Live ενημέρωση: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

Η εξέλιξη των αγώνων Λαμία-Παναθηναϊκός, Άρης-ΑΕΚ και Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ για την 6η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Live ενημέρωση στο Λαμία-Παναθηναϊκός (17:00), Άρης-ΑΕΚ (19:30) και Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (20-30) για την 6η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Live ενημέρωση: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 2-1 Τελικό

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 2-1 ΤΕΛΙΚΟ: Ο Ολυμπιακός στους 66 βαθμούς ο δικέφαλος μένει στους 67, αμφότεροι με ματς λιγότερο.

90+2′ ΓΚΟΛ 2-1: Ο ΠΑΟΚ μειώνει στο 2ο λεπτό από τα συνολικά 6 των καθυστερήσεων με ωραία προβολή του Μάρκος Αντόνιο (γύρισμα Ζίφκοβιτς από τα δεξιά).

80: Ο ΠΑΟΚ έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ωστόσο δεν απειλεί επί της ουσίας μετά τον Ολυμπιακό να κρατά το 2-0 σχετικά άνετα και να προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα. Εξαίρεση αποτελεί μια μεγάλη επέμβαση του Τζολάκη στο 77′ σε μπαλιά του Μπάμπα που κόντραρε και άλλαξε πορεία.

79′ Γιόνι αντί Σάστρε και Μάρκος Αντόνιο αντί Τάισον.

78′ Μασούρας αντί Μαρτίνς και Έσε αντί Τσικίνιο.

70′ Ο Ολυμπιακός απειλεί: Ο Ποντένσε σούταρε συρτά από τα δεξιά, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

61′ ΓΚΟΛ 2-0: Προβάδισμα ασφαλείας για τον Ολυμπιακό. Σε εξαιρετική αντεπίθεση των Πειραιωτών (βγήκαν με τέσσερις παίκτες στην κόντρα), ο Ποντένσε έκανε τρομερή ενέργεια, για να βγάλει στη συνέχεια κάθετη στον Ζέλσον Μαρτίνς και εκείνος να πλασάρει για το 2-0 του Ολυμπιακου.

59′: Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Ντεσπόντοφ αντί Μουργκ και Σαμάτα αντί Μπράντον.

Άρης-ΑΕΚ 1-2: Λύνει τον… γόρδιο δεσμό και δίνει το προβάδισμα στην ΑΕΚ ο Άμραμπατ (video)

Άρης-ΑΕΚ: Ούτε ο Ελίασον μπορεί να νικήσει τον καταπληκτικό Χουτεσιώτη (video)

Άρης-ΑΕΚ: «Όχι» του Χουτεσιώτη και στον Τσούμπερ (video)

46′: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-0: Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Άρης-ΑΕΚ 1-2 ΤΕΛΙΚΟ: Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα περνάει από το Βικελίδης και πηγαίνει στους 72 βαθμούς ούσα και πάλι μόνη πρώτη. Ο Άρης παραμένει στους 48 βαθμούς μετά από τέσσερις σερί ήττες.

Στο 90+3 ο  Γιώργος Δεληζήσης πέρασε στο ματς γράφοντας την πρώτη συμμετοχή του στη φετινή σεζόν και αποθεώθηκε από τον κόσμο του Άρη, καθώς φέτος κλείνει την καριέρα του

89′ Άρης-ΑΕΚ 1-2: Το VAR ακυρώνει σωστά πέναλτι που είχε καταλογίσει ο Βεργέτης υπέρ της ΑΕΚ. Ναι μεν ο Ρόουζ είχε πατήσει το πόδι του Αραούχο μέσα στην περιοχή, ωστόσο προηγουμένως ο Αραούχο είχε πατήσει εκείνος το πόδι του Τζούρασεκ εκτός περιοχής. Ο Βεργέτης κλήθηκε στο VAR και πήρε πίσω το πεναλτι.

84′ ΓΚΟΛ Άρης-ΑΕΚ 1-2: Η ΑΕΚ καταφέρνει να νικήσει τον σπουδαίο σήμερα Χουτεσιώτη με την 28η τελική της που καταλήγει στα δίχτυα μετά από φάση διαρκείας. Ο Αμραμπατ που είναι ίσως ο κορυφαίος της Ένωσης σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή, παρά τα πολλά σώματα που είχε μπροστά του. Παραλίγο βεβαίως να το βγάλει κι αυτό το σουτ ο τερματοφύλακας του Άρη.

