Ουντινέζε, σκόραρε με ανάποδο βολέ μπροστά από τον αντίπαλο γκολκίπερ και χάρισε τη νίκη στη Μίλαν με 2-1 εκτός έδρας. Πρώτα, μας άφησε με το στόμα ανοιχτό με τη μαγική ενέργεια με το κοντρόλ και το άψογο κατέβασμα στην ασίστ που...

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς το έκανε κι αυτό. Μετά την εκπληκτική ασίστ του κόντρα στην Ουντινέζε, σκόραρε με ανάποδο βολέ μπροστά από τον αντίπαλο γκολκίπερ και χάρισε τη νίκη στη Μίλαν με 2-1 εκτός έδρας.

Πρώτα, μας άφησε με το στόμα ανοιχτό με τη μαγική ενέργεια με το κοντρόλ και το άψογο κατέβασμα στην ασίστ που έκανε στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα για τον Κέσιε.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ίντερ – Πάρμα 2-2: Από τον εφιάλτη του 0-2 στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις!

Η Ουντινέζε βρήκε γκολ στο 48′ με τον Ντε Πολ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ο Ζλάταν, όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη στο ματς.

Στο 83′ σκόραρε κόντρα στην Ουντινέζε με ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι, όπως μόνο εκείνος θα έκανε στα 39 του χρόνια!