Live ενημέρωση: Άρης-Ολυμπιακός 1-2 Τελικό

Live ενημέρωση στα παιχνίδια Βόλος - ΠΑΟΚ, Ατρόμητος - ΑΕΚ, Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης και Άρης - Ολυμπιακός.

Live ενημέρωση στις αναμετρήσεις Βόλος – ΠΑΟΚ (16:00), Ατρόμητος – ΑΕΚ (17:30), Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης (19:30) και ΆρηςΟλυμπιακός (20:30) για τη 19η αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Άρης-Ολυμπιακός 1-2 Τελικό

90+1′ ΓΚΟΛ 1-2: Ο Άρης στην πρώτη πραγματικά καλή στιγμή του στο ματς σκοράρει! Ο Νταρίντα πασάρει στον Σαμόρα και ο τελευταίος σκοράρει με πλασέ για το 1-2. Πάμε για θρίλερ στις καθυστερήσεις από το πουθενά! Για την ακρίβεια έχουμε αυτογκόλ του Κίνι αφού η μπάλα βρήκε πάνω του και κατέληξε στα δίχτυα. Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

Δείτε εδώ τα δύο γκολ του Ολυμπιακού επί του Άρη

84′ Ντόη και Ναβάρο έξω, μέσα οι Μπιανκόν, Φορτούνης.

78′: Στο ματς ο Καμαρά, έξω ο Αλεξανδρόπουλος για τον Ολυμπιακό

76′: Μπαίνει ο Φετφατζίδης εκτός ο Παναγίδης για τον Άρη

67′: Νέες αλλαγές ο Άρης: Μανού Γκαρθία αντί Μορόν και Μοντόγια αντί Οντουμπάτζο.

64′: Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Μέσα ο Ποντένσε, έξω ο εξαιρετικός Ζέλσον.

60′: Μετά από 15 λεπτά στο Β’ μέρος 0 Άρης έχει περισσότερο νεύρο, ωστόσο και πάλι οι γηπεδούχοι δεν καταφέρνουν να φτιάξουν πραγματικές κλασικές ευκαιρίες.

Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης 2-0 |HIGHLIGHTS

56′: Αλλαγές για τον Άρη: Σαβέριο και Ζαμορα μέσα, Σουλεϊμάνοφ και Πάρδο έξω.

46′: Έπρεπε να αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο να δούμε την πρώτη τελική του Άρη: Η μπάλα στρώνεται στον Μορόν. ο Ισπανός σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή σουτάρει, αλλά ο Ντόη βάζει την κόντρα και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

Άρχισε το Β΄ μέρος στο Βικελίδης. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Παναθηναϊκός-Αστέρας 0-2 ΤΕΛΙΚΟ

ΠΑΟ – Αστέρας Τρ. | 2-0, ισχυρότερος όλων στον αέρα ο Γιέντβαϊ

90′: Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αλάγκμπε, διότι τράβηξε τη φανέλα του Αϊτόρ. Με δέκα παίκτες ο Αστέρας στη Λεωφόρο.

Άρης – Ολυμπιακός: «Στοπ» του Χουτεσιώτη στον Αλεξανδρόπουλο (vid)

Ημίχρονο στο Βικελίδης Άρης-Ολυμπιακός 0-2

Δείτε το 0-2 του Ολυμπιακού επί του Άρη

Δείτε το 0-1 του Ολυμπιακού επί του Άρη

ΠΑΟ – Αστέρας Τρ. | Αποχώρησε τραυματίας και ο Σπόραρ

74′ Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης 2-0: Ο Παναθηναϊκός κλειδώνει τη νίκη, όταν με το γέμισμα του Αϊτόρ από αριστερά στην περιοχή, ο Γεντβάι να σκοράρει με κεφαλιά, ακριβώς έξω από την μικρή περιοχή.