77′ Άρης-ΑΕΚ: Ζουλ αντί Νταρίντα και Ανσαριφάρντ αντί Μορόν.

Άρης-ΑΕΚ: Ο Χουτεσιώτης στερεί για ακόμη μια φορά την ανατροπή στην «Ένωση» (video)

Άρης-ΑΕΚ: Νέα επέμβαση του εξαιρετικού Χουτεσιώτη στον Άμραμπατ (video)

Άρης-ΑΕΚ: Εντυπωσιακή επέμβαση του Χουτεσιώτη στην κεφαλιά του Σιμάνσκι (video)

70′ Άρης-ΑΕΚ: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αρη μετά από ώρα. Λάθος συνεννόηση Χατζισαφί με Αθανασιάδη, πήγε να μπει στη φάση ο Σαμόρα, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει με προβολή! Πινέδα και Αραούχο μέσα για την ΑΕΚ, εκτός Ελίασον και Σιμάνσκι. Επίσης για τον Άρη πέρασε πριν λίγο και ο Φετφατζίδης αντί του Μανού Γκαρθία

Άρης-ΑΕΚ 1-1: Ισοφαρίζει προ κενής εστίας ο Σιντιμπέ (video)

65′ Άρης-ΑΕΚ 1-1 ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ: Η ΑΕΚ μετά την ισοφάριση στο 49′ έχει πάρει τα ηνία του αγώνα στο Βικελίδης ξεκάθαρα και πιέζει έχοντας χάσει αρκετές ευκαιρίες με τον Χουτεστιώτη πάντως να είναι εξαιρετικός απόψε.  Πριν λίγο η ΑΕΚ σκόραρε ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ του Σιμάνσκι. Μάλιστα υπήρχε και καθαρό επιθετικό φάουλ πάνω στον Χουτεσιώτη.

27′ ΓΚΟΛ Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-0: Τελικά αυτή τη φορά ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ. Ο Κουλιεράκης ανέτρεψε τον Ναβάρο ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι, ο Κίνι ανέλαβε την εκτέλεση και έστω με δεύτερη προσπάθεια (καθώς ο Κοτάρσκι απέκρουσε αρχικά) κατάφερε να κάνει το 1-0.

Live ενημέρωση: Η φάση στο 1-0 του Άρη επί της ΑΕΚ. Η μπάλα περνάει καθαρά τη γραμμή του τέρματος ολόκληρη

Live ενημέρωση: 49′ ΓΚΟΛ Άρης-ΑΕΚ 1-1: Οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίζουν πολύ γρήγορα μετά την έναρξη του Β’ μέρους. Ο Πόνσε μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, πλάσαρε προς το δεύτερο δοκάρι, και ο επερχόμενος Σιντιμπέ μπήκε στην τροχιά της μπάλας και απλά την έσπρωξε στα δίχτυα ανενόχλητος.

16′ Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ – ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ: Δεύτερο γκολ του Ναβάρο που ακυρώνεται απόψε και πάλι ως οφσάιντ

46′: Με αρκετή καθυστέρηση (περίπου 25 λεπτών) αρχίζει τώρα το δεύτερο ημίχρονο στο Βικελίδης. Αλλαγή από τον Μάντζιο με τον Βεστράτε που είχε κίτρινη να περνά εκτός και τον Τζούρασεκ να τον αντικαθιστά.

10′ Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ – ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ: Ο Ολυμπιακός σκόραρε με τον Ναβάρο όμως το τέρμα ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Άρης-ΑΕΚ 1-0: Μετράει το γκολ του Μορόν, ύστερα από υπόδειξη του VAR (video)

1′: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 0-0: Σέντρα στο παιχνίδι του Καραϊσκάκης

Οι συνθέσεις στο Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης, Ρίτσαρντς, Άμπι, Ρέτσος, Κίνι, Ιμπόρα, Τσικίνιο, Όρτα, Μαρτίνς, Ποντένσε, Ναβάρο.

