ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα: Τα γκολ των Ηπειρωτών

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα για τους Ηπειρώτες. Ουσιαστικά σε μεγάλο βαθμό η πρόκριση κλείδωσε από το δεκάλεπτο

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα για τους Ηπειρώτες. Ουσιαστικά σε μεγάλο βαθμό η πρόκριση κλείδωσε από το δεκάλεπτο.

Παναθηναϊκός και ΠΑΣ Γιάννινα μετά το 2-1 του Αγρινίου γνώριζαν πως θα πρέπει να μπουν καλά στο ματς και πως αυτό θα ήταν κλειδί για την πρόκριση. Οι φιλοξενούμενοι το κατάφεραν.

Μόλις στο 2′ εκμεταλλεύτηκαν για δεύτερη φορά σε αυτό το ζευγάρι τις στατικές φάσεις. Στο Αγρίνιο το 2-1 είχε γίνει με κόρνερ του Καρτάλη και κεφαλιά του Κάργα. Τώρα το 0-1 έγινε με φάουλ του Καρτάλη και κεφαλιά του Παντελάκη. Ο τελευταίος είχε σκοράρει και στο περσινό ματς Κυπέλλου στην Αθήνα.

Μέχρι να συνέλθει ο Παναθηναϊκός είχε γίνει και το 0-2. Σκόρερ ο Χατζηθεοδωρίδης με κεφαλιά στην προσπάθειά του να απομακρύνει. Απαρηγόρητος ο τελευταίος, ο Διούδης πήγε πάνω του και προσπάθησε κάπως να τον ανεβάσει.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα: Τα γκολ των Ηπειρωτών», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.