Live ενημέρωση: Άγιαξ – ΑΕΚ 3-1 Τελικό – Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα 5-2 Τελικό

Live ενημέρωση στα παιχνίδια Παναθηναϊκός - Μακάμπι Χάιφα, ΠΑΟΚ - Ελσίνκι, Άγιαξ - ΑΕΚ και Ολυμπιακός - Μπάτσκα Τόπολα.

Live ενημέρωση στα παιχνίδια Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα (19:45, Europa League), ΠΑΟΚ – Ελσίνκι (19:45, Europa Conference League), Άγιαξ – ΑΕΚ (22:00, Europa League) και Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα (22:00, Europa League).

Στον πάγκο : Ρούλι, Ντε Γκράαφ, Γκααεΐ, Σαλάχ-Εντίν, Μέντιτς, Μικαουτάτζε, Άβιλα, Μάρτα, Γκουάιερ, Μπάνελ.

Live ενημέρωση: Άγιαξ – ΑΕΚ 3-1 και Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα 5-2

Άγιαξ – ΑΕΚ 3-1 ΤΕΛΙΚΟ: Η ΑΕΚ μένει εκτός Ευρώπης καθώς μετά την ήττα αυτή μένει στους 4 βαθμούς και την τελευταία θέση του ομίλου της. Στο Conference League ο τρίτος Άγιαξ που τελείωσε με 5 βαθμούς και προσπέρασε την Ένωση.

Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα 5-2 ΤΕΛΙΚΟ: Ο Ολυμπιακός θα συνεχίσει την ευρωπαϊκή του πορεία στο Conference League, τερματίζοντας στην 3η θέση του ομίλου με 7 βαθμούς. Τελευταία η Τόπολα με 1 βαθμό.

Σπουδαία επέμβαση του Αθανασιάδη στο τετ α τετ του Άκπομ και δοκάρι του Άγγλου στη συνέχεια

Ολυμπιακός – Τόπολα | 4-2 με εξαιρετική ενέργεια του Τσίρκοβιτς

Άγιαξ – ΑΕΚ | 3-1, δεύτερο γκολ του Άκπομ, λάθος εκτίμηση του Αθανασιάδη

Ολυμπιακός – Τόπολα | Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Κούβελιτς

67′ ΓΚΟΛ: Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα 5-2: Βροχή τα γκολ στο Καραϊσκάκης, αυτή τη φορά συνεργάζονται ωραία Ροντινέι, Εσε και Φορτούνης, ο τελευταίος δίνει στον Ελ Αραμπί που σκοράρει.

Ολυμπιακός – Τόπολα | 4-0 με αυτογκόλ του Ίλιτς, 4-1 με πλασέ του Ντάκοβατς

61′ ΓΚΟΛ: Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα 4-2: Μπορεί οι φιλοξενούμενοι να έμειναν με 10 παίκτες στο 60′ (Κούβελιτς 2η κίτρινη), όμως ένα λεπτό μετά πέτυχαν δεύτερο γκολ με τρομερό σπριντ του Σίρκοβιτς ο οποίος ξεπέρασε τον Έσε και στη συνέχεια νίκησε σε τετ-α-τετ τον Πασχαλάκη για το 4-2!

56′ ΓΚΟΛ: Άγιαξ – ΑΕΚ 3-1: Ο Άμραμπατ χάνει την μπάλα σε κομβικό σημείο, ο Άκπομ βγαίνει τετ με τον Αθανασιάδη στον οποίο ο φορ του Άγιαξ, περνάει τη μπάλα από κάτω!

Ολυμπιακός – Τόπολα | 3-0, συνεχίζει το προσωπικό του ρεσιτάλ ο Ποντένσε!

46′ και 48′ ΓΚΟΛ: Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα 4-1: Με δύο γκολ αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο στον Πειραιά. Αρχικά έχουμε το 4-0 με καρφωτή κεφαλιά του Ρέτσου και τη μπάλα να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια να βρίσκει στην πλάτη του Ίλιτς και να καταλήγει στην εστία. Και δύο λεπτά αργότερα μειώνει η Τόπολα όταν ο Ορτέγα έκανε λάθος, ο Ντάκοβατς έκλεψε, πέρασε τον Ντόι και πλάσαρε τον Πασχαλάκη για το 4-1.

Άρχισαν τα δεύτερα ημίχρονα σε Ολλανδία και Καραϊσκάκη

Ολυμπιακός – Τόπολα | 2-0, ΓΚΟΛΑΡΑ πρόκρισης από τον Ποντένσε!

