ΟΦΗ – Ολυμπιακός 0-2 Τελικό

Live ενημέρωση στους αγώνες της ΑΕΚ - ΠΑΟΚ και ΟΦΗ - Ολυμπιακός για την 9η αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση στα παιχνίδια ΑΕΚ ΠΑΟΚ (19:30) και ΟΦΗ – Ολυμπιακός (21:30) με τα οποία ολοκληρώνεται η 9η αγωνιστική στη Super League.

Live ενημέρωση στο ΟΦΗ – Ολυμπιακός 0-2 Τελικό

ΟΦΗ – Ολυμπιακός 2-0 Τελικό. Στους  21 βαθμούς ο Ολυμπιακός, που είναι 2ος, στους 13 έμεινε ο ΟΦΗ και είναι 7ος.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων που μετρούν ήδη.

85′: Τελευταίο πεντάλεπτο στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ να ψάχνει ένα γκολ για να μπει ξανά στο ματς και τον Ολυμπιακό να θέλει να παγώσει τον ρυθμό.

72′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Τοράλ έφυγε στην αντεπίθεση, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

54′ ΓΚΟΛ και 2-0 για τον Ολυμπιακό! Έκλεψαν οι παίκτες των «ερυθρόλευκων», ο Γιόβετιτς πάσαρε στον Ποντένσε που σε κενή εστία έκανε το 2-0.

29′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Έσε βρήκε με ωραία κάθετη τον Γιόβετιτς στην περιοχή αλλά το πλασέ του πήγε δίπλα από το δοκάρι του Μπάουμαν.

10′ ΓΚΟΛ 0-1: Ο Ολυμπιακός από νωρίς, με σκόρερ τον Ποντένσε. Ωραία συνεργασία ανάμεσα σε Καμαρά, Κίνι, Μασούρα, με τον τελευταίο με σέντρα στο δεύτερο δοκάρι βρίσκει τον Πορτογάλο, ο οποίος με εξαιρετικό βολέ στην κίνηση, έκανε το 0-1!

Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης – Κίνι, Πορόσο, Ρέτσος, Ορτέγκα – Καμαρά, Έσε, Ποντένσε, Σολμπάκεν – Μασούρας, Γιόβετιτς.

Στον πάγκοι οι: Τζολάκης, Ελ Κααμπί, Σκάρπα, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Βρουσάι, Καρβάλιο, Μπιέλ, Ντόη.

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μπάουμαν, Βούρος, Πασαλίδης, Καρώ – Τοράρινσον, Λάρσον, Μεγιάδο, Γκλάζερ, Γκαγέγος – Μπάκιτς, Ντίκο.

Στον πάγκο οι: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νέιρα, Γιαννούλης, Τοράλ, Ριέρα, Λαμπρόπουλος, Φελίπε, Αμπάντα.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ. Στους 20 βαθμούς η Ένωση, μένει στους 17 ο δικέφαλος του βορρά.

Στις καθυστερήσεις έχουμε μπει, με τις τελικές για τις δύο ομάδες να έχουν διαμορφωθεί λίγο νωρίτερα στις 13-2 υπέρ της ΑΕΚ

Στο 64′, ή ΑΕΚ φρέσκαρε την 11άδα της με τους Τσούμπερ και Γαλανόπουλο να παίρνουν τις θέσεις των Μάνταλου και Γιόνσον. Αποθέωση για τον Μάνταλο που έχει κάνει εξαιρετικό παιχνίδι. Στο 75′ ήταν η σειρά του Λουτσέσκου για αλλαγές, καθώς στο ματς πέρασαν οι Τόμας και Σβαμπ αντί των Σαμάτα και Οζντόεφ.

Τέσσερα λεπτά μετά (54′) η ΑΕΚ διπλασιάζει τα τέρμάτά της, σκοράροντας αυτή τη φορά με πλασέ του Ελίασον μέσα από την περιοχή. Τεράστιο προβάδισμα νίκης, αν και υπάρχουν ακόμη αρκετά λεπτά για το τέλος του ματς, μιας και η εικόνα του ΠΑΟΚ είναι πολύ κακή.

Στο 51′ οι παίκτες της ΑΕΚ ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Ελίασον, το VAR έκρινε πως δεν υπάρχει παράβαση.

Διαιτησία: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ, όπως ΠΑΟΚ – Άρης! Το εμπεδώσαμε τώρα;

Με την έναρξη του Β΄ μέρους ο Λουτσέσκου περνάει στο ματς τον Σάστρε αντί του Βιεϊρίνια. Χωρίς αλλαγές η ΑΕΚ.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-0 στο ημίχρονο: Η ΑΕΚ είναι σαφώς ανώτερη, έχει σκοράρει, έχει τρεις ακόμη καλές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, εν αντιθέσει με τον ΠΑΟΚ που έχει παθητικό ρόλο και ουσιαστικά δεν έχει ούτε τελική.

OPAP Arena: Έπιασε τόπο η κριτική – Ξανά πράσινος ο αγωνιστικός χώρος

35′: Παραμένει το 1-0 στην Φιλαδέλφεια 10 λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Η ΑΕΚ εξακολουθεί να έχει την κατοχή και να προσπαθεί να φτιάξει φάσεις για ένα δεύτερο γκολ. Ο ΠΑΟΚ δεν έχει απειλήσει σχεδόν καθόλου.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-0: Η ομάδα του Αλμέιδα μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, είχε δοκάρι στο 12΄ με κεφαλιά του Πόνσε και τελικά κατάφερε να ανοίξει το σκορ πέντε λεπτά αργότερα (17′)  με τον Πόνσε.

1′: Άρχισε το παιχνίδι

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Οι συνθέσεις

AEK (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς – Σιντιμπέ, Βίντα, Μουκουντί, Μοχαμάντι – Ελίασον, Γιόνσον, Σιμάνσκι, Πινέδα – Πόνσε, Μάνταλος.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αθανασιάδης, Ρότα, Μήτογλου, Γκατσίνοβιτς, Γαλανόπουλος, Άμραμπατ, Φαν Βέερτ, Τσούμπερ, Πισάρο.

ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι – Βιεϊρίνια, Εκόνγκ, Νάσμπεργκ, Μπάμπα – Μεϊτέ, Οζντόεφ – Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς – Σαμάτα.

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΟΦΗ – Ολυμπιακός 0-2 Τελικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.