ΙΤΑΛΙΑ

Serie A: Νίκη για τη Μίλαν παρά την αποβολή του Ζλάταν (vid)

Serie A: Η Μίλαν επικράτησε της Πάρμα εκτός έδρας με 1-3, με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη!

Serie A: Η Μίλαν κατάφερε και με δέκα ποδοσφαιριστές να πάρει το τρίποντο κόντρα στη Πάρμα με 1-3 και να διατηρηθεί στη δεύτερη θέση. Αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Ζλάταν.

Μόλις οκτώ λεπτά χρειάστηκαν οι Ροσονέρι για να ανοίξουν το σκορ, με τον Ρέμπιτς να σκοράρει, μετά από ασίστ του Ιμπραΐμοβιτς. Οι παίκτες το Πιολί δημιούργησαν ένα πανέμορφο γκολ, με τον Ζλάταν να μοιράζει και τον Ρέμπιτς να «εκτελεί». Ο Κεσί, με πανομοιότυπο τρόπο και όμορφη συνεργασία με τους συμπαίκτες του έκανε το 0-2 πριν το ημίχρονο.

Στο 50ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν τριπλή μεγάλη ευκαιρία, αλλά δεν κατάφεραν να κερδίσουν τον Ντοναρούμα. Στο 60ο λεπτό ήρθε η αποβολή του Ζλάταν με απευθείας κόκκινη κάρτα, σε μια ανύποπτη φάση. Το «κοκκίνισμα» του Σουηδού πιθανότατα να οφείλεται σε έντονη… διαφωνία του με τον διαιτητή.

Στο 66ο λεπτό η Πάρμα μείωσε με κοντινή εκτέλεση του Γκαλιόλιο. Οι «ασπρόμαυροι» πίεσαν και είχαν τις ευκαιρίες για την ισοφάριση. Όμως, σε μια αντεπίθεση ο Νταλότ μοίρασε έτοιμο γκολ τον Λεάο, που σημείωσε το τελικό 1-3.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας η Σπέτσία επικράτησε με 3-2 της τελευταίας Κροτόνε. Η Ουντινέζε ηττήθηκε με 0-1 από την Τορίνο, χάρη σε γκολ πέναλτι του Μπελότι.

Το πρόγραμμα της 30ης αγωνιστικής

Σάββατο 10 Απριλίου

Σπέτσια – Κροτόνε 3-2 (63′ Βέρντερ, 89′ Ματζιόρε, 90+2′ Έρλιτς – 40′ Τζιτζί, 78′ Νουάνκουο)

Πάρμα – Μίλαν 1-3 (66′ Γκαλιόλο – 8′ Ρέμπιτς, 44′ Κεσιέ, 90+4′ Λεάο)

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη AC Milan (@acmilan)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Serie A: Νίκη για τη Μίλαν παρά την αποβολή του Ζλάταν (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.