ΙΤΑΛΙΑ

Πάλι με ανατροπή η εφτάψυχη Ίντερ, 2-1 τη Βερόνα (vids)

Βεσίνο και Μπαρέλα χάρισαν τη νίκη στην ομάδα του Κόντε

Τι είχες Ίντερ, τι είχα πάντα.

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε βρέθηκε για δεύτερο σερί ματς πίσω στο σκορ, αλλά αντέδρασε ξανά, έδειξε χαρακτήρα πρωταθλήτριας και επικράτησε με 2-1 της Βερόνα.

Το γκολ του Πέρε στο 19ο λεπτό από την άσπρη βούλα έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος η Ίντερ πίεσε και κατάφερε με κεφαλιά του Βεσίνο στο 65ο λεπτό να ισοφαρίσει, ενώ χάρη σε ένα τρομερό σουτ του Μπαρέλα έξω από την περιοχή που κατέληξε στο δεξί «Γ» της εστίας πήρε τη νίκη μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Έτσι, οι «νερατζούρι» πάτησαν ξανλα κορυφή και εύχονται από την συμπολίτισσα Μίλαν να κάνει το… θαύμα και να κόψει βαθμούς από τη Γιουβέντους στο μεταξύ τους ντέρμπι.

Ίντερ (Αντόνιο Κόντε): Χαντάνοβιτς, Μπιράγκι (63′ Καντρέβα), Ντε Φράι, Σκρίνιαρ, Μπαστόνι, Βεσίνο, Μπρόζοβιτς, Λατσάρο (85′ Ντ’ Αμπρόζιο), Μπαρέλα, Λουκάκου, Μαρτίνες (81′ Εσπόζιτο)

Βερόνα (Ιβάν Γιούριτς): Σιλβέστρι, Φαραόνι, Ραχμανί, Αλαν, Γκίντερ, Λάζοβιτς, Βέρε (63′ Χέντερσον), Τζακάνι (50′ Τουτίνο), Πεσίνα, Αμραμπατ, Σαλτσέντο (84′ Στεπίνσκι).

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Παρασκευή 8/11
Σασσουόλο-Μπολόνια 3-1 (34’,75’ Καπούτο, 68’ Μπόγκα – 70’Ορσολίνι)

Σάββατο 9/11
Μπρέσια-Τορίνο 0-4 (17′,26′ Μπελότι πεν., 75′, 80′ Μπερενγκέρ)
Ίντερ-Βερόνα 2-1 (65’ Βεσίνο, 83’ Μπαρέλα / 19’ πέν. Βέρε)

20 Σπαλ 11 7 7 18

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Η Μπάγερν διέλυσε ξανά την… πελάτισσα Ντόρτμουντ (vids)

Αν θέλετε περισσότερα προγνωστικά μπορείτε να δείτε με ένα κλικ στο betarades.gr

ΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ SPORTIMEBET KAI ΔΕΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ SPORTIME

KANE LIKE ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ SPORTIME ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Follow sportime.gr

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πάλι με ανατροπή η εφτάψυχη Ίντερ, 2-1 τη Βερόνα (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.