ΙΤΑΛΙΑ

Serie A: Νέα απώλεια για Νάπολι

Η Ναπολι έσωσε στο τέλος την παρτίδα με την Σασουόλο, όταν ο Ινσίνιε ισοφάρισε σε 1-1 στο 86’!

Η Νάπολι σώθηκε στο τέλος στο εκτός παιχνίδι με την αξιόμαχη Σασουόλο, αφού απέσπασε την ισοπαλία στο 86’ με τον Ινσίνιε.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε γκολ και στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, η Σασουόλο ευτύχησε να προηγηθεί στο 52’ με τον Μπεράρντι, έναντι των φιλοξενουμένων.

Οι γηπεδούχοι αγνοούν τη νίκη από τις 26 Ιανουαρίου και το 3-0 επί της Κάλιαρι, μετρώντας έκτοτε τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες.

Κάθε λεπτό που περνούσε και το 1-0 διατηρούταν σκορπούσε ενθουσιασμό στις εξέδρες και στον κόσμο της ομάδας.

Ωστόσο η Νάπολι είχε απάντηση και στο 86’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Ινσίνιε, παίρνοντας έτσι την ισοπαλία.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ (Ρομπέρτο Ντε Ζέρμπι): Πέγκολο, Πελούζο, Φεράρι, Ντεμιράλ, Λιρόλα, Ροζέριο, Μανιαρέλι, Τζούριτσιτς (76’ Μπουραμπιά), Ντάνκαν (91’ Λοκατέλι), Μπογκά, Μπεράρντι (85’ Μπαμπακάρ).

ΝΑΠΟΛΙ (Κάρλο Αντσελότι): Οσπίνα, Κίρικες (46’ Λουπέρτο), Κουλιμπαλί, Μαλκούτ, Γκουλάμ, Άλαν, Ουνάς (66’ Γιουνές), Ντιαβαρά, Μέρτενς, Βέρντι (66’ Μίλικ), Ινσίνιε.