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Ορτέγκα, Ελ Κααμπί, Ελ Αραμπί, Βέζο, Μασούρας, Καρβάλιο, Γιόβετιτς, Εσέ

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Μπάμπα, Κουλιεράκης, Κεντζιόρα, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Τάισον, Μουργκ, Α. Ζίβκοβιτς και Μπράντον Τόμας.

Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ότο, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Μάρκος Αντόνιο, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα.

• Διαιτητής: Νογκέιρα
  • Βοηθοί: Μάρτινς, Ντουάρτε
  • Τέταρτος: Τσαγκαράκης
  • VAR: Εστέβες, Κωνσταντίνου

Ημίχρονο στο Βικελίδης, ο Άρης μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη στο γκολ του Μορόν από το 36′. Μοιρασμένη η κατοχή (λίγη παραπάνω υπέρ των φιλοξενούμενων) με την ΑΕΚ να έχει περισσότερες τελικές, αλλά τον Άρη του Άρη να είναι πιο ουσιαστικές και εν τέλει μία εξ αυτών να καταλήγει στα δίχτυα.

Άρης-ΑΕΚ: Δυνατό αριστερό σουτ του Τσούμπερ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Χουτεσιώτης (video)

44′: Μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ με τον Άμραμπατ να είναι φάτσα με τον τερματοφύλακα Χουτεσιώτη αλλά αν και σχεδόν ανενόχλητος ο το σουτ του Μαροκινού ήταν κάκιστο καθώς την έστειλε πολύ πάνω από την εστία.

36′ ΓΚΟΛ 1-0: Ο Άρης ανοίγει το σκορ μετά από αριστοτεχνικό συρτό σουτ του Μορόν, μετά το πρώτο κόρνερ που κέρδισε ο Άρης. Ο Αθανασιάδης απομάκρυνε τη μπάλα, όχι όμως προτού εκείνη περάσει ολόκληρη τη γραμμή. Μετά από σχετικό έλεγχο του VAR το γκολ κατακυρώθηκε υπέρ του Θεού του πολέμου.

Άρης-ΑΕΚ: «Κεραυνός» του Σαμόρα, εντυπωσιακή επέμβαση του Αθανασιάδη (video)

23′: Τεράστια τριπλή ευκαιρία για τον Άρη! Σε φάση διαρκείας στα καρέ της ΑΕΚ, ο Θεός του πολέμου απειλεί κατά σειρά με σουτ των Μορόν, Παναγίδη και Μανού Γκαρσία, με τον Αθανασιάδη να αποκρούει το πρώτο σου, στο δεύτερο ο Βίντα να βάζει το σώμα του μπροστά, ενώ το τρίτο έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι.

15′: Ανοιχτό παιχνίδι με καλό ρυθμό ως τώρα στο Βικελίδης. Η ΑΕΚ έχει ελαφρά υπεροχή στην κατοχή (54%-46%), όμως πέραν της καλής ευκαιρίας της στο 2ο λεπτό και πέραν κάποιων στημένων που έχει κερδίσει (φάουλ, κόρνερ) δεν έχει άλλη μεγάλη φάση ως τώρα. Ο Άρης από την πλευρά του με τον Μανού Γκαρσία να είναι ορεξάτος χτίζει κάποιες καλές επιθέσεις και φτάνει  αρκετά συχνά έξω από την αντίπαλη περιοχή

5′: Από μία καλή ευκαιρία για Άρη και ΑΕΚ ως τώρα. Πρώτα απείλησε η Ένωση στο 2′ όταν μετά από ωραίο «σπάσιμο του Πόνσε» στον Ελίασον, ο οποίος έπιασε το διαγώνιο πλασέ, με τον Χουτεσιώτη να πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση! Στο 4ο λεπτά ήταν η σειρά του Άρη να αγγίξει το γκολ με δυνατό σουτ του Σαμόρα έξω από την περιοχή, με τον Αθανασιάδη να εκτινάσσεται και να σώζει με το ένα χέρι!

1′ Άρχισε το ντέρμπι του Βικελίδης. Δεν έχει πολύ κόσμο, λόγω και μια καταρρακτώδους βροχής που έπεσε στη Θεσσαλονίκη τις προηγούμενες ώρες.