ΠΑΟ – Αστέρας Τρ. | 1-0, deja vu, ο Αϊτόρ σκοράρει ξανά κόντρα στους Αρκάδες με υπέροχο τρόπο

21′ ΓΚΟΛ: Άρης-Ολυμπιακός 0-2: Και δεύτερο γκολ ο Ολυμπιακός μέσα σε τέσσερα λεπτά. Αυτή τη φορά με εκτέλεση πέναλτι του Ροντινέι. Την εσχάτη των ποινών εξασφάλισε για τους Πειραιώτες ο Ναβάρο με τον διαιτητή να θεωρεί ότι ο Φαμπιάνο τον έριξε κάτω με αγκωνιά. Οπως φάνηκε από το ριπλέι το πέναλτι ήταν τουλάχιστον πολύ αυστηρό, καθώς ο παίκτης του Ολυμπιακού περισσότερο έπεσε κάτω μόνος του, παρά από την ένταση του χτυπήματος του παίκτη του Άρη.

17′ ΓΚΟΛ: Άρης-Ολυμπιακός 0-1: Πάνω που δεν είχαμε δει καμία φάση στο ματς ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ μετά από κάκιστη έξοδο του Χουτεσιώτη και τον Ναβάρο να σκοράρει από κοντά.

50′ ΓΚΟΛ: Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης 1-0: Ο Αϊτόρ που πέρασε ως αναγκαστική αλλαγή σκοράρει. Όμορφη σέντρα του Μαντσίνι και εξίσου ωραίο τελείωμα από τον Αϊτόρ στην κίνηση και 1-0 υπέρ του τριφυλλιού.

46′: Άρχισε το Β΄ μέρος, Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης 0-0

1′: Άρχισε το ντέρμπι του Βικελίδης ανάμεσα σε Άρη και Ολυμπιακό

Οι συνθέσεις στο Άρης-Ολυμπιακός

Άρης (Άκης Μάντζιος): Χουτεσιώτης – Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Ροζ, Φεράρι – Βερστράτε, Πάρντο, Νταρίντα – Σουλεϊμάνοφ, Μορόν, Παναγίδης.

Στον πάγκο οι: Κουέστα, Φετφατζίδης, Γκαρθία, Σαμόρα, Βέλεθ, Ντουκουρέ, Σαβέριο, Μοντόγια, Μενέντες.

Ολυμπιακός (Κάρλος Καρβαλιάλ): Πασχαλάκης – Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη, Κίνι – Αλεξανδρόπουλος, Έσε, Καρβάλιο – Μασούρας, Μαρτίνς, Ναβάρο.

Στον πάγκο: Τζολάκης, Ορτέγκα, Καμαρά, Όρτα, Τσικίνιο, Φορτούνης, Γιόβετιτς, Μπιανκόν, Ποντένσε.

• Διαιτητής: Κροχ Χάνσεν Μόρτεν (Δανίας)
  • Βοηθοί: Ντένις Βόλεμπεργκ Ράσμουσεν (Δανίας), Βίκτορ Σκίτε (Δανίας)
  • Τέταρτος: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)
  • VAR: Χάνσεν Γιόνας (Δανίας),
  • AVAR: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ (Αν. Αττικής)

Ημίχρονο στη Λεωφόρο Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης 0-0

ΠΑΟ – Αστέρας Τρ. | Δυνατή κεφαλιά του Σπόραρ, μόλις άουτ η μπάλα

ΠΑΟ – Αστέρας Τρ. | Τρομερή επέμβαση Λοντίγκιν με το πόδι στο σουτ του Καλτσά

Ο τραυματισμός του Βέρμπιτς, το βλέμμα απόγνωσης του Τερίμ & η αγκαλιά του Ράσταβατς στον Σλοβένο

ΠΑΟ – Αστέρας Τρ. | Κλασική ευκαιρία για το ‘τριφύλλι’ με τον Κώτσιρα

ΠΑΟ – Αστέρας Τρ. | Λάθος εκτίμηση ο Λοντίγκιν, μεγάλη ευκαιρία για τον Σουρλή

27′: Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Αϊτόρ περνάει αντί του τραυματία Βέρμπιτς.

Ντραγκόφσκι και Ούγκο στις σουίτες του «Απ. Νικολαΐδης»

1′: Άρχισε το παιχνίδι Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης

Τελικό αποτέλεσμα στο Περιστέρι Ατρόμητος – ΑΕΚ 0-5.