Ολυμπιακός – Τόπολα | Ακυρώθηκε για οφσάιντ το δεύτερο γκολ του Ελ Κααμπί

Ολυμπιακός – Τόπολα | 1-0, σε θέση οδηγού με Ελ Κααμπί!

ΑΕΚ – Άγιαξ 2-1, ο Τέιλορ εκμεταλλεύεται το κενό και εκτελεί με διαγώνιο σουτ

Ημίχρονο και στις δύο αναμετρήσεις

40′ και 42′ δύο ΓΚΟΛ από τον Ποντένσε! Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα 3-0: Μέσα σε τρία λεπτά ο Ποντένσε πετυχαίνει δύο τέρματα. Το πρώτο μετά από αλλεπάλληλες προσποιήσεις στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και εξαιρετικό σουτ (2-0). Και το δεύτερο στην κόντρα με συρτό σουτ από την περιοχή! (3-0).

Άψογη ενέργεια του Ρότα, ο Ραμάι νικά τον Τσούμπερ με εντυπωσιακή απόκρουση!

21′ ΓΚΟΛ: Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα 1-0: Σέντρα του Ροντινέι από τα δεξιά και κεφαλιά του Ελ Κααμπί στα δίχτυα, ανοίγουν το σκορ οι Πειραιώτες.

1-1, άπιαστη κεφαλιά του Λιβάι μετά την φοβερή εκτέλεση του Ελίασον!

1-0, σκοράρει ο Άκπομ με κεφαλιά μόλις στο 5′

20′ ΓΚΟΛ: Άγιαξ – ΑΕΚ 2-1: Πάνω που η ελληνική ομάδα είχε ανεβάσει την απόδοσή της και άρχισε να βγάζει ευκαιρίες (Τσούμπερ), δέχεται δεύτερο γκολ. Κενό ανάμεσα στα στόπερ της ΑΕΚ, ο Τέιλορ με διαγώνιο τελείωμα νικά τον Αθανασιάδη.

15′: Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα: Πολυπρόσωπη η άμυνα της Μπάτσκα ως τώρα με τον Ολυμπιακό να δυσκολεύεται να τη διασπάσει και να φτιάξει φάσεις.

11′ ΓΚΟΛ: Άγιαξ – ΑΕΚ 1-1: Άμεση απάντηση από την ΑΕΚ, καθώς επίσης από στημένη φάση (εκτέλεση φάουλ) ο Λιβάι Γκαρσία παίρνει την κεφαλιά και ισοφαρίζει!

Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα 1-2 |HIGHLIGHTS

ΠΑΟΚ – Ελσίνκι 4-2 |HIGHLIGHTS

5′ ΓΚΟΛ: Άγιαξ – ΑΕΚ 1-0:  Σοκ για την Ένωση με το… καλημέρα. Άστοχη έξοδος του Αθανασιάδη σε κόρνερ, ο Άκπομ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην κενή εστία ανοίγοντας το σκορ.

Πρώτη ελληνική ομάδα με 16 βαθμούς σε ευρωπαϊκό όμιλο!

Άγιαξ – ΑΕΚ: Αν η Ενωση δεν ηττηθεί, αν πάρει νίκη ή ισοπαλία δηλαδή, τότε θα παραμείνει στην 3η θέση και θα πάρει εκείνη το εισιτήριο για τα νοκ-άουτ του Europa Conference League.

Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα: Ο Ολυμπιακός έχει αποκλειστεί από το Europa League όμως με νίκη η ισοπαλία προκρίνεται στα play-offs του Conference League ως 3ος.

Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα

Ολυμπιακός (Κάρλος Καρβαλιάλ): Πασχαλάκης – Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη, Ορτέγκα – Έσε, Καμαρά – Ποντένσε, Φορτούνης, Μασούρας – Ελ Κααμπί

Στον πάγκο: Τζολάκης, Παπαδούδηςμ Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Καρβάλιο, Μπιέλ, Γιόβετιτς, Ρίτσαρντς, Σολμπάκεν.

Μπάτσκα Τόμπολα (Ζάρκο Λάζετιτς): Ίλιτς – Κρστιτς, Στόγιτς, Κάλουσιτς, Πέτροβιτς – Σβέτκοβιτς, Ράντιν, Κούβελιτς, Ντάκοβατς – Τσίρκοβιτς, Μιλοβάνοβιτς.

Στον πάγκο: Σίμιτς, Γιόργκιτς, Μιρσέβσκι, Στάνιτς, Αντόνιτς, Πάντοβιτς, Βούλιτς, Βλαλούκιν, Σος, Ρακόνιατς.

