Live ενημέρωση: Νικηφόρα πρεμιέρα για Τερίμ στον Παναθηναϊκό

Η εξέλιξη στα ματς Αστέρας Τρίπολης - Άρης, Λαμία - Ολυμπιακός, ΑΕΚ - Βόλος, ΠΑΟΚ - ΟΦΗ και Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα, για την 16η αγωνιστικής της Super League.

Live ενημέρωση για τα παιχνίδια Αστέρας ΤρίποληςΆρης (16:00), Λαμία – Ολυμπιακός (17:00) ΑΕΚ Βόλος ΝΠΣ (19:00), ΠΑΟΚ – ΟΦΗ (20:00) και Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα (21:00), τα οποία διεξάγονται στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League.

Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 2-0 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.

48′ ΓΚΟΛ: Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα: Με ωραίο σουτ εκτός περιοχής με το δεξί ο Βιλένα ανοίγει λογαριασμό ως παίκτης του «τριφυλλιού».

90’+3 ΓΚΟΛ: ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: Μία ακόμη ασίστ για τον Ντεσπόντοφ, ο οποίος βρίσκει τον Τόμας και ο Ισπανός εκτελεί. Όλα τα λεφτά η προσποίηση που έκανε στον Λαμπρόπουλο πριν πλασάρει

89′ ΓΚΟΛ: ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: Τρομερή κάθετη από τον Μεϊτέ, τρεις παίκτες των γηπεδούχων βγαίνουν μόνοι τους και ο Ντεσπόντοφ τη γυρνάει για τον Μάρκος Αντόνιο, που ανενόχλητος σκοράρει.

86′ ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: Κρύβουν την μπάλα οι παίκτες του ΠΑΟΚ, σουτάρει δυνατά ο Ντεσπόντοφ όντας αμαρκάριστος, αλλά σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

35′ Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα: Σουτάρει δυνατά από μέσα δεξιά ο Βαγιαννίδης μετά τη σέντρα του Αϊτόρ και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

27′ ΓΚΟΛ: Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0: Ο Μπερνάρ με τρομερή πάσα ανοίγει την αντίπαλη άμυνα και ο Ιωαννίδης από μέσα δεξιά με έναν κεραυνό εκτελεί τον Κλέιμαν.
ΑΕΚ – Βόλος | 3-0, υποδειγματική αντεπίθεση, βρίσκει δίχτυα ο Άμραμπατ

ΑΕΚ – Βόλος 3-0 ΤΕΛΙΚΟ. Στους 35 βαθμούς η Ένωση αφήνει τον Ολυμπιακό στους 32, ο οποίος νωρίτερα ηττήθηκε στη Λαμία.

ΑΕΚ – Βόλος | Εντυπωσιακή επέμβαση Κόστιτς στο πλασέ του Γκατσίνοβιτς

Ημίχρονο στην Τούμπα, ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 2-0

Οι συνθέσεις στο Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα

Παναθηναϊκός (Φατίχ Τερίμ): Μπρινιόλι – Βαγιαννίδης, Αράο, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς – Ρούμπεν, Βιλένα, Μπερνάρ – Μαντσίνι, Αϊτόρ, Ιωαννίδης.

Στον πάγκο των πράσινων: Λοντίγκιν, Ζέκα, Σπόραρ, Τσέριν, Φικάι, Κώτσιρας, Γερεμέγεφ, Τζούριτσιτς, Βέρμπιτς.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κλέιμαν, Σόρια, Τσαούσης, Καραχάλιος, Τζίνο, Ροσέρο, Παμλίδης, Ριένστρα, Μπορταγκαράι, Μπακαδήμας, Μπαλάν.

Στον πάγκο για τους Γιαννιώτες: Αθανασίου, Κόντε, Γκάρο, Λέο, Λώλης, Τζίμας, Πανάγου, Κιάκος, Λιάσος

Διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας
Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς, Παντελής Σπυρόπουλος
4ος Διαιτητής: Δημήτριος Μαλούτας
VAR: Παπαδόπουλος, Στάικος

Δείτε εδώ το χαμένο πέναλτι του ΠΑΟΚ

41′: ΓΚΟΛ ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 2-0: Από εκεί που ο ΠΑΟΚ δεν μπορούσε να σκοράρει ούτε με πέναλτι, πετυχαίνει δύο γκολ μέσα με σε ένα δίλεπτο, στο 39′ και στο 41′ συγκεκριμένα. Στο 1-0 ο Μπάμπα βγάζει άψογη σέντρα και ο Ντεσπόντοφ με άπιαστη κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΟΚ. Στο 2-ο Ντεσπόντοφ σεντράρει προς τον Σαμάτα, αυτός δεν προλαβαίνει την μπάλα, όμως ανενόχλητος Μπάμπα δεν είχε πρόβλημα να κάνει το 2-0

