Κύπελλο Ελλάδας: Στην επόμενη φάση ο ασταμάτητος Λεβαδειακός

Με 3-0 νίκησε τον Αιολικό ο Λεβαδειακός και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Τι Κύπελλο Ελλάδας τι Super League 2. Δεν σταματάει ο Λεβαδειακός και το επιβεβαίωσε και με αντίπαλο τον Αιολικό την Τετάρτη (8/11).

Οι Βοιωτοί δεν βρήκαν ιδιαίτερη αντίσταση, επικράτησαν με 3-0 των νησιωτών και πέρασαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Εκεί θα βρουν απέναντί τους τη Λαμία. Την ομάδα που πέρυσι ουσιαστικά τους «έριξε» ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις σε 1-1 την προτελευταία αγωνιστική των πλέι οφ.

Εντός των επόμενων ημερών θα οριστεί λογικά το παιχνίδι του Λεβαδειακού με τη Λαμία για την 5η φάση του Κυπέλλου. Ο νικητής αυτού του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει τη Νίκη Βόλου. Επομένως, μπορεί να ελπίζει πως θα φτάσει ακόμη και έως τα προημιτελικά.

Από εκεί και πέρα στο 3-0 επί του Αιολικού τα γκολ έβαλαν οι Συμελίδης, Κουιρουκίδης και Νικολιάς. Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν ήδη στο 2-0 και το τρίτο γκολ το πέτυχε ο Νικολιάς στο 81′, όταν ούτως ή άλλως όλα είχαν κριθεί.

Λεβαδειακός – Αιολικός 3-0

* Δεν ολοκληρώθηκε ποτέ το Πανθρακικός – Εθνικός με τους Πειραιώτες να παίρνουν την πρόκριση άνευ αγώνα.