ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Παναιτωλικός – Ιάλυσος 5-1: Ξέσπασε στο δεύτερο μέρος

Όλα τα γκολ στο δεύτερο μέρος

Σε μία αναμέτρηση… αγγαρεία, ο Παναιτωλικός «έβγαλε» την υποχρέωση απέναντι στον Ιάλυσο και σφράγισε την πρόκριση στην επόμενη φάση στο Κύπελλο Ελλάδος.

Η ομάδα του Χάβου επιβλήθηκε με 5-1 της ομάδας της Ρόδου. Όλα τα γκολ πάντως, μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο!

Ενδεκάδα κράμα βασικών-αναπληρωματικών επέλεξε ο Μάκης Χάβος.

Ο Γιαννακόπουλος ξεκίνησε κάτω από τα δοκάρια. Παρράς, Γιοβάνοβιτς, Λιάβας και Γιαννιώτης ξεκίνησαν στην άμυνα. Σιέστεντ, Μιμίτο και Ντάλσιο στη μεσαία γραμμή.

Ο Ρομάν με τον Ντουάρτε ξεκίνησαν στα άκρα και ο Μπαΐροβιτς ο μοναδικός προωθημένος.

Στα πρώτα 45′ τα λάθη στο χώρο του κέντρου ήταν πάρα πολλά, με την ομάδα του Χάβου να μην μπορεί να απειλήσει.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο προπονητής του Παναιτωλικού πέρασε στο γήπεδο τους Ταχάρ και Ντίαζ αντί των Σιέστεντ και Ρομάν.

Ο Παναιτωλικός πήρε το προβάδισμα στο 58′ με τον Μπαΐροβιτς, για να διπλασιάσει τα τέρματα ο Μιμίτο στο 60′.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, γύρισμα του Παρρά κατέληξε στον Τζελάι, ο οποίος σημείωσε αυτογκόλ.

Ο Μπαΐροβιτς στο 74′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του από το σημείο του πέναλτι.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν λάθος του Γιοβάνοβιτς και μείωσαν στο 76′ με τον Πεταυράκη, με τον αμυντικό των Αγρινιωτών να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 85′.

Σουτ του Φράγκου στο 88′ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννακόπουλου.

Κύπελλο Ελλάδας: Δείτε το πρόγραμμα