Κριστιάνο Ρονάλντο: Πρώτο γκολ με την Αλ Νασρ, κόντρα στον Γιώργο Δώνη! (vid)

Έστω και με πέναλτι, ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε το πρώτο του γκολ με την Αλ Νασρ, κόντρα στην ομάδα του Γιώργου Δώνη

Στην 3η του συμμετοχή με την Αλ Νασρ, ο Κριστιάνο Ρονάλντο κατάφερε επιτέλους να βρει δίχτυα! Συγκεκριμένα με πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πορτογάλος σταρ χάρισε βαθμό στην ομάδα, του καθώς ισοφάρισε σε 2-2 στην έδρα της Αλ Φατέχ (στην οποία προπονητής είναι ο Γιώργος Δώνης) για την 15η αγωνιστική στη Σαουδική Αραβία.

Ολα έδειχνα μάλιστα οτι ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν θα καταφέρει να σκοράρει, καθώς είχε ένα ακυρωθέν τέρμα στο 24ο λεπτό, ενώ στο 46ο έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι.

Τελικά ο 37χρονος άσος έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του με χτύπημα πέναλτι στο 90+3′ χάρη στην οποία η Αλ Νασρ παρέμεινε στην κορυφή με 34 βαθμούς σε 15 ματς. Επίσης 34 βαθμούς έχει η Αλ Σαμπάμπ  αλλα με ματς περισσότερο, ενώ η Αλ Φατέχ του Γιώργου Δώνη είναι στην 6η θέση με 22 σε 15 αναμετρήσεις.

Να αναφέρουμε ότι η Αλ Φατέχ άνοιξε το σκορ στο 12′ με τον Κρίστιαν Τέγιο, για να ισοφαρίσει για την Αλ Νασρ ο Ταλίσκα στο 42′. Οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 58΄ με τον Μπεντέμπκα για να κάνει το τελικό 2-2 ο Ρονάλντο όπως είπαμε.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κριστιάνο Ρονάλντο: Πρώτο γκολ με την Αλ Νασρ, κόντρα στον Γιώργο Δώνη! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.