ΑΕΚ – Βόλος | Οι αδιανόητες επεμβάσεις του Κόστιτς που δε μέτρησαν ποτέ

73′ ΓΚΟΛ: ΑΕΚ – Βόλος 3-0: Εξαιρετική κάθετη του Σιμάνσκι, βγάζει τον Άμραμπατ σε θέση τετ-α-τετ, με τον Μαροκινό εξτρέμ να προστατεύει έξυπνα την μπάλα υπό την πίεση του αντιπάλου και να πλασάρει εύστοχα για το τρίτο γκολ της Ένωσης.

ΑΕΚ – Βόλος | 2-0, ο Λιβάι σκοράρει με εκτέλεση πέναλτι

ΑΕΚ – Βόλος | Απείλησε με διαγώνιο σουτ ο Πινέδα

ΑΕΚ – Βόλος | Οι σπουδαίες επεμβάσεις του Στάνκοβιτς απέτρεψαν την ισοφάριση

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 0-0: Χαμένο πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, καθώς στο 23′ o τερματοφύλακας Μπάουμαν αποκρούει την εκτέλεση του Σβαμπ! Στη φάση του πέναλτι, ο Ντεσπόντοφ έκανε το σουτ και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Βούρου με τον Τσέτσιλα να καταλογίζει την εσχάτη των ποινών.

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 0-0: Μετά το πρώτο 15λεπτο οι Κρητικοί είναι ανώτεροι. Δεν έχουν απειληθεί σε καμία στιγμή, έχοντας μάλιστα δημιουργήσει καλές φάσεις με τον Μπάκιτς και τον Τοράλ.

51′ ΓΚΟΛ, AEK – Βόλος 2-0: Η Ένωση διπλασιάζει τα τέρματά της επί του Βόλου, εκ νέου με τον σκόρερ τον Λιβάι Γκαρσία. Ο Τάχατος έκανε χέρι μέσα στην περιοχή και ο Περράκης έδωσε το πέναλτι μετά από παρέμβαση του VAR και ο φορ από το Τριντάντ ευστοχεί από τα 11 βήματα για το 2-0.

Ξεκίνησε και το Β΄μέρος στο ΑΕΚ – Βόλος

1′: Σέντρα στο ΠΑΟΚ – ΟΦΗ

ΑΕΚ – Βόλος | Τρομερό άλμα του Λιβάι, άγγιξε δεύτερο γκολ με κεφαλιά

Οι συνθέσεις στο ΠΑΟΚ – ΟΦΗ

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Εκόνγκ, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Σαμάτα.

Στον πάγκο του ΠΑΟΚ είναι οι: Ζίβκοβιτς, Νάσμπεργκ, Κεντζιόρα, Βιεϊρίνια, Οζντόεφ, Μεϊτέ, Μάρκος Αντόνιο, Τάισον, Μπράντον.

ΟΦΗ (Μελ): Μπάουμαν, Λάρσον, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Αμπάντα, Μεγιάδο, Τοράλ, Μπάκιτς, Ριέρα, Νέιρα, Λουίζ Φελίπε.

Στον πάγκο του ΟΦΗ είναι οι: Σωτηρίου, Πασαλίδης, Θοράρινσον, Γιαννούλης, Σημαντηράκης, Κουτεντάκης, Θεοδοσουλάκης, Μοσκέρα, Ντίκο.

Διαιτητής: Τσέτσιλας

Βοηθοί: Μεϊντανάς, Μωυσιάδης

4ος: Τσιμεντερίδης

VAR: Τζήλος, Σαμοΐλης

Ημίχρονο στην Φιλαδέλφεια, 1-0 η ΑΕΚ επί του Βόλου με το γκολ του Λιβάι Γκαρσία από το 32ο λεπτό.

ΑΕΚ – Βόλος | 1-0, με επιμονή ο Λιβάι Γκαρσία σκόραρε για τέταρτο παιχνίδι στη σειρά

ΑΕΚ – Βόλος | Ζήτησαν πέναλτι οι γηπεδούχοι σε πτώση του Πήλιου στην περιοχή

Λαμία – Ολυμπιακός 1-0 |HIGHLIGHTS

32′ ΓΚΟΛ: ΑΕΚ – Βόλος 1-0: Εξαιρετική κάθετη του Γκατσίνοβιτς στον Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος μετά από κόντρα σουτάρει και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 της ΑΕΚ επί του Βόλου.

