ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Ηλιούπολη – Λαμία 0-3: Καθάρισε ο Τσούκαλος

Εύκολο έργο είχε η Λαμία, που νίκησε την Ηλιούπολη με 3-0 και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου

Υπήρχε και διαφορά κατηγοριών και διαφορά ποιότητας! Σε παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε το ΗλιούποληΛαμία με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 3-0 και να κλείνουν έτσι εισιτήριο για τους «16» του Κυπέλλου.

Το ματς έγινε στο «Ελ Πάσο» και παρά τις αλλαγές που έκανε ο Μιχάλης Γρηγορίου, η ομάδα του δεν δυσκολεύτηκε. Δύο δικά της παιδιά σημείωσαν τα γκολ με τον Τσούκαλο να είναι ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης.

Ο 29χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 13′ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Προβυδάκη. Έως το ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα και στο 55′ ο ίδιος με πλασέ διαμόρφωσε το 0-2 από σέντρα του Μανουσάκη. Ουσιαστικά εκεί τελείωσαν όλα στο Ηλιούπολη – Λαμία. Οι τυπικά γηπεδούχοι ήταν δύσκολο να αντιδράσουν.

Στη συνέχεια οι Φθιώτες προτίμησαν να κάνουν διαχείριση δυνάμεων, αφού ακολουθεί ο Ατρόμητος. Ένα ματς αρκετά σημαντικό και για τις δύο ομάδες, όπως καταλαβαίνει κανείς και από τη βαθμολογική τους θέση στη Super League 1. Στο 64′ ο Σαράνοφ απέκρουσε πέναλτι του Κράσι και στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το 0-3. Σκόρερ ο νεαρός Τρούμπουλος, που είχε κάνει ντεμπούτο λίγο καιρό πριν στο ματς με τον Παναιτωλικό.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Τάσος Τασιόπουλος): Τσάκαλος, Πολίτης, Μπουσάι, Ρέτζο, Τσατσάρης, Μαλάι, Γάγγος, Ταβάρες, Ντινιωτάκης, Ζέλο, Λάμπη.

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Μαζουλουξής, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Προβυδάκης, Τζανδάρης (57′ Μπεχαράνο), Γκέντσογλου (87′ Τρούμπουλος), Τιρόνε (57′ Βλαχομήτρος), Ελευθεριάδης, Μανουσάκης (57′ Ρόμανιτς), Τσούκαλος (74′ Μανούσος).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ηλιούπολη – Λαμία 0-3: Καθάρισε ο Τσούκαλος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.