Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – Άρης 2-0 Τελικό

Η εξέλιξη των αναμετρήσεων Παναιτωλικός-Ολυμπιακός, ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα, Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός-Άρης, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League.

Live ενημέρωση στα παιχνίδια Παναιτωλικός-Ολυμπιακός (17:00), ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα (19:00), Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ (20:00) και Παναθηναϊκός-Άρης (21:00), στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League.

Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός-Άρης 2-0 Τελικό

Άγγιξε το 3-0 ο Αράο, έσωσαν στη γραμμή οι κιτρινόμαυροι

Παναθηναϊκός-Άρης 2-0 Τελικό. Οι πράσινοι κερδίζουν με τα γκολ των Μπακασέτα στο 4′ και Ιωαννίδη με πέναλτι στο 52′.

80′: Ο Άρης έχει πάρει την κατοχή στο τελευταίο 15λεπτο και έχει πάρει την κατοχή, όμως περισσότερο δημιουργεί προϋποθέσεις για τελική παρά καθαρές ευκαιρίες. Κάποια σουτ έξω από την περιοχή δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα τον Νταγκόφσκι.  Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό στο 79′. Μαντσίνι αντί Παλάσιος, Σπόραρ αντί Ιωαννίδη και Αράο αντί Τσέριν.

Ο Ντραγκόφσκι έχει απάντηση στο ξαφνικό σουτ του Μανού Γκαρσία

71′: Βέλεθ-Φεράρι μέσα, Ζουλ-Μοντόγια έξω για τον Άρη, χειροκροτείται ο Ισπανός στόπερ που πέρασε από τους πράσινους.

2-0, ο Ιωαννίδης ευστοχεί από την άσπρη βούλα

Κοντά στο γκολ οι φιλοξενούμενοι με κεφαλιά του Ζαμόρα

Παναθηναϊκός-Άρης 2-0 στο 52′ μετά από εκτέλεση πέναλτι του Ιωαννίδη, το οποίο καταλογίστηκε σε εκτέλεση του Μπερνάρ και χέρι του Σουλεϊμάνοφ. Πάντως να προσθέσουμε οτι είναι πιθανό το πρώτο γκολ του Παναθηναϊκού να ήταν οφσάιντ, εφόσον ο Ιωαννίδης άγγιξε τη μπάλα στην ασίστ του Παλάσιος προς τον Μπακασέτα. Ο Άρης άρχισε το δεύτερο μέρος με τους Ανσαριφάρντ και Μανού Γκαρθία.

Το δεύτερο μέρος του αγώνα της Λεωφόρου αρχίζει με μια τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Κεφαλιά του Σαμόρα,  έξω από την μικρή περιοχή και αριστερά, να περνάει ελάχιστα άουτ!

Σύγχυση στην άμυνα του τριφυλλιού απομακρύνει τον κίνδυνο ο Ζέκα

90′ ΓΚΟΛ: Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 0-2: σέντρα του Ράφα Σοάρες, η μπάλα βρίσκει στον Πεταυράκη και καταλήγει στα δίχτυα του Χόβαν. Το 0-2 είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Παναθηναϊκός – Άρης 1-0 στο Ημίχρονο. Ο Παναθηναϊκός μπήκε δυνατά, προηγήθηκε στο 4΄ με τον Μπακασέτα και στη συνέχεια είχε ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ αλλά δεν τις εκμεταλλεύθηκε. Ο Άρης άρχισε να πατάει καλύτερα μετά το 20ο λεπτό και με κορυφαίο τον Σαμόρα, έφτιαξε 2-3 καλές στιγμές για να ισοφαρίσει.

Οι ευκαιρίες των Παλάσιος και Μπερνάρ στο πρώτο τέταρτο του ματς

”Άδειασε” τον Ζουλς ο Ιωαννίδης αλλά εκτέλεσε άστοχα από πλάγια θέση

Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ 0-1: Με εννέα παίκτες έχει μείνει η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία λόγω των αποβλών του Μορέιρα με δεύτερη κίτρινη και του Δεληγιαννίδη για σκληρά μαρκαρίσματα.

