Κακή εικόνα και φιλική ήττα από τον Πανιώνιο

Δεν έπεισε ο Ολυμπιακός των πολλών αλλαγών κόντρα στους Νεοσμυρνιώτες

Ο Όσκαρ Γκαρθία ήθελε να δει τους παίκτες του να αντιμετωπίζουν με σοβαρότητα το παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα κόντρα στον Πανιώνιο το μεσημέρι του Σαββάτου (17/3) στο «Γ. Καραϊσκάκης», αλλά δεν έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας του στη φιλική ήττα από τον Πανιώνιο με 1-0. Ο Ισπανός προπονητής χρησιμοποίησε τους 17 από τους 26 παίκτες που έχει στο ρόστερ, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που δεν είχαν πολλά λεπτά στα πόδια τους.

Ο Ολυμπιακός είχε λίγες καλές στιγμές στην αναμέτρηση, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο με αποκορύφωμα ένα χαμένο τετ α τετ του Τζούρτζεβιτς, ενώ και οι «κυανέρυθροι» έπαιξαν με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή τους. Μάλιστα, στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και πέτυχαν το νικητήριο γκολ στο 65′, όταν ο Μασούρας εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Ίβουσιτς, που είχε μπει στο παιχνίδι, σκοράροντας από κοντινή απόσταση. Υπενθυμίζεται πως το παιχνίδι διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών τόσο για τον κόσμο όσο και τον Τύπο.

Για τους γηπεδούχους, οι Ιγκόρ Σίλβα και Ίβιτσα Ίβουσιτς έκαναν το ανεπίσημο ντεμπούτο τους, ενώ χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Νίκος Βέργος, ο οποίος επέστρεψε στο Λιμάνι κατά τη χειμερινή μεταγραφική περίοδο και δεν είχε παίξει σε επίσημο ματς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Όσκαρ Γκαρθία): Χουτεσιώτης, Σίλβα, Σισέ, Νικολάου, Χατζισαφί, Ζιλέ, Μαρτίνς, Ανδρούτσος, Οτζίτζα, Σεμπά, Τζούρτζεβιτς. Αγωνίστηκαν και οι: Ελαμπντελαουί, Ίβουσιτς, Πάρντο, Μάριν, Βέργος, Ρομαό.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Μπαντής, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Πινιώτης, Σπιριντόνοβιτς, Λάμπρου, Σαββίδης, Μασούρας. Αγωνίστηκαν και οι: Βουκελάτος, Μακρύλλος, Γκιοατά, Αστράς, Οικονομίδης, Νόβακ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κακή εικόνα και φιλική ήττα από τον Πανιώνιο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.