Λαμία – Ολυμπιακός | Τρεις ευκαιρίες των γηπεδούχων στις καθυστερήσεις για δεύτερο γκολ

Υποβασταζόμενος και με δάκρυα στα μάτια αποχώρησε τραυματίας ο Μπιέλ

ΑΕΚ – Βόλος 0-0: Σέντρα στο ματς της ΟΠΑΠ Αρένα.

Λαμία – Ολυμπιακός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ: Πολύ μεγάλη νίκη για τη Λαμία με το γκολ του Σλίβκα από το 4ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα, την ώρα που ο Ολυμπιακός προσπαθούσε, αλλά δεν μπορούσε να σκοράρει με τίποτα. Χαρακτηριστικό το χαμένο πέναλτι του Φορτούνη στο 50′.

Οι συνθέσεις στο ΑΕΚ Βόλος

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς – Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος – Ελίασον, Σιμάνσκι, Πινέδα, Γκατσίνοβιτς – Γκαρσία, Τσούμπερ

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αθανασιάδης, Μήτογλου, Σιντιμπέ, Γιόνσον, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Άμραμπατ, Πόνσε, Πισάρο.

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς, Τάχατος, Ασλανίδης, Σιέλης, Μύγας, Άλχο, Τρουιγέ, Κόμπα, Ντέλετιτς, Γκαρσία, Μωραΐτης.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Παπαδόπουλος, Κόβατς, Λούνα, Κίτσος, Μεταξάς, Μπερτόλιο, Καραγιάννης.

Λαμία – Ολυμπιακός | Ο Κοσέλεφ σταματά εντυπωσιακά το σουτ του Μασούρα

Με χαμένο πέναλτι του Κώστα Φορτούνη, αρχίζει το Β΄ μέρος στη Λαμία! Μετά την εκτέλεση κόρνερ, ο Ορτέγκα σέντραρε από τα αριστερά, με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Νούνιες. Ο διαιτητής Διαμαντόπουλος καταλόγισε πέναλτι για τον Ολυμπιακό, όμως η εκτέλεση του Φορτούνη έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας. Συνεπώς ενώ βαδίζουμε στο 52′ πλέον παραμένει το 1-0 για τη Λαμία.

Λαμία – Ολυμπιακός | Ασύλληπτη επέμβαση Πασχαλάκη στο σουτ του Ακούνια

Λαμία – Ολυμπιακός | Σφοδρή σύγκρουση Τζανδάρη – Φορτούνη στον αέρα

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣ 3-2 ΤΕΛΙΚΟ: Οι Αρκάδες παίρνουν μια τεράστια νίκη στην αρχή του νέου έτους που ήρθε από το 0-2. Αντιθέτως ο Άρης αρχίζει με κάκιστο τρόπο, την ώρα που στο 14ο λεπτό είχε προβάδισμα δύο τερμάτων.

Δείτε το γκολ του Αστέρα για το 3-2 με τον Άρη

Δείτε το γκολ του Αστέρας Τρίπολης για το 2-2 με τον Άρη

Λαμία – Ολυμπιακός | Νέα ευκαιρία με Μαρτίνεθ, έντονες διαμαρτυρίες του Φορτούνη για φάουλ

Λαμία – Ολυμπιακός | Σωτήρας ο Πασχαλάκης με δύο σερί σπουδαίες επεμβάσεις

Η απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Ρεγκις στο Αστέρας Τρίπολης – Άρης

Λαμία – Ολυμπιακός | Μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση με Μασούρα

Λαμία – Ολυμπιακός | 1-0, ο Σλίβκα εκτελεί με βολέ τον Πασχαλάκη

62′ ΓΚΟΛ, Αστέρας Τρίπολης – Άρης 3-2: Τρομερή αντίδραση οι γηπεδούχοι, απόλυτη κατάρρευση οι φιλοξενούμενοι. Δέκα λεπτά μετά την ισοφάριση, η ομάδα του Ράσταβατς πετυχαίνει την ολική ανατροπή! Ο Ζουγλής κλέβει από τον Οντουμπάτζο, γυρνάει στον Μουνάφο και από κοντά ο τελευταίος σημειώνει το 3-2!

Δείτε εδώ το 1-2 στο Αστέρας Τρίπολης – Άρης

52′ ΓΚΟΛ, Αστέρας Τρίπολης – Άρης 2-2: Νέα κάκιστη αμυντική αντίδραση για τον Άρη και δεύτερο γκλολ για τους Αρκάδες. Ο Μουνάφο σέντραρε ο Κρέσπι κάνει την κεφαλιά-πάσα και ο Μιριτέλο με κεφαλιά εξ επαφής εκτελεί τον Κουέστα για το 2-2. Αρχικά καταλογίστηκε οφσάιντ, ωστόσο μετά από έλεγχο του VAR το τέρμα μέτρησε κανονικά καθώς ο Οντουμπάτζο κάλυπτε τον Αργεντινό φορ των γηπεδούχων.