Live ενημέρωση: Οι συνθέσεις στο Άρης-ΑΕΚ

Άρης (Άκης Μάντζιος): Χουτεσιώτης, Φατόρε, Ρόουζ, Μπράμπετς, Μοντόγια, Βερστράτε, Νταρίντα, Παναγίδης, Μάνου Γκαρθία, Σαμόρα, Μορόν.

Στον πάγκο: Κυριαζής, Ανσαριφάρντ, Ζουλ, Φαμπιάνο, Τζούρασεκ, Οντουμπάτζο, Σαβέριο, Δεληζήσης, Φετφατζίδης.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Βίντα, Κάλενς, Χατζισαφί, Άμραμπατ, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Ελίασον, Πόνσε, Τσούμπερ.

• Διαιτητής: Βεργέτης
  • Βοηθοί: Πετρόπουλος, Κούλα
  • Τέταρτος: Τσέτσιλας
  • VAR: Χάνσμπλαουερ, Μπουξμπάουμ

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 5-0.

83′ Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Λοντίγκιν πραγματοποιεί τρομερή επέμβαση σε σουτ του Λοντίγκιν.

61′ ΓΚΟΛ! Από μπαλιά του Μπακασέτα ο Ιωαννίδης κερδίζει τη μάχη με τον Τζανετόπουλο, πατάει περιοχή και εκτελεί τον Κοσέλεφ για το 0-5.

59′ Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Τσιλούλης κάνει το πλασέ και ο Λοντίγκιν με το πόδι αποκρούει.

57′ ΓΚΟΛ! Ο Βέρμπιτς κάνει εξαιρετική προσπάθεια, γυρνάει για τον Λημνιό, εκείνος δεν καταφέρνει να σκοράρει, αλλά ο κάνει ο Μπακασέτας στην επαναφορά.

53′ ΓΚΟΛ! Από εκτέλεση κόρνερ του Μπακασέτα ο Ιωαννίδης με κεφαλιά κάνει ο 0-3 νικώντας κατά κράτος στον αέρα τον Κορνέζο.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

44′ ΓΚΟΛ! Ο Ιωαννίδης κάνει ό,τι θέλει τον Κορνέζο, τον περνάει σαν σταματημένο, γυρνάει για τον Μπακασέτα και εκείνος τελειώνει τη φάση για το 0-2.

36′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Πατάει περιοχή από δεξιά ο Ιωαννίδης, κάνει το διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

23′ ΓΚΟΛ! Ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ με τον Βέρμπιτς. Όλα ξεκίνησαν μετά την εντυπωσιακή προσπάθεια του Ιωαννίδη. Το σουτ του Λημνιού πήγε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σλοβένος σκόραρε.

4′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Καλό το σουτ του Μπακασέτα, με δυσκολία αποκρούει ο Κοσέλεφ.

Live ενημέρωση- 1′: Άρχισε το παιχνίδι.

Λαμία: Κοσέλεφ, Βασιλαντωνόπουλος, Κορνέζος, Τζανετόπουλος, Αμαράλ, Νούνιες, Τζανδάρης, Λέικ, Τσιλούλης, Μάλτσι, Σλίβκα.

Στον πάγκο: Χατζηεμαννουήλ, Γιαννούτσος, Τόσιτς, Φερέιρα, Μαρτίνεθ, Τσούκαλος, Τερεζίου, Κοντονίκος.

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Κώτσιρας, Γεντβάι, Ακαϊντίν, Χουάνκαρ, Αράο, Tσέριν, Μπακασέτας, Λημνιός, Μπερνάρ, Ιωαννίδης.

Στον πάγκο: Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Πέρεθ, Σποραρ, Μαντσίνι, Αϊτόρ, Μιλαντένοβιτς, Βιλένα, Βέρμπιτς

• Διαιτητής: Ευαγγέλου
  • Βοηθοί: Φωτόπουλος-Καραγκιζόπουλος
  • 4ος Διαιτητής: Κατοίκος
  • VAR: Διαμαντόπουλος
  • AVAR: Σαμοΐλης

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 2-1 ΤΕΛΙΚΟ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.