ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Βόλος – Πανσερραϊκός 1-1 (4-2 πέν.): Στη διαδικασία της ρώσικης ρουλέτας

Προκρίθηκε ο Βόλος στους «16» του Κυπέλλου...

Βόλος – Πανσερραϊκός 1-1 (4-2 πέν.): Την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε ο Βόλος κόντρα στον Πανσερραϊκό στη διαδικασία των πέναλτι.

Ο Πανσερραϊκός φάνηκε να είναι σκληρό καρύδι για τον Βόλο, καθώς στην κανονική διάρκεια του ματς οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1. Σκορ το οποίο έμεινε και στην παράταση. Με αποτέλεσμα η πρόκριση να κρίνεται στα πέναλτι.

Στο 37′ ο Βόλος κατάφερε να προηγηθεί στο 37′ με το γκολ του Μάντζη. Όμως ο Πανσερραϊκός δεν το έβαλε κάτω και στο 90′ βρήκε την ισοφάριση με το πέναλτι του Κόντσι! Οδηγώντας το ματς στην παράταση.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Λαμία – Αιολικός 3-0: Τρία πριν, τρία τώρα

Εκεί όπου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 101′ ο Μάντζης. Το ματς έμεινε στο 1-1 και οι δύο ομάδες πήγαν στα πέναλτι.

Στη διαδικασία όπου ο ήρωας του Βόλου ήταν ο τερματοφύλακας του, Γκαραβέλης καθώς απέκρουεσ δύο πέναλτι!

Να σημειωθεί πως στα πέναλτι του Βόλου με τα οποία πήρε την πρόκριση, ευστόχησαν οι Τσοκάνης, Τσίκα, Τόρες, Λύρατζης.

Βόλος – Πανσερραϊκός 1-1 (4-2 πέν.)

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ: Γκαραβέλης, Λύρατζης, Τσίκα, Διαμαντής, Τσαούσης, Μαξ, Μπαλογιάννης (92’ Τόρρες), Ατιγιάτ (69’ Κορέλας), Μυστακίδης (46’ Κυζιρίδης), Μουνίθ (59’ Τσοκάνης), Μάντζης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Τεντζέρης, Ζέρης, Κασμερίδης, Γιανναράκης, Αποστολόπουλος, Πολύζος, Ψάλτης (117’ Τριανταφύλλου), Κόντσι, Μασκανάκης (55’ Ντιαλό), Ομπόσου (69’ Παπαβασιλείου), Γεωργιάδης (77’ Μπάρδας).

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βόλος – Πανσερραϊκός 1-1 (4-2 πέν.): Στη διαδικασία της ρώσικης ρουλέτας», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.