ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Κύπελλο Ελλάδας: Επεισόδια στο Ξενοφών Κρεστένων-Αιγάλεω! (vid)

Ανάμεσα σε οπαδούς του Αιγάλεω και τις αστυνομικές δυνάμεις

Το Κύπελλο Ελλάδας συνεχίζεται την Κυριακή (15/9) με την διεξαγωγή της γ’ φάσης του θεσμού με την συμμετοχή των ομάδων της Football League.

Στο δημοτικό στάδιο Χαράλαμπος Βιλαέτης στον Πύργο διεξάγεται η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ξενοφώντα Κρεστένων και Αιγάλεω με ώρα έναρξης τις 4μ.μ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Κύπελλο Ελλάδας: Η κλήρωση της 3ης φάσης

Ωστόσο, με την συμπλήρωση 20 περίπου λεπτών προκλήθηκαν σοβαρά επεισόδια στην εξέδρα μεταξύ οπαδών του Αιγάλεω και των ΜΑΤ.

Ο διαιτητής διέκοψε το ματς και περίμενε να ηρεμήσουν τα πνεύματα, προκειμένου να σφυρίξει ξανά την επανέναρξη του.

Οι άνθρωποι του Αιγάλεω μάλιστα, ζήτησαν από το διαιτητικό τρίο να μην διακόψει το παιχνίδι, καθώς η ομάδα θα κινδύνευε με μηδενισμό!

Οι δυνάμεις των ΜΑΤ έκαναν χρήση δακρυγόνων για να απομακρύνουν τους οπαδούς του Σίτι, με αποτέλεσμα ο αγώνας να μην συνεχίζεται για περίσσοτερο από 20 λεπτά.

Δείτε το video:

Τελικά, στο 46′ (δηλαδή έπειτα από 26 λεπτά) τα ματς άρχισε ξανά, με το σκορ στο 0-0.

Οι αρχικές ενδεκάδες

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Αναμουρλίδης, Δημάκης, Κολόκας, Μιλοσέσκι, Κωνσταντόπουλος, Φερεκίδης, Π. Κουτσογιαννάκης, Μούτσος, Μπουτσικάκης.

Αιγάλεω: Σικαλιάς, Σπυρόπουλος, Μαγκάκης, Γκότοβος, Παπανικόλας, Συριόπουλος, Τσαφταρίδης, Σταματάκης, Ντιατά, Κατσικογιάννης, Τσλιγκίρης.

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κύπελλο Ελλάδας: Επεισόδια στο Ξενοφών Κρεστένων-Αιγάλεω! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.