ΛΑΜΙΑ

Άρεσε η Λαμία στη νίκη επί του Απόλλωνα Λάρισας

Μπαράλες, Δημούτσους και Μπούντνικ πέτυχαν τα γκολ των Φθιωτών – Έπαιξαν οι Καραμάνος, Μαστούρ, Σκόνδρας

Με το δεξί άρχισε τις υποχρεώσεις η Λαμία του Μάκη Χάβου, αφού επικράτησε 3-1 του Απόλλωνα Λάρισας σε εκτός έδρας φιλικό.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 34’. Ο Μπλάζιτς έκανε μία πολύ ωραία προσπάθεια από τα αριστερά,, έβγαλε τη σέντρα και ο Μπαράλες έκανε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα ο σκόρερ έβγαλε μόνο του τον Μαστούρ, αλλά ο τελευταίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα.

Ο Απόλλων ισοφάρισε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Μαρκολίνο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σαράνοβ.

Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, η Λαμία ήταν καλύτερη, έχασε ευκαιρίες με τους Επστάιν και Καραγκούνη και στο 68’ ο Δημούτσος με σουτ στην κίνηση έκανε το 2-1. Το τελικό αποτέλεσμα (3-1) διαμόρφωσε στο 76’ ο Μπούτνικ, ο οποίος όπως φάνηκε πήρε την ευκαιρία του από τον Μάκη Χάβο.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μ. Τροίζι): Κοντογλίδης, Σκούπρας, Κοντοές, Σουλιώτης, Κουρτεσιώτης, Λούκας, Χαντζής, Ριμπερί, Μαρκολίνο, Λουκάο, Τασιούλης.

Αγωνίστηκαν και οι: Κακάμης, Ζαϊμί, Κοντοθανάσης, Βαγενάς, Τσιάτας, Ρενάτο, Γαρυφαλλόπουλος, Μπιμάι, Τσακυργιάννης, Ταουσάνης, Αγιώτης, Γκουντρουμπής.

ΛΑΜΙΑ (Μ. Χάβος): Σαράνοβ, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Αναστασιάδης, Σκαρντοβέλι, Δημούτσος, Μπλάζιτς, Καραγκούνης, Μαστούρ, Μπαράλες, Καραμάνος.

Επίσης έπαιξαν και οι: Μελίσσας, Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Καρυπίδης, Παπαργυρίου, Πλιάτσικας, Οσμάν, Τσούκαλος, Μπούτνικ, Μπουλούλης, Επστάιν.

Τι… πλήρωσε ο Τεννές

Το νέο λεωφορείο της Λαμίας

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρεσε η Λαμία στη νίκη επί του Απόλλωνα Λάρισας», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.