Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός-Κηφισιά 1-1 Τελικό

Η εξέλιξη των αγώνων Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης, Άρης - Βόλος και Παναθηναϊκός - Κηφισιά για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Live ενημέρωση στα παιχνίδια Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ (17:00), Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης (18:00), Άρης – Βόλος (19:30) και Παναθηναϊκός – Κηφισιά (20:00) που διεξάγονται στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – Κηφισιά 1-1 Τελικό

Παναθηναϊκός-Κηφισιά 1-1 ΤΕΛΙΚΟ. Η ομάδα του Τερίμ γνωρίζει μια οδυνηρή ισοπαλία, ωστόσο η εξαιρετική στο δεύτερο ημιχρονο Κηφισιά (ειδικά μετά την αποβολή του Σένκεφελντ στο 64′) θα μπορούσε να είχε φύγει ακόμη και με τη νίκη καθώς έχασε πλειάδα ευκαιριών για να πετύχει κι άλλο γκολ!

Παναθηναϊκός – Κηφισιά | 1-1, δυνατό σουτ του Μιλίτσεβιτς με παρέμβαση Αράο η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα

Αδιανόητη εκτίναξη του Λοντίγκιν στο άψογα εκτελεσμένο φάουλ του Μιλίτσεβιτς

Ακυρώθηκε το γκολ του Παλάσιος, ήταν εκτεθειμένος ο Αργεντινός

Παναθηναϊκός- Κηφισιά | Αποβλήθηκε ο Σένκεφελντ

68′ Παναθηναϊκός-Κηφισιά 1-1 ΓΚΟΛ: Ψυχρολουσία για τους πράσινους από αυτογκόλ του Αράο μετά το σουτ του Μιλίτσεβιτς, που στέλνει την μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα του Λοντίγκιν για το 1-1

Άρης-Βόλος 2-0 ΤΕΛΙΚΟ. Νικητής ο Άρης με τα γκολ των Μορόν (45+1′) και Ανσαριφάρντ (88′).

88′ Άρης-Βόλος 2-0 ΓΚΟΛ: Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ ανοίγει λογαριασμό και με τη φανέλα του Άρη.  Μετά από λάθος του Άλχο ο Ανσαριφάρντ «τσίμπησε» τη μπάλα μέσα από την περιοχή και την έστειλε στην απέναντι εστία για το 2-0 και το δικό του πρώτο γκολ ως παίκτης του Άρη.

Άρχισε το Β΄ μέρος στη Λεωφόρο

Άρης-Βόλος: Ο Κόβατς σταματά τον «κεραυνό» του Γκαρθία (video)

Παναθηναϊκός-Κηφισιά 1-0, ο Παλάσιος σκοράρει μετά την εξαιρετική μεταβίβαση του Ιωαννίδη

Φινάλε στο πρώτο μέρος του αγώνα της Λεωφόρου. Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 της Κηφισιάς χάρη στο γκολ του Παλάσιος στο 37ο λεπτό.

Παναθηναϊκός – Κηφισιά | Μονομαχία Αναγνωστόπουλου – Παλάσιος

37′ Παναθηναϊκός-Κηφισιά 1-0 ΓΚΟΛ: Ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ, όταν μετά από την ωραία κάθετη πάσα του Ιωαννίδη για τον Παλάσιος, πλασάρει στην απέναντι γωνία και κάνει το 1-0. Η φάση εξετάστηκε από το VAR και το τέρμα μέτρησε κανονικά.

Άρης-Βόλος: Δείτε το γκολ του Μορόν για το 1-0

Παναθηναϊκός – Κηφισιά | Ο Αναγνωστόπουλος μπλοκάρει το δρόμο στον Ιωαννίδη

Άρης-Βόλος: Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Μορόν (video)

45+1′ Άρης – Βόλος 1-0 ΓΚΟΛ: Ο Άρης με ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου καταφέρνει να ανοίξει το σκορ. Σκόρερ και πάλι ο Λορέν Μορόν που με εξαιρετικό σουτ μέσα απο την περιοχή, με το οποίο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα παρότι βρήκε στο σώμα του τερματοφύλακα Κόβατς. Εξαιρετική και η πάσα του Μανού Γκαρσία που ως τώρα είναι πολύ καλός για τους κιτρινόμαυρους. Ημίχρονο στο Βικελίδης

Η χειραψία του Φατίχ Τερίμ με τον Σεμπάστιαν Λέτο

Άρης-Βόλος: Πρώτη «απειλή» με Μορόν για τους γηπεδούχους (video)

Σέντρα στο Παναθηναϊκός-Κηφισιά στη Λεωφόρο.

Οι συνθέσεις

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Σένκεφελντ, Αράο, Βαγιαννίδης, Μλαντένοβιτς, Ρούμπεν, Κώτσιρας, Μπακασέτας, Παλάσιος, Λημνιός, Ιωαννίδης.

