ΙΤΑΛΙΑ

Σασουόλο – Τορίνο 3-3: Ματσάρα! Μέχρι το 71′ ήταν 0-1! (vid)

Τρομερός αγώνας στη Serie A...

Σασουόλο – Τορίνο 3-3: Ποιος θα το έλεγε πριν κάποια χρόνια πως σε αγώνα του ιταλικού πρωταθλήματος της Serie A, θα έμπαιναν έξι γκολ!

Σασουόλο – Τορίνο 3-3: Από πέρσι αυτό είναι μία εικόνα όχι και τόσο ασυνήθιστη στην Ιταλία. Το ίδιο συνέβη και στον αγώνα της Σασουόλο με το Τορίνο.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 3-3, σε ένα ματς το οποίο στο 71′ ήταν 0-1!

Στο 33′ ο Λινέτι έκανε το 0-1 στο ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε το… έλα να δεις από το 70′ και μετά! Στο 71′ ο Ντζούρισιτς ισοφάρισε σε 1-1. Ο Μπελότι στο 77′ σημείωσε το 1-2 και στο 79′ έγινε το 1-3 με τον Λούκιτς!

Η Σασουόλο μείωσε σε 2-3 με τον Κίρικες στο 84′ και ένα λεπτό μετά ο Καπούτο ισοφάρισε σε 3-3!

Σασουόλο: Κονσίλι, Αϊχάν (61′ Μπόγκα), Κίρικες, Φεράρι, Κυριακόπουλος (74′ Ροτζέριο), Λοκατέλι, Λόπεζ (61′ Μουλντούρ), Μπεράρντι, Ρασπαντόρι (62′ Μπουράμπια), Τζούρισιτς (90+6 Τραορέ), Καπούτο.

Τορίνο: Σιρίγκου, Ροντρίγκες (89′ Ανσάλντι), Λιανκό, Μπρέμερ, Βόιβοντα, Λινέτι, Ρινκόν (89′ Σέγκρε), Μεϊτέ, Λούκιτς, Μπελότι, Βέρντι (74′ Ν’Κουλού).

Παρασκευή 23/10
Σασουόλο-Τορίνο 3-3 (71′ Τζούριτσιτς, 84′ Κίρικες, 85′ Καπούτο – 33′ Λίνετι, 77′ Μπελότι, 79′ Λούκιτς)

20 Κροτόνε 4 1 3 11

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σασουόλο – Τορίνο 3-3: Ματσάρα! Μέχρι το 71′ ήταν 0-1! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.