ΙΤΑΛΙΑ

Serie A: Γκολ ο Βέρντε, επιτέλους νίκη η Κάλιαρι

Με τον Ντανιέλε Βέρντε να βρίσκει δίχτυα στο 39ο λεπτό, η Σπέτσιο έσωσε την παρτίδα απέναντι στη Φιορεντίνα (2-2). Πετσέλα και Μπιράγκι έδωσαν το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, προτού ο πρώην άσος της ΑΕΚ μειώσει και ο Φαρίας ισοφαρίσει. Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Κάλιαρι, η οποία επικράτησε 3-2 εκτός έδρας της Τορίνο....

Με τον Ντανιέλε Βέρντε να βρίσκει δίχτυα στο 39ο λεπτό, η Σπέτσιο έσωσε την παρτίδα απέναντι στη Φιορεντίνα (2-2).

Πετσέλα και Μπιράγκι έδωσαν το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, προτού ο πρώην άσος της ΑΕΚ μειώσει και ο Φαρίας ισοφαρίσει.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Κάλιαρι, η οποία επικράτησε 3-2 εκτός έδρας της Τορίνο.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Σάββατο 17/10

Νάπολι – Αταλάντα 4-1 (23’, 27’, 30’ Πολιτάνο, 43’ Οσιμέν – 69’ Λάμερς)

Ίντερ – Μίλαν 1-2 (29′ Λουκάκου – 12′, 16′ Ιμπραΐμοβιτς)

Σαμπντόρια – Λάτσιο 3-0 (32′ Κουαλιαρέλα, 41′ Αουτζέλο, 74′ Ντάμσγκααρντ)

Κροτόνε – Γιουβέντους 1-1 (12′ Σίμι – 21′ Μοράτα)

Κυριακή 18/10

Μπολόνια – Σασουόλο 3-4 (9’ Σοριάνο, 29’ Σβάνμπεργκ, 60’ Ορσολίνι – 18’ Μπεράρντι, 64’ Τζούρισιτς, 70’ Καπούτο, 77’ Τακεχίρο)

Σπέτσια – Φιορεντίνα 2-2 (39′ Bέρντε, 75′ Φαρίας – 2′ Πετσέλα, 4′ Μπιράγκι)

Τορίνο – Κάλιαρι 2-3 (4′ πέν., 49′ Μπελότι – 12′ Ζοάο Πέδρο, 19′, 73′ Σιμεόνε)

Ουντινέζε – Πάρμα 3-2 (28′ Σαμίρ, 52′ αυτ. Ιακοπόνι, 88′ Πουσέτο – 26′ Ερνάντι, 70′ Καραμό)

20 Τορίνο 3 0 4 8

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Serie A: Γκολ ο Βέρντε, επιτέλους νίκη η Κάλιαρι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.