ΙΤΑΛΙΑ

Serie A: Γκολ ο Μανωλάς, ανατροπή η Μίλαν

Δείτε πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία στη Serie A

Ο Κώστας Μανωλάς βρήκε δίχτυα στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Νάπολι με την Μπολόνια, όμως το σκορ έγραψε 1-1.

Στο 7ο λεπτό με ωραία κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους ο διεθνής αμυντικός, αλλά στο 80′ ο Μπάροου ισοφάρισε.

Στον αντίποδα με τη Νάπολι, η Μίλαν επικράτησε 3-1 της Πάρμα, η οποία προηγήθηκε με τον Κούρτιτς στο 44′.

Οι γηπεδούχοι, πάντως, ξύπνησαν στο β’ ημίχρονο και με σκόρερ τους Κεσιέ (55′), Ρομανιόλι (59′), Τσαλχάνογλου (77′) πήραν τη νίκη.

Τα αποτελέσματα της 33ης αγωνιστικής

Τρίτη 14/7

Αταλάντα – Μπρέσια 6-2 (2’, 55’, 58’ Πάσαλιτς, 25’ Ντε Ρόον, 28’ Μαλινόφσκι, 30’ Ζαπάτα – 8’ Τορεγκρόσα, 83’ Σπάλεκ)

Τετάρτη 15/7

Σαμπντόρια – Κάλιαρι 3-0 (8’ Γκαμπιαντίνι, 40’, 53’ Μπονατσόλι)

Μίλαν – Πάρμα 3-1 (55’ Κεσιέ, 59′ Ρομανιόλι, 77’ Τσαλχάνογλου – 44’ Κούρτιτς)

Μπολόνια – Νάπολι 1-1 (81’ Μπάροου – 7’ Μανωλάς)

20 ΣΠΑΛ 32 19 23 58

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Serie A: Γκολ ο Μανωλάς, ανατροπή η Μίλαν», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.