Λαμία – Λεβαδειακός 1-1: Ο Τόσιτς έστειλε στο φινάλε την ομάδα του Πετράκη στη Super League 2

Ο Λεβαδειακός υποβιβάστηκε στη Super League 2 μετά το γκολ του Τόσιτς που διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Τελικός με τον Ιωνικό για τη Λαμία.

Η Λαμία με γκολ του Τόσιτς στο φινάλε πήρε σωτήριο βαθμό και έστειλε τον Λεβαδειακό στη Super League 2, μετά το ματς που διεξήχθη για την 6η αγωνιστική των playouts της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν ζωντανές τις ελπίδες τους μέχρι και τρία λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα της λήξης, όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ.

Πλέον, η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου πάει για… τελικό με τον Ιωνικό την τελευταία αγωνιστική, θέλοντας δύο αποτελέσματα (σ.σ νίκη και ισοπαλία).

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας τα ηνία, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να δημιουργήσουν κάποια πολύ μεγάλη ευκαιρία.

Αυτή ήρθε στο 28ο λεπτό με τον Κροφ να κάνει πολύ μεγάλη επέμβαση στο σουτ του Νιούνεζ. Μάλιστα, στο 40ο λεπτό κέρδισαν και πέναλτι όταν ο Παζ ανέτρεψε τον Μεδίνα.

Ωστόσο, ο Γκροφ ήταν και πάλι εκεί, κάνοντας μεγάλη απόκρουση στην εκτέλεση του Μεδίνα.

Ό,τι δεν κατάφεραν οι γηπεδούχοι, το έκαναν οι φιλοξενούμενοι στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Ο Γιαννιώτας κέρδισε το πέναλτι από τον Τζανδάρη και ο Νίκας που ανέλαβε την εκτέλεση άνοιξε το σκορ.

Λαμία – Λεβαδειακός: «Φιλί της ζωής» από τον Τόσιτς

Πιο μοιρασμένο ήταν το δεύτερο μέρος, με τον Σακό στο 76ο λεπτό να χάνει ιδανική ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο τέρμα για τον Λεβαδειακό, αφού το σουτ που έκανε σταμάτησε στο δοκάρι.

Η Λαμία πίεζε και κατάφερε να πετύχει το «χρυσό» γκολ στο 90+2′, με τον Τόσιτς να κάνει σουτ έξω από την περιοχή και τη μπάλα να καταλήγει στη γωνία του Κροφ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λαμία – Λεβαδειακός 1-1: Ο Τόσιτς έστειλε στο φινάλε την ομάδα του Πετράκη στη Super League 2», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.