ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Ατρόμητος – Παναθηναϊκός 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το LIVE της αναμέτρησης Ατρόμητος - Παναθηναϊκός για το Κύπελλο Ελλάδας
Φάση από το Ατρόμητος - Παναθηναϊκός με Χατζηγιοβάνη και Σάλομον

Ενημερωθείτε λεπτό προς λεπτό για την αναμέτρηση ΑτρόμητοςΠαναθηναϊκός στο πλαίσιο της 5ης φάσης που βρίσκεται το Κύπελλο Ελλάδας.

Δείτε το κανάλι του αγώνα που διεξάγεται στο Δημοτικό Στάδιο του Περιστερίου, καθώς και τις αρχικές ενδεκάδες.

Αναφορικά με το σημερινό ματς, από τη μία ο Ατρόμητος που δεν έχει καμία νίκη φέτος, από την άλλη ο Παναθηναϊκός που δεν έχει καμία νίκη εκτός έδρας από τον Φεβρουάριο.

Παρεμπιπτόντως η τελευταία επικράτηση των «πρασίνων» μακριά από τη Λεωφόρο είχε καταγραφεί στο Περιστέρι.

Πρόκειται για την αναμέτρηση του περυσινού πρωταθλήματος που πραγματοποιήθηκε στις 6 Φεβρουαρίου 2021.

Ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει 3-2 με γκολ του Γιουνούς Σανκαρέ στο 84ο λεπτό.

Ατρόμητος – Παναθηναϊκός: Το LIVE του αγώνα

Τέλος αγώνα

90+2′ Κεφαλιά του Παπαδόπουλου, δεν ανησυχεί ιδιαίτερα ο Μπρινιόλι.

90+1′ Καλοζυγισμένη σέντρα του Καρλίτος, ο Βιτάλ δεν μπορεί να νικήσει τον Γιαννιώτη από διαγώνια θέση.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′ Πούγγουρας αντί του MVP Χατζηγιοβάνη. Με τρεις στόπερ ο Παναθηναϊκός.

85′ Αποφεύγει Ντένιτς και Παπαδόπουλο ο Χατζηγιοβάνης, σουτάρει από δύσκολη γωνία, ο Γιαννιώτης κρατά το 0-1.

82′ Κάρτα στον Σάλομον.

80′ Σάντσες αντί Χουάνκαρ. Θα παίξει αριστερά, όπως είχε συμβεί και για ένα ημίωρο κόντρα στον Αστέρα.

Η ευκαιρία του Χατζηγιοβάνη:

76′ Μπεντινέλι αντί Καρτάλη, Αθανασίου αντί Μαυρομμάτη

71′ Παραλίγο αυτογκόλ! Γύρισμα του Σάλομον με το κεφάλι, αποκρούει σε κόρνερ ο Γιαννιώτης.

70′ Τζαβίδας αντί Κωτσόπουλου και Νάτσος αντί Τζένιτς

70′ Βιτάλ αντί Παλάσιος.

63′ Κάρτα στον Σάρλια.

63′ Σπουδαία κάθετη του Καρλίτος, ο Χατζηγιοβάνης δεν μπορεί να συγκρατήσει την ισορροπία του και χάνεται η ευκαιρία.

60′ Βασιλαντωνόπουλος αντί Κιβρακίδη που αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα.

56′ Σουτ του Κουλούρη εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Μπρινιόλι.

To γκολ του Καρλίτος:

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

Και μία ευχάριστη είδηση για τον Παναθηναϊκό εν όψει ΟΦΗ και ΠΑΟΚ.

Τέλος α’ ημιχρόνου

39′ ΓΚΟΛ! Ατρόμητος – Παναθηναϊκός 0-1: Ο Χουάνκαρ σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι, ο Χατζηγιοβάνης προλαβαίνει με προβολή και γυρίζει στη μικρή περιοχή, απ’ όπου ο συνήθης Καρλίτος προωθεί την μπάλα σε κενή εστία.

34′ Κάρτα στον Κώτσιρα

Συνεχίζουν να τα «λένε» οι Κωτσόπουλος και Αλεξανδρόπουλος.

25′ Κάρτα σε Κωτσόπουλο και Αλεξανδρόπουλο. Προηγήθηκε φάουλ του Κιβρακίδη στον Πέρεθ.

25′ Ένταση και σπρωξίματα εντελώς ξαφνικά!

Στο μεταξύ, έχει δυναμώσει ο αέρας, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τις προσπάθειες των παικτών.

Ανεβασμένος ο Παναθηναϊκός στα τελευταία λεπτά.

18′ Σπουδαία ντρίμπλα του Χατζηγιοβάνη στον Γκαλβάο και σέντρα, ο Καρλίτος παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ. Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους.

Ο Ατρόμητος πατάει καλύτερα, δεν βγάζει σιγουριά στα μετόπισθεν η ομάδα του Γιοβάνοβιτς.

6′ Διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σωτήριο τάκλιν του Βέλεθ στον Κωτσόπουλο κι έπειτα ο Κουλούρης σουτάρει λίγο άουτ.