Live ενημέρωση: Άστον Βίλα – Ολυμπιακός 2-4 ΤΕΛΙΚΟ

Η εξέλιξη στη μεγάλη ευρωπαϊκή μάχη του Ολυμπιακού κόντρα στην Άστον Βίλα για τα ημιτελικά του Europa Conference League.

Live ενημέρωση στην μεγάλη ευρωπαϊκή αναμέτρηση Άστον Βίλα – Ολυμπιακός (22:00, Cosmote Sport 2HD) για τα ημιτελικά του Europa Conference League.

Οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν να κάνουν το πρώτο βήμα για να πάρουν την πρόκριση στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης και αυτό πρέπει να προσέξουν.

Live ενημέρωση Άστον Βίλα – Ολυμπιακός 2-4 (Τελικό)

Τέλος! Ο Ολυμπιακός παίρνει τεράστιο διπλό με 2-4 επί της Άστον Βίλα και δίνει ραντεβού στο «Γ. Καραϊσκάκης»

83′ Άστοχο πέναλτι για την Άστον Βίλα! Ο Λουίζ εκτέλεσε από την άσπρη βούλα και έστειλε άουτ τη μπάλα! Παραμένει το 2-4 υπέρ του Ολυμπιακού

80′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Τσικίνιο σούταρε, με τον Όλσεν να διώχνει δύσκολα

67′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ ο Ολυμπιακός και 2-4! Τι κάνουν οι «ερυθρόλευκοι»! Ο Έσε σούταρε έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στον Κόνσα και κατέληξε στα δίχτυα του Όλσεν

56′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και χατ τρικ κάνει το 3-2

52′ ΓΚΟΛ για την Άστον Βίλα! Μετά από εξαιρετική κάθετη, ο Ντιαμπί από πλάγια θέση έκανε το σουτ στην κλειστή γωνία του Τζολάκη και έστειλε στα δίχτα τη μπάλα

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Ημίχρονο στο Villa Park

45+1′ ΓΚΟΛ για την Άστον Βίλα! Εκπληκτική κάθετη του, φοβερό τελείωμα από τον Γουότκινς που μειώνει για τους Άγγλους

29′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ ο Ολυμπιακός και 2-0! Μπαλιά του Ποντένσε αυτή τη φορά στην πλάτη της άμυνας, με τον Ελ Κααμπί να κατεβάζει εξαιρετικά τη μπάλα και να κάνει το 2-0!

16′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, μετά από φοβερή κάθετη μπαλιά του Τσικίνιο και ανοίγει το σκορ με εξαιρετικό πλασέ. Το γκολ ακυρώθηκε αρχικά ως οφσάιντ, όμως μέτρησε με χρήση VAR

9′ Πέτυχε γκολ η Άστον Βίλα, αλλά ακυρώθηκε για φάουλ! Ο Μπέιλι με κεφαλιά έστειλε στα δίχτυα τη μπάλα, όμως ο διαιτητής σταμάτησε τη φάση για επιθετικό φάουλ

6′ Μεγάλη ευκαιρία για την Άστον Βίλα! Ο Ρότζερς έκανε το σουτ και ο Τζολάκης με εντυπωσιακή απόκρουση έδιωξε σε κόρνερ

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, σταμάτησε για οφσάιντ η φάση! Ο Ιμπόρα πήρε την κεφαλιά, ο Όλσεν έκανε δύσκολη απόκρουση, με τη φάση να σταματάει για οφσάιντ

Σέντρα στην αναμέτρηση

Οι ενδεκάδες στο Άστον Βίλα – Ολυμπιακός

Αστον Βίλα (Ουνάι Έμερι): Όλσεν, Κας, Κόνσα, Λενγκλέ, Ντιν, Ντάγκλας Λουίζ, ΜακΓκιν, Μπέιλι, Ρότζερς, Νιαμπί, Γουότκινς.

Ολυμπιακός(Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ορτέγκα, Ιμπόρα, Έσε, Φορτούνης, Τσικίνιο, Ποντένσε, Ελ Κααμπί.

Οι πάγκοι

Αστον Βίλα: Γκαούτσι, Ράιτ, Ντιέγκο Κάρλος, Πάου Τόρες, Ζανιόλο, Νουράν, Ιροέγκμπαναμ, Κέσλερ-Χάινεν, Μονρό, Κέλιμαν, Γιανγκ.

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Παπαδούδης, Όρτα, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Καρβάλιο, Γιόβετιτς, Ρίτσαρντς, Πρεκατές.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Άστον Βίλα – Ολυμπιακός 2-4 ΤΕΛΙΚΟ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.