Στον πάγκο οι: Ντραγκόφσκι, Ζέκα, Μαντσίνι, Ούγκο, Αϊτόρ, Φικάι, Γερεμέγεφ, Βιλένα, Ακαϊντίν.

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Τεϊσέιρα, Τσάπαν, Βαφέας, Μιλίσεβιτς, Γιόβανσιτς, Τσανάτζια, Mπιφουμά, Κρισιούμα, Μενέντες και Οζέγκοβιτς.

Στον πάγκο οι: Νικοπολίδης, Βαφέας, Τετέι, Νίνης, Παρράς, Μπιφουμά, Γιόβαντσιτς, Κωνσταντακόπουλος, Σμπώκος.

Τέλος στο «Γ. Καραϊσκάκης»! Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 2-1

90+5′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Πολύ καλή ενέργεια από τον Ποντένσε, μπήκε μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ, με τον Τσιφτσή να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

87′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό και 2-1! Ο Όρτα σέντραρε για τον Ελ Κααμπί ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να στείλει στα δίχτυα τη μπάλα για το 2-1

79′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Μετά από χρήση VAR ο διαιτητής έδειξε την… άσπρη βούλα σε ανατροπή του Ποντένσε, με τον Ελ Κααμπί να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να κάνει το 1-1

Σέντρα στο «Κλ. Βικελίδης»

Οι ενδεκάδες Άρης – Βόλος

Άρης (Μάντζιος): Κουέστα, Οντουμπάζιο, Ρόουζ, Μπράμπετς, Φεράρι, Βέλεθ, Νταρίντα, Γκαρθία, Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο, Μορόν.

Βόλος (Κόντης): Κόβατς, Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα, Γκλάβτσιτς, Ντε Καμπς, Τρουιγιέ, Κόμπα, Ασενούν, Γκαρσία.

53′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης εκτέλεσε ένα φάουλ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «Γ. Καραϊσκάκης»

Τέλος στο Αγρίνιο! Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 1-3

90′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας με δύσκολο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-3

45′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Ρεγκίς έκανε τη σέντρα, με τον Γιαμπλόνσκι να στέλνει με πλασέ τη μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού

74′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά για τον Δικέφαλο, με τον Ζίβκοβιτς αυτή τη φορά να πετυχαίνει ένα πανέμορφο τέρμα με σουτ έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να χτυπάει αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήγει στα δίχτυα

72′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας άνοιξε εξαιρετικά τη μπάλα για τον Σάστρε, ο οποίος πήρε μέτρα και από πλάγια θέση έστειλε στα δίχτυα τη μπάλα κάνοντας το 1-1

59′ Σκόραρε ο ΠΑΟΚ, ακυρώθηκε ως οφσάιντ το γκολ! Ο Σαμάτα έκανε εξαιρετικό κοντρόλ, έστρωσε στον Ντεσπόντοφ και αυτός με όμορφη σέντρα βρήκε τον Κωνσταντέλια ο οποίος έστειλε στα δίχτυα τη μπάλα, όμως μετά από χρήση VAR φάνηκε πως ο Βούλγαρος είναι σε θέση οφσάιντ

17′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ροντινέι έκανε τη σέντρα, ο Ναβάρο πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο στο Αγρίνιο

Σέντρα και στο Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης

Οι ενδεκάδες στο Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός (Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Μπιανκόν, Κάρμο, Ρίτσαρντς, Ιμπόρα, Έσε, Όρτα, Φορτούνης, Ναβάρο, Καμπράλ

Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Τσιφτσής, Καρμόνα, Πίτσου, Χριστόπουλος, Χουχούμης, Γιαμπλόνσκι, Αλάγκμπε, Σίτο, Ζουγλής, Κρέσπι,Μάντζης.

45+1′ Νέο δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Εκπληκτική ενέργεια από τον Κωνσταντέλια, ο οποίος σούταρε μέσα από την περιοχή, με τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι. Δεύτερο για τον Δικέφαλο

12′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ εκτέλεσε ένα φάουλ έξω από την περιοχή, με τη μπάλα στα σταματάει στο δοκάρι

6′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Εκπληκτικό τέρμα από τον Χατζηθεοδωρίδη που έκανε δυνατό σουτ αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή, το οποίο κατέληξε στην πάνω γωνία του Ζίβκοβιτς

Σέντρα στην αναμέτρηση

Οι αρχικές ενδεκάδες

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Σάστρε, Σοάρες, Μεϊτέ, Μάρκος Αντόνιο, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας, Τζίμας

Παναιτωλικός: Τσάβες, Μλάντεν, Χουάνπι, Χατζηθεοδωρίδης, Τορεχόν, Σενγκέλια, Τσιγγάρας, Πέδρο, Μαλής, Στάγιτς και Λιάβας

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός-Κηφισιά 1-1 Τελικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.