ΙΤΑΛΙΑ

Βερόνα – Ίντερ 1-2: Κορυφή και ελπίζει σε «στραβοπάτημα» της Μίλαν

Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίζεται το πρωτάθλημα Ιταλίας, με την Ίντερ να παίρνει δύσκολα τη νίκη απέναντι στη Βερόνα. Νίκη κορυφής πήρε η Ίντερ, εκτός έδρας, κόντρα στη Βερόνα. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε έμεινε στο μηδέν στο πρώτο μέρος, αλλά στο δεύτερο ξεκίνησε με γκολ. Ειδικότερα, ο Λαουτάρο «εκτέλεσε» τον αντίπαλο τερματοφύλακα με υπέροχο πλασέ...

Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίζεται το πρωτάθλημα Ιταλίας, με την Ίντερ να παίρνει δύσκολα τη νίκη απέναντι στη Βερόνα.

Νίκη κορυφής πήρε η Ίντερ, εκτός έδρας, κόντρα στη Βερόνα. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε έμεινε στο μηδέν στο πρώτο μέρος, αλλά στο δεύτερο ξεκίνησε με γκολ.

Ειδικότερα, ο Λαουτάρο «εκτέλεσε» τον αντίπαλο τερματοφύλακα με υπέροχο πλασέ εντός περιοχής στο 52ο λεπτό. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Αργεντινού επιθετικού, μετά από έναν μήνα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να να αγχώσουν τους «Νερατζούρι». Συγκεκριμένα, στο 63ο λεπτό οι παίκτες της Βερόνα εκμεταλεύτηκαν την γκάφα του Χαντάνοβιτς, με τον Ίλιτς να σημειώνει εύκολα το 1-1.

Η Ίντερ παρέμεινε ψύχραιμη και πήρε τελικά το τρίποντο. Ο Σκρίνιαρ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, στο 69ο λεπτό, σημειώνοντας το τελικό 1-2.

Βερόνα: Σιλβέστρι, Νταβιντόβιτς (31’ Λοβάτο, 59’ Γκίντερ), Μανιάνι, Τσεκερίνι, Φαραόνι, Ταμέζ, Βελόσο, Ντιμάρκο, Κόλεϊ (53’ Ρουέγκ), Ζακάνι (53’ Λάζοβιτς), Σαλσέδο Μόρα (46’ Ίλιτς)

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Σκρίνιαρ, Ντε Βράι, Μπαστόνι, Χακίμι, Μπρόζοβιτς, Μπαρέλα, Γιανγκ, Πέρισιτς (70’ Βιδάλ), Μαρτίνες (87’ Γκαλιαρντίνι), Λουκάκου