4′ ΓΚΟΛ, Λαμία – Ολυμπιακός 0-1: Η Λαμία μπήκε πολύ καλά στο ματς, δεν είχε αφήσει τον Ολυμπιακό να απειλήσει στο πρώτο τετράλεπτο και όχι μόνο αυτό, αλλά κατάφερε να σκοράρει κιόλας. Μετά από σέντρα, ο Ροντινέι δεν απομάκρυνε σωστά, με τη μπάλα να στρώνεται στον Σλίβκα, ο οποίος με σουτ στην κίνηση νικάει τον Πασχαλάκη για το 1-0!

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Αμαράλ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Νούνιες, Τζανδάρης, Τσιλούλης, Ακούνια, Σλίβκα, Μαρτίνεθ.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Νάγκι, Πάουλαβετς, Στάνκο, Μούλα, Μάλτσι, Σίντκλεϊ, Κοντονίκος, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς.

Ολυμπιακός (Κάρλος Καρβαλιάλ): Πασχαλάκης, Ρόντινεϊ, Ρέτσος, Ντόη, Ορτέγκα, Έσε, Καμαρά, Φορτούνης, Ποντένσε, Μασούρας, Γιόβετιτς.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι: Τζολάκης, Ιμπόρα, Ναβάρο, Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Καρβάλιο, Μπιέλ, Ρίτσαρντς, Μπιανκόν.

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Τρύφων Πετρόπουλος, Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)

4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

VAR: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών), AVAR: Βασίλης Νικολακάκης (Λασιθίου)

45+2′ ΓΚΟΛ 1-2: Ενώ ο Άρης ήταν «αφεντικό» σε όλο το 45λεπτο, με τον Αστέρα να έχει πάντως μια απίστευτη ευκαιρία με τον Ρεγκίς (41′), το ημίχρονο βρίσκει τους γηπεδούχους να έχουν μειώσει στο σκορ και να έχουν βάλει άλλα δεδομένα στο ματς. Ο Μοντόγια ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Καλτσά με τον Ευαγγέλου να δείχνει δεύτερο πέναλτι στο παιχνίδι, και την εσχάτη των ποινών αυτή τη φορά να μετατρέπει σε γκολ ο Μιριτέλο (1-2).

Δείτε εδώ το 0-2

Δείτε εδώ το 0-1

14′: ΓΚΟΛ 0-2: Εξαιρετικό ξεκίνημα ο Άρης στην Τρίπολη καθώς σε λιγότερο από 15 λεπτά έχει βρει δύο φορές δίχτυα. Ο Σαμόρα έφυγε στην πλάτη του Χουχούμη, γύρισε την μπάλα στην κατάλληλη στιγμή στον Σουλεϊμάνοφ μέσα από την περιοχή και ο Ρώσος, με σουτ έκανε το 0-2!

8′ ΓΚΟΛ 0-1! Ο Άρης ανοίγει το σκορ στην πρώτη καλή του επίθεση. Ο Χουχούμης έσπρωξε τον Σαμόρα μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής Ευαγγέλου έδειξε παράβαση πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Μορόν ο οποίος άνοιξε το σκορ (0-1) υπέρ του Άρη, φτάνοντας πλέον ο ίδιος τα 10 γκολ, όταν φυσικά ο κορυφαίος σκόρερ του πρωταθλήματος.

Με ένα καλό σουτ του Μουνάφο που έφυγε λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Κουέστα άρχισε το παιχνίδι.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης – Μουνάφο, Γκος – Καλτσάς, Ζουγλής, Κρέσπι – Μιριτέλο.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Γραμματικάκης, Χριστόπουλος, Γκαρθία, Σουρλής, Αλάγκμπε, Βαλιέντε, Σίτο, Μάντζης.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα – Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια – Ζουλ, Πάρδο – Σουλεϊμάνοφ, Ζαμόρα, Παναγίδης – Μορόν.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Χουτεσιώτης, Τζούρασεκ, Ντουκουρέ, Φατόρε, Μενέντες, Χριστοδουλόπουλος, Ρουπ, Φεράρι, Σαβέριο.

Διαιτητής: Ευαγγέλου

Βοηθοί: Τζιουβάρας, Κομισοπούλου

4ος: Τσαγκαράκης

VAR: Πολυχρόνης, Ψαρρής

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Νικηφόρα πρεμιέρα για Τερίμ στον Παναθηναϊκό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.