ΙΤΑΛΙΑ

Σασουόλο – Φιορεντίνα 3-3 : Δύο γκολ ο Μιραλάς σε επική ισοπαλία (vids)

Σασουόλο και Φιορεντίνα μοίρασαν σκόρ και θέαμα στο ισόπαλο 3-3 για την 15η αγωνιστική της Serie A, με τον Κέβιν Μιραλλάς να ισοφαρίζει στο τελευταίο λεπτό.

Σασουόλο και Φιορεντίνα μοίρασαν σκόρ και θέαμα στο ισόπαλο 3-3 για την 15η αγωνιστική της Serie A, με τον Κέβιν Μιραλλάς να ισοφαρίζει στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το σκορ άνοιξε στο 62ο λεπτό όταν η μπάλα ύστερα από την απόκρουση του Λαφόν ήρθε στον Ντάνκαν, ο οποίος σκόραρε με ένα αριστερό σουτ έξω από την περιοχή.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Γκανέζος έδωσε την ασίστ στον Μπαμπακάρ που δεν αστόχησε από το ύψος του πέναλτι, χωρίς να πανηγυρίσει, μιας και έχει περάσει από τους «Βιόλα».

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 70ο λεπτό όταν το σουτ του Φερνάντες βρήκε το δοκάρι και ο Σιμεόνε στην επαναφορά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, σκοράροντας έπειτα από 866 αγωνιστικά λεπτά.

Στο 80′ οι γηπεδούχοι, όπως έδειχνε, «κλείδωναν» τη νίκη με το πολύ όμορφο μακρινό σουτ του Σένσι, ο οποίος πέτυχε το πρώτο του εντός έδρας γκολ από τον Οκτώβριο του 2016.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης ο Τζούρισιτς άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες, λίγα λεπτά μόλις μετά την είσοδό του στο γήπεδο.

Ο Μπενάσι μείωσε εκ νέου στο 89′ με κοντινό σουτ ύστερα από την επέμβαση του Κονσίγλι, ενώ λίγο μετά ο Μιλένκοβιτς αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα, επαναφέροντας την αριθμητική ισορροπία.

Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο γνωστός, από το περάσμά του από τον Ολυμπιακό, Κέβιν Μιραλλάς ισοφάρισε πλασάροντας τον Κονσίγλι, ολοκληρώνοντας έτσι ένα τρομέρο ματς.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ (Ντε Ζέρμπι): Κονσίγλι, Λιρόλα, Μάρλον,  Φεράρι, Ροτζέριο, Μπουραμπιά (80′ Μανιανέλι), Σένσι, Ντάνκαν, Μπεράρντι, Μπεράρντι, Μπαμπακάρ(84′ Μάτρι), Ντι Φραντσέσκο (74′ Τζούρισιτς)

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ (Πιόλι):  Λαφόν, Λαουρίνι, Μπιράγκι, Πετσέλα, Μιλένκοβιτς, Βερετού,  Μπενάσι, Φερνάντες, Γκέρσον(76′ Μιραλλάς), Πγιάτσα (46′ Κιέζα), Βλάχοβιτς (55′ Σιμεόνε)

Tο πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7/12
Γιουβέντους-Ίντερ 1-0 (66’ Μάντζουκιτς)

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/12
Νάπολι-Φροζινόνε 4-0 (7’ Ζιελίνσκι, 40’ Ουνάς, 68’, 84’ Μίλικ)
Κάλιαρι-Ρόμα 2-2 (85’ Ιονιτά, 90’+5’ Σάου – 14’ Κριστάντε, 41’ Κολάροφ)
Λάτσιο-Σαμπντόρια 2-2 (79’ Ατσέρμπι, 90+6’ πέν. Ιμόμπιλε – 21’ Κουλιαρέλα, 90+9’ Σαπονάρα)

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/12
Σασουόλο-Φιορεντίνα 3-3 (62′ Ντάνκαν, 67′ Μπαμπακάρ, 80′ Σένσι – 70′ Σιμεόνε, 89′ Μπενάσι, 90+6′ Μιραλλάς)

Μάντζουκιτς, ένας Κροάτης βέρος Γιουβεντίνος

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σασουόλο – Φιορεντίνα 3-3 : Δύο γκολ ο Μιραλάς σε επική ισοπαλία (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.