ΙΤΑΛΙΑ

Serie A: Τεράστια ανατροπή και νίκη 3-2 για τη Μίλαν

Σε ένα απίστευτο ματς για την 20η αγωνιστική της Serie A, η Μίλαν πέτυχε μία σπουδαία νίκη με 3-2, κάνοντας ανατροπή κόντρα στην Ουντινέζε. Το παιχνίδια από την αρχή του είχε πολύ καλό ρυθμό, με τους οπαδούς να έχουν γεμίσει στο Σαν Σίρο, θέλοντας να… σπρώξουν την ομάδα τους στη νίκη. Ωστόσο μόλις στο 7ο...

Σε ένα απίστευτο ματς για την 20η αγωνιστική της Serie A, η Μίλαν πέτυχε μία σπουδαία νίκη με 3-2, κάνοντας ανατροπή κόντρα στην Ουντινέζε.

Το παιχνίδια από την αρχή του είχε πολύ καλό ρυθμό, με τους οπαδούς να έχουν γεμίσει στο Σαν Σίρο, θέλοντας να… σπρώξουν την ομάδα τους στη νίκη.

Ωστόσο μόλις στο 7ο λεπτό ο Ντοναρούμα έκανε μία τραγική έξοδο και ο Λάρσεν βρήκε την ευκαιρία να σκοράρει και να κάνει το 1-0.

Η Μίλαν προσπάθησε να πιέσει χάνοντας ευκαιρίες τόσο με τον Ρομανιόλι, τον Καστιγιέχο και τον Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς, με τις ομάδες τελικά να πηγαίνουν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν και ο ρυθμός ανέβηκε ακόμα περισσότερο, με τον Ρέμπιτς να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο και να σκοράρει μόλις στο 48’ λεπτό για το 1-1.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Νάπολι – Φιορεντίνα 0-2: Την «καβάλησε» (vid)

Στη συνέχεια ο Τέο Ερναντές στο 71’ γύρισε το ματς στο 2-1, ωστόσο η Ουντινέζε ισοφάρισε στο 85ο λεπτό με τον Λαζάνια.

Ο Ρέμπιτς όμως κρατούσε το καλύτερο για το τέλος, αφού στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης πήρε την μπάλα από τον Ζλάταν και με ένα σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Οι ενδεκάδες του αγώνα:

Μίλαν: Ντοναρούμα, Κόντι, Κγιάερ, Ρομανιόλι, Ερναντές, Καστιγιέχο (77’ Κρούνιτς), Μπενασέρ, Κεσιέ, Μποναβεντούρα (46’ Ρέμπιτς), Ιμπραΐμοβιτς, Λεαό

Ουντινέζε: Μούσο, Μπεκάο, Τροστ, Εκόνγκ, Νόιτινγκ (78’ Νεστορόφσκι), Στριγκερ Λάρσεν, Φοφανά, Μανδραγόρα, Ντε Πολ, Σέμα (88’ Αβέστ), Οκάκα (90+2’ Ντι Μάιο), Λασάζια

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής της Serie A:

Σάββατο 18/1

Λάτσιο-Σαμπντόρια 5-1 (7’ Καϊσέδο, 17’ πέν, 20’, 65’ πέν. Ιμόμπιλε, 54’ Μπάστος)

Σασουόλο-Τορίνο 2-1 (61′ Μπογκά, 73′ Μπεράρντι – 21′ αυτ. Λοκατέλι)

Νάπολι-Φιορεντίνα 0-2 (26′ Κιέσα, 74′ Βλάοβιτς)

Κυριακή 19/1

Μίλαν-Ουντινέζε (42′, 90+2′ Ρέμπιτς, 71′ Ερναντές – 6′ Λάρσεν, 85′ Λαζάνια)

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Serie A: Τεράστια ανατροπή και νίκη 3-2 για τη Μίλαν», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.