• Διαιτητής: Μάρτεν Κρογκ (Δανία)
  • Βοηθοί: Βόλενμπεργκ Ράσμουσεν, Στέφεν Μπράμσεν (Δανία)
  • 4ος: Πίτερ Κιάρσγκααρντ
  • VAR: Μαουρίτσιο Μαριάνι, Ντανιέλε Ντοβέρι (Ιταλία)

Άγιαξ – ΑΕΚ

Άγιαξ (Τζον Φαν’τ Σχιπ): Ραμάι – Ρένσχ, Σούταλο, Χάτο, Σόσα – Ταχίροβιτς, Χλίνσον, Τέιλορ – Άκπομ, Μπρόμπεϊ, Φορμπς.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης – Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί – Άμραμπατ, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Ελίασον – Γκαρσία, Τσούμπερ.

Στον πάγκο: Θεοχάρης, Μοχαμάντι, Μήτογλου, Σιντιμπέ, Γιόνσον, Γαλανόπουλος, Πισάρο.

• Διαιτητής: Γκρεγκ Πόουσον (Αγγλία)
  • Α’ Βοηθός: Σίμον Μπένετ (Αγγλία)
  • Β’ Βοηθός: Λι Μπετς (Αγγλία)
  • 4ος διαιτητής: Ντάρεν Ίνγκλαντ (Αγγλία)
  • VAR: Φενταγί Σαν (Ελβετία)

Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα 1-2 & ΠΑΟΚ – Ελσίνκι 4-2

1-2, ο μαχητής Ιωαννίδης έκανε ξανά τη δουλειά, αλλά δεν ήταν αρκετό

4-1, μπαίνει στο πάρτι και ο Μουργκ!

Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα 1-2: Τελικό αποτέλεσμα στην Λεωφόρο, με τους πράσινους να τερματίζουν στην τελευταία θέση του ομίλου τους με 4 βαθμούς και να μένουν εκτός Ευρώπης. Στο Conference συνεχίζουν οι Ισραηλινοί καθώς με τη νίκη αυτή έφτασαν τους 5 βαθμούς και προσπέρασαν την ομάδα του Γιοβάνοβιτς.

0-2, ο Σερί εκτελεί τον Λοντίγκιν

90+1′: ΓΚΟΛ ΠΑΟΚ – Ελσίνκι 4-2: Ο Μάρκος Αντόνιο ανέτρεψε τον Χετεμάι στην περιοχή και ο τελευταίος ανέλαβε και την εκτέλεση του πέναλτι μειώνοντας στα δυο γκολ τη διαφορά. Αυτό είναι και το τελικό αποτέλεσμα στην Τούμπα με τον δικέφαλο να συνεχίζει στους «16» του θεσμού έχοντας τερματίσει πρώτος στον όμιλό του με 16 βαθμούς.

Φοβερό σλάλομ του Μαντσίνι, νέα μεγάλη επέμβαση του Καϊούφ

89′ ΓΚΟΛ Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα 1-2: Ξανά στο κόλπο της πρόκρισης οι πράσινοι! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ιωαννίδης παίρνει την κεφαλιά από κοντά και μειώνει. Έξι λεπτά καθυστερήσεις.

85′: ΓΚΟΛ ΠΑΟΚ – Ελσίνκι 4-1: Διαστάσεις θριάμβου στην ανατροπή του δίνει ο δικέφαλος που πετυχαίνει και 4ο γκολ μετά από συνδυασμό των Τάισον και Μουργκ με τον αυστριακό να είναι αυτός που σκοράρει.

Κι όμως δεν έγινε γκολ αυτή η φάση | Δεν ισοφάρισαν οι ”πράσινοι” σε φάση διαρκείας

74′ Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα 0-2: Ενώ σε όλο το δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός είχε την κατοχή και πίεζε, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις 3-4 μεγάλες ευκαιρίες που είχε και σαν να μην έφτανε αυτό δέχεται και το 0-2 με πλασέ το Τσερι μέσα από την περιοχή. Πλέον θέλει δύο γκολ για να συνεχίσει στην Ευρώπη.

