ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Λευκίμμη – Άγιος Νικόλαος 1-2: Στους «16» του Κύπελλου οι Κρητικοί!

Λευκίμμη - Άγιος Νικόλαος 1-2: Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου οι Κρητικοί.

Λευκίμμη – Άγιος Νικόλαος 1-2: Και ομάδα από την Γ’ Εθνική στην κληρωτίδα για τη φάση των «16» στο Κύπελλο Ελλάδας.

Στη μονομαχία των ομάδων από την Γ’ Εθνική, ο Άγιος Νικόλαος ήταν εκείνος που χαμογέλασε και πήρε την πρόκριση (2-1) στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ στο 25′ λεπτό με πλασέ του Φουκαράκη.

Έντεκα λεπτά αργότερα οι Κερκυραίοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Κωστακιώτη, ενώ λίγο αργότερα έχασαν τεράστια ευκαιρία να προηγηθούν, αλλά ο Γεωργακόπουλος σε κενή εστία δεν κατάφερε με κεφαλιά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.

Οι Κρητικοί πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Μαυρή μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου στο 76′.

Στις δύο καλές στιγμές που είχαν οι γηπεδούχοι μέχρι το τέλος του ματς, δεν κατάφεραν να βρούν δεύτερο γκολ και να στείλουν το παιχνίδι στη παράταση.

Α.Ε. ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Αντώνης Δρακόπουλος): Γκάκος, Γρηγοριάδης, Κωστακιώτης, Πουλημένος, Νίκιτς(90΄ Κουλούρης), Μοκοβίλα, Κιπτίου, Τσεβανέδης, Πανταζής(86΄ Ντεκάρνε), Θεοδωράκης, Γιωργακόπουλος(71΄ Τσολάκης).

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Νίκος Σουργιάς): Μπένκο, Δολαψάκης, Πλουσής, Πιθαρούλης, Τσανάι, Πάγια(73΄ Κίτος), Μαυρής, Μηνάς(90+5′ Τζιλάι), Παπαδόπουλος, Νοκάι(52΄ Μαρκάκης), Φουκαράκης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λευκίμμη – Άγιος Νικόλαος 1-2: Στους «16» του Κύπελλου οι Κρητικοί!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!