La Liga: Φρένο στη Ρεάλ Μαδρίτης έβαλε η Βιγιαρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης έχασε από τη Βιγιαρεάλ και έμεινε στην κορυφή της La Liga μαζί με την Μπαρτσελόνα έχοντας, όμως, ματς παραπάνω.

Νέο ενδιαφέρον στη La Liga έβαλε η Βιγιαρεάλ. Επικράτησε με 2-1 της Ρεάλ Μαδρίτης και την κράτησε ισόβαθμη της Μπαρτσελόνα στην κορυφή πριν το μεγάλο ματς των Καταλανών με την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Το «κίτρινο» υποβρύχιο επιβεβαίωσε πως είναι σε καλή κατάσταση και θα παλέψει για την τετράδα. Έπιασε στην τέταρτη θέση την Ατλέτικο και θα περιμένει το δικό της αποτέλεσμα, ενώ είναι στο -2 από την τρίτη Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν όλα τα γκολ. Άνοιξε το σκορ ο Πίνο από ασίστ του Μορένο και στο 60′ ο Μπενζεμά με πέναλτι ισοφάρισε. Τρία λεπτά αργότερα με τον ίδιο τρόπο έγινε το 2-1 από τον Μορένο και αυτό ήταν το τελικό σκορ.