3-1, αυτογκόλ του Τοΐβιο μετά από προσπάθεια του Μιχαηλίδη

Τεράστια ευκαιρία με το δυνατό, διαγώνιο σουτ του Παλάσιος

Η φάση στην οποία ζήτησε πέναλτι ο Χουάνκαρ

64′ Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα 0-1: Νέα φοβερή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Τρομερή επέμβαση σε κεφαλιά του Ιωαννίδη από τον Κεούφ

67′ ΠΑΟΚ – Ελσίνκι 3-1: Νέα τεράστια ευκαιρία για τους «ασπρόμαυρους»! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντεσπόντοφ, ο Κεντζιόρα έκανε από κοντά την προβολή, με τον Μάενπα να κάνει τρομερή επέμβαση

56′ Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα 0-1: Τεράστια ευκαιρία για τους Πράσινους! Ο Αϊτόρ στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία, διώχνει πολύ δύσκολα ο τερματοφύλακας της Μακάμπi

53′ ΠΑΟΚ – Ελσίνκι 3-1: Κι άλλο γκολ για τους «ασπρόμαυρους»! Ο Ντεσπόντοφ έκανε τη σέντρα, ο Μιχαηλίδης είναι αυτός που σούταρε μέσα στην μικρή περιοχή, με τη μπάλα να κοντράρει στον Τοΐβιο και να καταλήγει στα δίχτυα

47′ ΠΑΟΚ – Ελσίνκι 2-1: ΓΚΟΛ για τον Δικέφαλο! Ο Κωνσταντέλιας με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Μάεπνα και έκανε την ολική ανατροπή

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο σε Λεωφόρο και Τούμπα

Ημίχρονο σε Λεωφόρο και Τούμπα! Στο 0-1 το Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα, στο 1-1 το ΠΑΟΚ – Ελσίνκι

45+2′ Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα 0-1: Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Υπέροχη προσπάθεια του Χουάνκαρ, που πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο, έβγαλε την σέντρα, αλλά ο Παλάσιος έστειλε άουτ τη μπάλα

37′ ΠΑΟΚ – Ελσίνκι 1-1: ΓΚΟΛ για τον Δικέφαλο! Εκπληκτική ενέργεια από τον Τάισον, ο οποίος πάσαρε αρχικά για τον Μεϊτέ και αυτός με τη σειρά του για τον Οζντόεφ που με δυνατό σουτ έφερε στα ίσια το ματς

33′ ΠΑΟΚ – Ελσίνκι 0-1: Τεράστια ευκαιρία για τους «ασπρόμαυρους»! Ο Κωνσταντέλιας βρέθηκε απέναντι από τον Μάενπα, όμως έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ

20′ Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα 0-1: ΓΚΟΛ για τους Ισραηλινούς! Ο Κορνούντ έκανε την σέντρα, ο Λοντίγκιν έχασε τη φάση και ο Ντέιβιντ μέσα από την μικρή περιοχή έστειλε με το κεφάλι τη μπάλα στα δίχτυα

14′ ΠΑΟΚ – Ελσίνκι 0-1: Δοκάρι για τον Δικέφαλο! Ο Ντεσπόντοφ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μιχαηλίδης έκανε στην κίνηση το σουτ όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι

6′ ΠΑΟΚ – Ελσίνκι 0-1: ΓΚΟΛ για τους φιλοξενούμενους! Ο Ραντούλοβιτς μπήκε μέσα στην περιοχή και νίκησε τον Κοτάρσκι ανοίγοντας το σκορ

3′ Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα 0-0: Πρώτη καλή στιγμή για τους Πράσινους, με τον Αϊτόρ να κάνει όμορφη ατομική προσπάθεια, ωστόσο το σουτ του πέρασε λίγο άουτ

Παναθηναϊκός – Μακάμπι Χάιφα

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Γιεντβάι, Χουάνκαρ, Αράο, Βιλένα, Μπερνάρ, Αϊτόρ, Παλάσιος, Ιωαννίδης

Μακάμπι Χάιφα: Κεούφ, Γκέρσον, Σεκ, Σούντγκρεν, Κορνούντ, Τσέρι, Καφουμάνα, Μοχάμεντ, Χαγκάγκ, Ντέιβιντ, Πιερό.

ΠΑΟΚ – Ελσίνκι

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Εκόνγκ, Μιχαηλίδης, Ράφα Σοάρες, Μεϊτέ, Οζντόφ, Ντεσπόντοφ, Τάισον, Κωνσταντέλιας, Μπράντον.

Ελσίνκι (Κορκεακούνας): Μάενπαα, Τοΐβιο, Ντα Γκράτσα, Χαμαλάϊνεν, Σοΐρι, Κανελλόπουλος, Λίνγκμαν, Κεσκίνεν, Χοστίκα, Μπαντέ, Ραντούλοβιτς.

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Άγιαξ – ΑΕΚ 3-1 Τελικό – Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα 5-2 Τελικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.