ΛΑΜΙΑ

Λαμία: Το κλειδί για τη νίκη και η δικαίωση του τεχνικού τιμ

Τι είπε ο Μιχάλης Γρηγορίου μετά τη νίκη της Λαμίας στη Νίκαια επί του Ιωνικού

Την πρώτη της νίκη για φέτος πανηγύρισε η Λαμία στη Super League 1. Μπορεί να είχε πολλές απουσίες, αλλά νίκησε με 2-1 τον Ιωνικό στη Νίκαια.

Για να έρθει αυτό το τρίποντο, η Λαμία έκανε κάποια πράγματα σωστά. Ο Μιχάλης Γρηγορίου στις δηλώσεις του τόνισε πως το κλειδί ήταν η συγκέντρωση. Οι παίκτες του σε σχέση με προηγούμενα ματς ήταν πιο συγκεντρωμένοι, ενώ αποκάλυψε και το πού είχε δοθεί το βάρος στην προετοιμασία. Αυτό ήταν οι στημένες φάσεις. Από μία εξ αυτών μπήκε το γκολ της νίκης.

Αναλυτικά όσα ανέφερε: «Αρχικά ήμασταν πιο συγκεντρωμένοι. Κατά δεύτερον, γνωρίζαμε τις αδυναμίες του αντιπάλου όσον αφορά τις στατικές φάσεις. Είχαμε δώσει έμφαση πως μπορούμε να βρούμε λύσεις από εκεί. Μας ευνόησε, βεβαίως, το γεγονός πως ο αντίπαλος έμεινε σχετικά νωρίς στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου με δέκα παίκτες.

Χάσαμε την αυτοσυγκέντρωσή μας γιατί δεχτήκαμε ένα γκολ που το κάναμε δώρο εμείς. Στο ημίχρονο είπαμε να ηρεμήσουμε αρχικά, να μπορέσουμε να κάνουμε αυτά τα οποία πρέπει με παίκτη παραπάνω. Το ότι βρήκαμε λύση με τον Γκόλεμιτς από κόρνερ ήταν για εμάς κάτι σημαντικό και από εκεί και πέρα νομίζω ότι είχαμε ευκαιρίες να τελειώσουμε το ματς, κλασικές ευκαιρίες. Αυτό δεν έγινε, αλλά το μόνο που μας ενδιέφερε ήταν να πάρουμε τρεις βαθμούς».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λαμία: Το κλειδί για τη νίκη και η δικαίωση του τεχνικού τιμ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.