×

Sportime BET

Media

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Κύπελλο Ελλάδας: Αλλαγή ημέρας στο Πανθηραϊκός-Ηλυσιακός


    Sportime Team

Κύπελλο Ελλάδας: Αλλαγή ημέρας στο Πανθηραϊκός-Ηλυσιακός


Παρότι η αρχική ημερομηνία των αγώνων για το Κύπελλο Ελλάδας είχε οριστεί για τις 25 Αυγούστου, ημέρα Κυριακή, τελικά το παιχνίδι του Πανθηραϊκό με τον Ηλυσιακό που αφορά την Κυπελλούχου ομάδα των Κυκλάδων με την αντίστοιχη των Αθηνών θα γίνει τρεις ημέρες αργότερα.

Συγκεκριμένα, μετά από αίτημα που κατέθεσε ο Ηλυσιακός και με τη σύμφωνη γνώμη της ΕΠΟ η συνάντηση ορίστηκε για τις 28/8 ημέρα Τετάρτη και ώρα 17.00 στο γήπεδο των Φηρών.

Αιτία αποτέλεσε το γεγονός ότι δεν υπήρχαν την Κυριακή 25 Αυγούστου εισιτήρια ακτοπλοϊκά με αποτέλεσμα οι ιθύνοντες των «κιτρινόμαυρων» να ζητήσουν τη μετάθεση του αγώνα για την Τετάρτη 28 Αυγούστου

Στις 17.00 μάλιστα θα γίνει η σέντρα του α’ αγώνα που είναι ιστορικής σημασίας κυρίως για τους Κυκλαδίτες που για πρώτη φορά θα αγωνιστούν σε αυτή τη διοργάνωση.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Έρχεται ο καλύτερος ΠΑΟΚ όλων των εποχών!

Κύπελλο Ελλάδας: Τα ζευγάρια της πρώτης φάσης

Τα ζευγάρια που αναδείχθηκαν ανά ζώνη, είναι τα ακόλουθα.

1η Ζώνη
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου (Θράκης) – Πανδραμαϊκός (Δράμας)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Έβρου)- Αετός Ορφανού (Καβάλας)
Πανσερραϊκός (Σερρών)- Ορφέας PUMA Ξάνθης (Ξάνθης)

2η Ζώνη
ΠΑΟΝΕ (Κιλκίς) – ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας)
Μακεδονικός ΦΟΥΦΑ (Κοζάνης) – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριάς)
Εδεσσαϊκός (Πέλλας) – Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας)

3η Ζώνη
Ελλασσόνα (Λάρισας) – Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτίας)
Αταλάντη (Φθιώτιδας) – Μετέωρα (Τρικάλων)
Θιναλιακός (Κέρκυρας) – Ποταμιά (Ευρυτανίας)
Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας)

4η Ζώνη
Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας) – Όμηρος Νεοχωρίου (Αιτωλοακαρνανίας)
Παλληξουριακός (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) – Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας)
Δόξα ΑΟ (Άρτας) – Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου)
Καλαμάτα (Μεσσηνίας) – Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας)

5η Ζώνη
ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας) – Παναργειακός (Αργολίδας)
Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας) – Λεωνίδιο (Αρκαδίας)
Πελλάνας Καστορείου (Λακωνίας) – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου (Χίου)
Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) – Αιολικός (Λέσβου)

6η Ζώνη
Νέα Αρτάκη (Ευβοίας) – Εθνικός (Πειραιά)
Επισκοπή (Ρεθύμνου) – Ατσαλένιος (Ηρακλείου)
Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) – Ηλυσιακός (Αθηνών)
Αχαρναϊκός (Αν. Αττικής) – ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων)

* Σε παρένθεση οι ΕΠΣ στις οποίες ανήκουν οι ομάδες

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.