ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΑΕΚ – Παναιτωλικός: Τα γκολ των Ολιβέιρα και Κρίστιτσιτς (vids)

H Ένωση προηγείται 2-0 με σκόρερ τον Νέλσον Ολιβέιρα και τον Νέναντ Κρίστιτσιτς

Η ΑΕΚ και Παναιτωλικός συγκρούονται στο ΟΑΚΑ στη ρεβάνς των προημιτελικών του κυπέλλου Ελλάδας με στόχο την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού.

Η Ένωση υπερέχει σε όλους τους τομείς στο πρώτο ημίχρονο και έχει πάρει προβάδισμα πρόκρισης με 2-0.

Με σκόρερ τον Νέλσον Ολιβέιρα και τον Νέναντ Κρίστιτσιτς.

Ο Πορτογάλος επιθετικός επέστρεψε στην ενδεκάδα της Ένωσης έπειτα από τις 26 Ιανουαρίου και συνδύασε την επιστροφή του, βρίσκοντας δίχτυα.

Στο έβδομο λεπτό ο Έλντερ Λόπες έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Λιάβας απομάκρυνε την μπάλα, όμως εκεί βρισκόταν ο Ολιβέιρα, που με ωραίο τελείωμα νίκησε τον Κνετ για το 1-0.

Ήταν το ενδέκατο γκολ του Πορτογάλου φορ τη φετινή σεζόν στις εγχώριες διοργανώσεις.

ΑΕΚ-Παναιτωλικός Live

Στο 36′ η ΑΕΚ διπλασίασε τα τέρματά της και ουσιαστικά έχει «κλειδώσει» την πρόκριση, αφού ο Παναιτωλικός δεν δείχνει σημάδια αντίδρασης και έχει περισσότερο το μυαλό του στο ντέρμπι με τον Πανιώνιο.

Ο Αραούχο πέρασε στον Μάνταλο, αυτός από αριστερά γύρισε στον αφύλαχτο Κρίστιτσιτς, που πλάσαρε από κοντά προ κενής εστίας.

Ο Σέρβος μέσος της Ένωσης δείχνει σε εξαιρετική κατάσταση το τελευταίο διάστημα

ΑΕΚ – Παναιτωλικός: Δείτε τα γκολ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ – Παναιτωλικός: Τα γκολ των Ολιβέιρα και Κρίστιτσιτς (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.