Δείτε το 0-5 της ΑΕΚ

Δείτε το 0-4 της ΑΕΚ

Δείτε το 0-3 της ΑΕΚ

66′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ και 0-5! Ο Πήλιος εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γιόνσον πήρε την κεφαλιά και έκανε το 0-5

58′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ και χατ τρικ από τον Πόνσε! Ο Ρότα γύρισε μέσα στην περιοχή, ο Τσιντώτας απέκρουσε αρχικά το πλασέ του Πόνσε, ο οποίος στη συνέχεια έστειλε στα δίχτυα τη μπάλα για το 0-4

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Ημίχρονο στο Περιστέρι

35′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Γκατσίνοβιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Βίντα δεν μπόρεσε να σκοράρει, με τον Κάλενς να πλασάρει στη συνέχεια για το 0-3

Τέλος στο Βόλος – ΠΑΟΚ! 1-5 το τελικό σκορ

89′ Νέο γκολ και τον ΠΑΟΚ! Ο Τάισον έκλεψε και βγήκε στην αντεπίθεση ταχύτατα, πάσαρε στον Τζίμα με τον 18χρονο να πλασάρει για το 1-5

15′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ξανά ο Πόνσε, μετά από εξαιρετική ενέργεια του Γκατσίνοβιτς, ο Αργεντινος με προβολή έκανε το 0-2

2′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Πόνσε βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ατρομήτου, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε για το 0-1

71′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-4! Ο Ζίβκοβιτς έστρωσε στον Τάισον ο οποίος με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-4

58′ ΓΚΟΛ για τον Βόλο και 1-3! Ο Ντέλετιτς με προβολή νίκησε τον Κοτάρσκι και μείωσε

Σέντρα και στο Περιστέρι

Οι ενδεκάδες στο Ατρόμητος – ΑΕΚ

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Κιβρακίδης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ, Κούντε, Γκονζάλεζ, Κούεν, Γιουμπιτάνα, Βέργος, Βαλένσια.

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος, Γιόνσον, Πινέδα, Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς, Τσούμπερ, Πόνσε.

51′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Τρομερό τέρμα από τον Ντεσπόντοφ που κάνει το 0-3. Ο Μουργκ έστρωσε στον Βούλγαρο, ο οποίος με σουτ «βολίδα» έξω από την περιοχή έστειλε στα δίχτυα τη μπάλα

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο στον Βόλο

45+5′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Δικέφαλο! Ο Μεϊτέ έφτασε με τη μπάλα έξω από την περιοχή, έκανε δυνατό σουτ το οποίο έφυγε εκατοστά πάνω από το δοκάρι

45+2′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 0-2! Νέο λάθος της άμυνας του Βόλου, με τον Τσοκάνη να πασάρει στον Μουργκ στην προσπάθειά του να διώξει και ο Αυστριακός με εκπληκτικό σουτ διπλασίασε τα τέρματα του Δικεφάλου

35′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Πολύ δυνατό σουτ από τον Μπράντον Τόμας στα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι

28′ Ο Βόλος πέτυχε γκολ, όμως ακυρώθηκε ύστερα από χρήση VAR! Ο Κλάβτσιτς εκτέλεσε εξαιρετικά ένα φάουλ, ο Μύγας έστειλε στα δίχτυα τη μπάλα, όμως ο διαιτητής Κατσικογιάννης ακύρωσε το γκολ μετά από χρήση VAR για οφσάιντ

22′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ντεσπόντοφ εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Βόλου, σούταρε δυνατά μέσα από την περιοχή και νίκησε τον Κόστιτς

Σέντρα στην αναμέτρηση

Οι ενδεκάδες στο Βόλος – ΠΑΟΚ

Βόλος: Κόστιτς, Μύγας, Ράσιτς, Καλογερόπουλος, Λούνα, Τσοκάνης, Σιέλης, Μπαριέντος, Γκλάβτσιτς, Ντέλετιτς, Μωραϊτης

Στον πάγκο είναι οι: Κόβατς, Αλχο, Κίτσος, Μεταξάς, Μπερτόλιο, Καραγιάννης, Ασεχσούν

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον, Τόμας

Στον πάγκο είναι οι: Ζίβκο Ζίβκοβιτς, Κουλιεράκης, Σοάρες, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Αντόνιο, Ρικάρντο, Αντρίγια Ζίβκοβιτς, Τζίμας

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Άρης-Ολυμπιακός 1-2 Τελικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.