ΙΤΑΛΙΑ

Βενέτσια – Τορίνο 1-1: Απομακρύνεται νωρίς από τα… ζόρια

Βενέτσια και Τορίνο αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1 για το πρωτάθλημα της Ιταλίας.

Βενέτσια και Τορίνο αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1 για την έκτης αγωνιστικής της Serie A. Με δέκα παίκτες αγωνίστηκαν οι φιλοξενούμενοι για περίπου 15 λεπτά που απομακρύνονται από νωρίς από τα βαθμολογικά…ζόρια.

Ισοπαλία με σκορ 1-1 ανάμεσα σε Βενέτσια και Τορίνο, στο τελευταίο παιχνίδι της έκτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Ιταλίας.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις για κάποιο τέρμα, χωρίς αποτέλεσμα. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπρέκαλο, στο 56ο λεπτό.

Από εκείνο το σημείο η Τορίνο επικεντρώθηκε κυρίως στα αμυντικά της καθήκοντα και το πλήρωσε. Ειδικότερα, ο Τζίτζι μέσα σε πέντε λεπτά δέχθηκε δύο κίτρινες κάρτες, με αποτέλεσμα να αφήσει την ομάδα του με παίκτη λιγότερο. Η Βενένσια το εκμεταλλεύτηκε και με εκτέλεση πέναλτι στο 78ο λεπτό του Αράμου έγραψε το τελικό 1-1.