Τελικά αποτελέσματα ΑΕΚ – Ατρόμητος 2-1 και Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-4

Live η εξέλιξη στις αναμετρήσεις Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός και ΑΕΚ - Ατρόμητος.

Live ενημέρωση στα παιχνίδια Αστέρας ΤρίποληςΠαναθηναϊκός (20:30 )και το ΑΕΚ – Ατρόμητος (21:00) για την 6η αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση στο Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός και το ΑΕΚ – Ατρόμητος

ΑΕΚ – Ατρόμητος 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

95′ ΓΚΟΛ ΑΕΚ – Ατρόμητος 2-1: Στο 90+1′, ο Μάνταλος δέχθηκε το μαρκάρισμα από τον Έρλινγκμαρκ, με τον Παπαδόπουλο να δείχνει την άσπρη βούλα. Μετά από χρήση του VAR, ο Γκατσίνοβιτς εκτέλεσε αλά Πανένκα και έβαλε μπροστά στην ΑΕΚ χαρίζοντας της τη νίκη με τελικό σκορ 2-1.

86′ ΓΚΟΛ ΑΕΚ – Ατρόμητος 1-1: Ο Παπαδόπουλος έδωσε πέναλτι για σπρώξιμο του Σιντιμπέ του Αντζιέλσκι μετά από κάθετη πάσα του Αγκιμπού στην περιοχή, ωστόσο αρχικά υπήρχε υπόδειξη για οφσάιντ. Μετά από χρήση VAR, δόθηκε πέναλτι για τον Ατρόμητο και κόκκινο στον Σιντιμπέ. Ο Αντζιέλσκι εκτέλεσε εύστοχα και ισοφάρισε σε 1-1!

78′ ΑΕΚ – Ατρόμητος 1-0: Ο Ατρόμητος σκόραρε  μετά από εκτέλεση κόρνερ με τον Φριντζόνσον, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ του Έρλινγκμαρκ.

Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-4 ΤΕΛΙΚΟ

87′ ΓΚΟΛ: Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-4: Διπλασάζει τα τέρματά του ο Ιωαννίδης. Ο νεαρός φορ είδε ότι ο Παπαδόπουλος είχε βγει πολύ έξω και με το αριστερό από μακρινή απόσταση πέτυχε ένα εξαιρετικό τέρμα!

80′ ΓΚΟΛ: Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-3: Καθαρίζει το ματς για τους πράσινους ο Ιωαννίδης, ο οποίος πέρασε αλλαγή με πέναλτι το οποίο κέρδισε νωρίτερα ο Τζούρισιτς σε μαρκάρισμα του Καρμόνα.

65′: Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-2: Μετά από 20 λεπτά στο Β΄ μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν ακόμη 2-3 καλές φάσεις για μεγαλύτερο σκορ, με Σποράρ στο 48′, Μλαντένοβιτς στο 56′ και Παλάσιος στο 60′

Ημίχρονο στην ΟΠΑΠ Αρενα ΑΕΚ – Ατρόμητος 1-0: Μετά το 1-0 η Ένωση δημιούργησε ακόμη 4-5 καλές ευκαιρίες ωστόσο ο Ατρόμητος κράτησε το παθητικό του στο ένα γκολ διαφορά ως το ημίχρονο.

33 ΓΚΟΛ:ΑΕΚ – Ατρόμητος 1-0: Η ΑΕΚ ανοίγει το σκορ με πέναλτι του Άμραμπατ το οποίο κέρδισε ο Μάνταλος μετά από αγκωνια του Τσακμάκη.

20′: ΑΕΚ – Ατρόμητος 0-0: Μετά από ένα 20λεπτο η Ένωση έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και ψάχνει ένα γκολ, χωρίς όμως να έχει φτιάξει αυτό που λέμε κλασικές ευκαιρίες.

Ημίχρονο: Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-2

44′  Χαμένο πέναλτι ο Παναθηναϊκός: Ο Μπαρτολο ανατρέπει τον Κώτσιρα και ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι το οποίο εκτελεί ο Σποράρ, με τον τερματοφύλακα του Αστέρα Τρίπολης, Παπαδόπουλο να αποκρούει. Στην επαναφορά ο Σλοβένος επιχειρεί ψαλίδι και μετά από επέμβαση του Παπαδόπουλου η μπάλα βρίσκει και στο δοκάρι με τον Μπαρτόλο να απομακρύνει!

31′ ΓΚΟΛ: Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-2:: Νέο προβάδισμα για τους πράσινους. Ωραία πάσα του Τσέριν για τον Παλάσιος και σέντρα ακριβείας του τελευταίο στο δεύτερο δοκάρι, από όπου ο επερχόμενος Βέρμπιτς πλασάρει για το 2-1 του τριφυλλιού. Μετά από χρήση VAR, μέτρησε κανονικά το τέρμα.

1′: Σέντρα στο ΑΕΚ – Ατρόμητος

7′: ΔΥΟ ΓΚΟΛ σε επτά λεπτά και Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-1: Οι πράσινοι άνοιξαν το σκορ στο 5′ όταν από εκτέλεση φάουλ του Μλαντένοβιτς η μπάλα χτύπησε στην… κοιλιά του Αράο για το 0-1! Λίγο μετά τη σέντρα οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν από σέντρα του Αλβάρεζ και κεφαλιά του Καλτσά (1-1)!

1′: Σέντρα στο Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Χριστόπουλος, Καστάνιο, Άλβαρες, Μουνάφο, Γκρόζντανιτς, Καλτσάς, Ρεγκίς, Μπαρτόλο, Μιριτέλο.

Στον πάγκο: Σγουρής, Ρουμπέν Γκαρσία, Ατιένθα, Χουχούμης, Σουρλής, Ντιαρά, Ζουγλής, Σίτο, Μάντζης.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Λοντίγκιν, Κώτσιρας, Πάλμερ-Μπράουν, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς, Αράο, Τσέριν, Τζούρισιτς, Παλάσιος, Βέρμπιτς, Σπόραρ.

Στον πάγκο: Ξενόπουλος, Χουάνκαρ, Σένκεφελντ, Ρούμπεν, Κλέινχεϊσλερ, Μπερνάρ, Μαντσίνι, Βιλένα, Ιωαννίδης.

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Τσιντώτας, Ασεβέδο, Τσακμάκης, Κεσχρίντα, Ντε Μποκ, Κουντέ, Έρλινγκμαρκ, Γιουμπιτάνα, Ρομπάιγ, Κουεν, Βέργος

Στον πάγκο: Μαρκετζάνι, Γκονζάλες, Ιμερέκοφ, Αντζιέλσκι, Αθανασίου, Καμαρά, Φριντγιόνσον, Βαλένσια, Τζαβέλλας.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Μήτογλου, Κάλενς, Χατζισαφί, Γιόνσον, Άμραμπατ, Πισάρο, Μάνταλος, Αραούχο, Πόνσε

Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Μουκουντί, Ρότα, Σιμάνσκι, Γκατσίνοβιτς, Γαλανόπουλος, Τσούμπερ, Ελίασον και Ζίνι

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τελικά αποτελέσματα ΑΕΚ – Ατρόμητος 2-1 και Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-4», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.