Serie Α: Τα πάντα όλα μέσα σε 2 λεπτά

Ολοκληρώθηκε η 13η αγωνιστική της Serie A...

Ολοκληρώθηκε το βράδυ της Δευτέρας η 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie Α, με την αναμέτρηση Σπαλ – Τζένοα οι οποίες πήραν από έναν βαθμό.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με τελικό αποτέλεσμα 1-1.

Ματς στο οποίο και τα δύο γκολ μπήκαν μέσα σε δύο λεπτά! Στο 55′ ο Πετάνια άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι. Και στο 57′ ο Στουράρο ήταν αυτός ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Όλσεν: Έριξε μπουνιά σε αντίπαλο στο Λέτσε – Κάλιαρι! (vid)

Σπαλ: Μπερίσα, Σάλα, Βικάρι, Φελίπε, Στρεφέτζα, Μισιρόλι, Βαλντιφιόρι, Κούρτιτς, Ρέτσα, Ντι Φραντσέσκο, Πετάνια, ενώ αγωνίστηκαν και οι Ίγκορ, Βαλότι, Μούρτζια.

Τζένοα: Ράντου, Γκιλιόνε, Ρομέρο, Ζαπάτα, Κρισίτο, Λεράγκερ, Ραντοβάνοβιτς, Κασάτα, Αγκουντέλο, Στουράρο, Πιναμόντι, ενώ έπαιξαν και οι Πάντεφ, Φαβίλι, Κλεονίσε.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής
Σάββατο 23/11
Αταλάντα-Γιουβέντους 1-3 (56’ Γκόσενς – 74’,82’ Ιγκουαΐν, 90+2’ Ντιμπάλα)
Μίλαν-Νάπολι 1-1 (29’ Μποναβεντούρα – 24’ Λοζάνο)
Τορίνο-Ίντερ 0-3 (12’ Λαουτάρο, 32’ Ντε Φράι, 55’ Λουκάκου)

Κυριακή 24/11
Μπολόνια-Πάρμα 2-2 (40’ Παλάσιο, 90+5’ Τζεμαϊλί – 17’ Κουλουσέφσκι, 71’ Ιακοπόνι)
Βερόνα-Φιορεντίνα 1-0 (66’ Ντι Καρμίνε)
Ρόμα-Μπρέσια 3-0 (49’ Σμόλινγκ, 57’ Μαντσίνι, 66’ Ντζέκο)
Σασουόλο-Λάτσιο 1-2 (45’ Καπούτο – 34’ Ιμόμπιλε, 90+1’ Καϊσέδο)
Σαμπντόρια-Ουντινέζε 2-1 (45+6′ Γκαμπιαντίνι, Ραμίρεζ με πέναλτι – 29′ Νεστορόβσκι)
Λέτσε-Κάλιαρι Αναβλήθηκε

Δευτέρα 25/11
Σπαλ-Τζένοα 1-1 (55′ Πετάνια με πέναλτι – 57′ Στουράρο)

20 Μπρέσια 7 12 10 23

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Serie Α: Τα πάντα όλα μέσα σε 2 λεπτά», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.