Λαμία – Ατρόμητος 1-1: Πήραν έναν, έχασαν δύο! (vids)

Βελτιωμένη αλλά πάλι δεν κέρδισε η Λαμία. Ευκαιρία να πλησιάσει κι άλλο την έξαδα ο Ατρόμητος, αλλά παρότι προηγήθηκε, την σπατάλησε!

Λαμία Ατρόμητος 1-1:  Ισοπαλία με χαμένους στο ΔΑΚ. Η Λαμία εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη από την 6η αγωνιστική, ενώ ο Ατρόμητος πέταξε την ευκαιρία να πλησιάσει στον πόντο τον έκτο της βαθμολογίας, Βόλο!

Μόνο χαμένους είχε το τελικό 1-1 στη Λαμία που διαμορφώθηκε με γκολ στο ξεκίνημα των δύο 45λεπτων. Προηγήθηκε ο Ατρόμητος στο 8′, ισοφάρισε η Λαμία στο 47′.

Μακράν η χειρότερη επίθεση του πρωταθλήματος, εκείνη της Λαμίας με μονοψήφιο αριθμο τερμάτων. Σκόραρε κόντρα στον Ατρόμητο και αυτό αποτελεί από μόνο του είδηση, αλλά και πάλι δεν κατάφερε να κερδίσει. Μια νίκη και έξι ισοπαλίες, ο απολογισμός των των δύο ομάδων στα μεταξύ τους παιχνίδια στη Λαμία. Καμία ακόμα (νίκη) με τον Σάββα Παντελίδη στον πάγκο της η ομάδα της Φθιώτιδας σε πέντε αγωνιστικές που πλέον έχει «θέμα»!

Πολύ κοντά σε μια ακόμα αρνητική πρωτιά η ομάδα της Φθιώτιδας, αφού έχει παθητικό δύο γκολ λιγότερα από τον ΠΑΣ Γιάννινα που με 33 τέρματα έχει την χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος, αλλά είναι στο +7 από την Λαμία και με παιχνίδι λιγότερο!

Από την άλλη ο Ατρόμητος αν και προηγήθηκε δεν κατάφερε να κερδίσει, κάτι που δεν έχει κάνει ποτέ στη Λαμία, χάνοντας την ευκαιρία να πλησιάσει στον πόντο τον έκτο Βόλο που παίζει Δευτέρα στη Νίκαια κόντρα στον ουραγό Ιωνικό.

Ισοπαλία με γκολ από τα… αποδυτήρια!

Χωρίς ιδιαίτερο σασπένς το σκηνικό στο πρώτο μέρος στο ΔΑΚ Λαμίας και τους Περιστεριώτες να προηγούνται νωρίς – νωρίς και μόλις στο 8ο λεπτό με τον Ροτάριου. H Λαμία προσπάθησε να το διαφοροποιήσει στη συνέχεια, αλλά η τελική πάσα πριν την τελική προσπάθεια, ήταν ένα πρόβλημα που δεν λύθηκε ποτέ στο πρώτο ημίχρονο (με παρένθεση το κακό σουτ του Μπεχαράνο στο 45′) με τους φιλοξενούμενους να κρατούν εύκολα σχετικά το προβάδισμα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει ιδανικά και με γκολ από τα… αποδυτήρια για την Λαμία. Στημένη μπάλα που εκτέλεσε ο Μπεχαράνο, κεφαλιά Κορνέζου και 1-1 πριν συμπληρωθούν δύο λεπτά στην επανάληψη! Πιο επιθετική η Λαμία μετά την ισοφαριση, σε θέση άμυνας και φλύαρος ο Ατρόμητος στο υπόλοιπο του δευτέρου ημιχρόνου που όμως είχε δοκάρι στο 70′ σε σουτ του Φριντζόσον.

Ουδεμία άλλη παρατήρηση όσον αφορά το υπόλοιπο της αναμέτρησης που δεν είχε άλλες… συγκινήσεις, αν και ο Ατρόμητος απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 80′ ε την αποβολή του Γκοράνοφ, με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος και να μην ικανοποιει ούτε τους μεν, αλλά ούτε τους δε!

Λαμία – Ατρόμητος 1-1

Σκόρερ: 47′ Κορνέζος – 8′ Ροτάριου

Λαμία (Σάββας Παντελίδης): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Κορνέζος, Τζανετόπουλος, Γκοράνοφ, Νούνιες (74′ Ντε Βισέντι), Σλίβκα, Μπεχαράνο (74′ Τζανδάρης), Ρόμανιτς, Μανούσος (61′ Tσιλούλης), Βέργος (84′ Σιμόν).

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννώτης, Κεσχρίντα, Στρούγγης, Χατζηησαΐας, Ντε Μποκ, Ερλινγκμαρκ (79′ Τζαβίδας), Εντερ, Φριντζόσον (79′ Οικονομίδης), Ροτάριου, Ρομπάιγ (85′ Τζοβάρας), Κιάρτανσον (79′ Κωτσόπουλος).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λαμία – Ατρόμητος 1-1: Πήραν έναν, έχασαν δύο! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!