Λιονέλ Μέσι: Το εγκληματικό τάκλιν στο ματς με τη Βενεζουέλα που παραλίγο να του διαλύσει το πόδι!

Τρόμαξαν σε Αργεντινή αλλά και σε Παρίσι μετά το δολοφονικό τάκλιν του Λουίς Μαρτίνες πάνω στον Μέσι.

Φτηνά τη γλίτωσε ο Λιονέλ Μέσι μετά το τάκλιν που δέχτηκε στο ματς της Αργεντινής με τη Βενεζουέλα για τα προκριματικά του Μουντιάλ.

Στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Αργεντίνος σούπερσταρ δέχτηκε ένα μαρκάρισμα από τον Λουίς Μαρτίνες της Βενεζουέλας το οποίο μόνο δολοφονικό μπορεί να χαρακτηριστεί. Συγκεκριμένα, σε μια διεκδίκηση της μπάλας ο Μαρτίνες ύψωσε το πόδι και βρήκε με τις τάπες με δύναμη τον Μέσι στο γόνατο. Ο Λιονέλ Μέσι σωριάστηκε κατευθείαν στο έδαφος και παρέμεινε εκεί για 4 λεπτά δεχόμενος τις πρώτες βοήθειες από το ιατρικό τιμ. Ευτυχώς όλα δείχνουν καλά για τον Αργεντίνο άσο ο οποίος συνέχισε κανονικά τον αγώνα και μάλιστα ολοκλήρωσε το 90λεπτο.

Το ίδιο δε συνέβη φυσικά και με τον Μαρτίνες ο οποίος δέχτηκε την κόκκινη κάρτα μετά το VAR το οποίο συμβουλεύτηκε ο διαιτητής και ο ίδιος αποχώρησε ξεσπώντας σε κλάματα.

Αυτό ήταν το πρώτο ματς του Μέσι με την «αλμπισελέστε» μετά την κατάκτηση του Copa America αλλά και της μεταγραφής του στην Παρί Σεν Ζερμέν. Το στιγμιότυπο όπως είναι φυσικό σόκαρε τους φιλάθλους που το έβλεπαν εκείνη τη στιγμή.

Το ματς τελείωσε 3-1 υπερ της Αργεντινής με τον Μέσι να μην σκοράρει και να παραμένει έτσι 1 γκολ πίσω από το ρεκόρ του Πελέ σε επίπεδο εθνικών ομάδων (77 έχει ο Πελέ). Σκόρερ για την Εθνική Αργεντινής ήταν οι Λαουτάρο, Χοακίν Κορέα και Άνχελ Κορέα, ενώ για την Βενεζουέλα ήταν ο Σοτέλδο.

Μπαρτσελόνα: Το «10» του Μέσι βρήκε νέο κάτοχο!

Προκριματικά Μουντιάλ 2022: «Τρένο» η Βραζιλία – Πέρασε από τη Βενεζουέλα η Αργεντινή (vids)

Νέα Ζηλανδία: Μακελειό σε σούπερ μάρκετ – Ένοπλος τραυμάτισε σοβαρά άτομα (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λιονέλ Μέσι: Το εγκληματικό τάκλιν στο ματς με τη Βενεζουέλα που παραλίγο να του διαλύσει το πόδι!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.