42′: Παναθηναϊκός-Άρης 1-0: Επικίνδυνη στιγμή για τον Άρη που λίγο έλειψε να σκοράρει ακόμη και με αυτογκόλ! Εκτέλεση από τον Νταρίντα, κεφαλιά από τον Μορόν, η μπάλα περνάει παράλληλα με την γραμμή, ο Ντραγκόβσκι προσπαθεί να μαζεψει όμως επεμβαίνει ο Ζέκα και απομακρύνει ο Ζέκα με ρίσκο

Παναθηναϊκός – Άρης | Στο δοκάρι το ”σκαφτό” πλασέ του Ιωαννίδη από διαγώνια θέση

Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ: Χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους (video)

30′: Παναθηναϊκός – Άρης 1-0: Μετά το 15 ο Άρης έχει ισορροπήσει στο ματς και βγαίνει με αξιώσεις μπροστά κερδίζοντας κάποια στημένα και φέρνοντας τη μπάλα στην περιοχή του Παναθηναϊκού. Ο Παναθηναϊκός πάντως είχε κι ένα δοκάρι στο 18′ με τον Ιωαννίδη.

Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ 0-1: Από μία χαμένη ευκαιρία για τις δύο ομάδες. Στο 58′ για τους Σερραίους όταν ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά δυνατό σουτ του Ουάρντα. Και στο 62′ για τον δικέφαλο, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα στρώθηκε στον Ντεσπόντοφ, ο οποίος σούταρε δυνατά, αλλά Χόβαν να απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Παναθηναϊκός – Άρης | 1-0, ο Μπακασέτας εκτελεί τον Κουέστα μετά τη χρήση του VAR

ΠΑΟΚ-Πανσερραϊκός: Έχει αρχίσει το δεύτερο μέρος στις Σέρρες με τον δικέφαλος να προηγείται με τον Κωνσταντέλια από τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

4′ : ΓΚΟΛ – Παναθηναϊκός-Άρης 1-0: Οι φιλοξενούμενοι μπαίνουν σα υπνωτισμένοι, οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύονται και ανοίγουν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Μπακασέτα. Η φάση ελέγχθηκε από το VAR με τον Παλάσιος που έδωσε την ασίστ τελικά να καλύπτεται. Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι πράσινοι είχαν κι άλλη μεγάλη ευκαιρία με τον Μπακασέτα, όμως αυτή τη φορά ο Κουέστα απομάκρυνε με τα πόδια.

ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα | Πόνσε – Μάνταλος συνεργάζονται άψογα ξανά για το 4-2

Παναθηναϊκός (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Ακαϊντίν, Ούγκο, Μλαντένοβιτς, Ζέκα, Τσέριν, Μπακασέτας, Παλάσιος, Μπερνάρ, Ιωαννίδης.

Στον πάγκο: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ρούμπεν, Σπόραρ, Λημνιός, Μαντσίνι, Γερεμέγεφ, Βιλένα, Αράο.

Άρης: Κουέστα – Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Ρoζ, Μοντόγια-Νταρίντα, Ζουλ, Τζούρασεκ, Σουλεϊμάνοφ, Ζαμόρα, Μορόν

Στον πάγκο: Xoυτεσιώτης, Φεράρι, Μάνου Γκαρθία, Ανσαριφάρντ, Φατόρε, Φετφατζίδης, Βερστράτε, Βέλεθ, Παναγίδης

1: Άρχισε το ντέρμπι στη Λεωφόρο, Παναθηναϊκός-Άρης.

Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ: Τρίτη και φαρμακερή και 0-1 ο Κωνσταντέλιας (video)

Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ: Ωραία ενέργεια και πάλι του Κωνσταντέλια (video)

Live ενημέρωση

ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 4-2 ΤΕΛΙΚΟ.

ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα | 3-2, o Λιούμπισιτς ”χτυπά” ξανά

45+2′ ΓΚΟΛ: Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ 0-1: Ο δικέφαλος ανοίγει το σκορ στην τελευταία φάση σχεδόν του πρώτου ημιχρόνου. Ο Κωνσταντέλιας που είχε χάσει δύο ευκαιρίες, βρίσκει δίχτυα τελικά, στην πρώτη τελική εντός εστίας που κάνει ο ΠΑΟΚ στο πρώτο μέρος. Τραγικό λάθος ο Διαμαντής  μετά από μπαλιά του Ότο, με τον Κωνσταντέλια να επωφελείται και να νικάει τον Χόβαν για το 0-1. Ημίχρονο στις Σέρρες.

ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα | 2-2, ανίκητος στον αέρα ο Πόνσε

ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα | Η φάση όπου ζήτησε χέρι η Ένωση

79′ ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 4-2 ΓΚΟΛ: Μετά την ισοφάριση η ΑΕΚ βγάζει… φωτιές, ενώ ο ΠΑΣ έχει καταρρεύσει. Δεύτερο γκολ ο Πόνσε, τέταρτο οι γηπεδούχοι. Εκτέλεση φάουλ από τον Μάνταλο, ο Πόνσε και ο Λιούμπισιτς πηδάνε ταυτόχρονα όμως ο Αργεντινός φαίνεται να είναι αυτός που πιάνει την κεφαλιά για να κάνει το 4-2.

Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ: Επικίνδυνο παιχνίδι του Σβαμπ (video)

Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ: Απειλεί ο Κωνσταντέλιας (video)

74′ ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 3-2 ΓΚΟΛ: Η Ένωση κάνει την απόλυτη ανατροπή μέσα σε έξι λεπτά. Αυτή τη φορά σκοράρει ο Λιούμπισιτς από το δεύτερο δοκάρι, μετά από κόρνερ του Ελίασον και πρώτη κεφαλιά του  Χατζισαφί.

69′ ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 2-2 ΓΚΟΛ: Η ΑΕΚ ισοφαρίζει με από κεφαλιά του Πόνσε Πόνσε ο οποίος μετά την εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου έκανε εντυπωσιακό άλμα.

15′: Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ: Ο δικέφαλος έχει την κατοχή έχοντας χάσει δύο καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, με Σαμάτα (κεφαλιά στο 5′) και Κωνσταντέλια (σουτ στο 6′).

Για την ΑΕΚ έχει περάσει στο ματς ο Πόνσε αντί του Λιβάι Γκαρσία.

ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα | 1-2, τρομερή ενέργεια και εκτέλεση του Τζίμα

ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα | 1-1, ο Σομποτσίνσκι πλασάρει άψογα τον Στάνκοβιτς

Ξεκίνησε το παιχνίδι στις Σέρρες, αλλά και το δεύτερο μέρος του αγώνα στην OPAP Arena.

Οι συνθέσεις στο Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ

Πανσερραϊκός (Κόντης): Χόβαν, Θυμιάνη, Διαμαντή, Πεταυράκη, Δεληγιαννίδη, Ντανκερλούι, Πηλέα, Οικονόμου, Μορέιρα, Ουάρντα και Γούλερι.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κατσίκας, Αυλωνίτης, Γκοτζαμανίδης, Μπέργκστρομ, Στάικος, Μούργος, Μασκανάκης, Σοφιανός και Παπαβασιλείου.

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Ζ. Ζίβκοβιτς – Βιεϊρίνια, Καντζιόρα, Νάσμπεργκ, Γιόνι Ότο – Σβαμπ, Οζντόεφ – Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Κωνσταντέλιας – Σαμάτα.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ταλιμχανίδης, Παναγιώτου, Ράφα Σοάρες, Τσιγγγάρας, Μάρκςο Αντόνιο, Ρικάρντο, Τάισον, Μπράντον και Τζίμας.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

45′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Λεό δίνει στον Τζίμα και εκείνος με εντυπωσιακό διαγώνιο σουτ στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία του Στάνκοβιτς για το 1-2.

35′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Τσαούσης εκτελεί φάουλ, ο Τζίμας παίρνει την πρώτη κεφαλιά και από κοντά ο Σομποτσίνσκι ισοφαρίζει.

15 ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Σιμάνσκι με ωραίο διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά κάνει το 1-0.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι.

Οι ενδεκάδες στο ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Πήλιος, Βίντα, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Πινέδα, Τσούμπερ, Άμραμπατ, Ελίασον, Γκαρσία.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Σούλης, Σόρια, Τσαούσης, Σομποτσίνσκι, Μπακαδήμας, Λιάσος, Ντεμίρ, Τζίνο, Ροζάλες, Τζίμας, Λεό.

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ολυμπιακό στο Αγρίνιο με 2-1.

90’+4 Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με απευθείας φάουλ του Τορεχόν, αποκρούει ο Πασχαλάκης.

79 ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Κάνει λάθος ο Μαλής, παίρνει την μπάλα ο Ελ Κααμπί, περνάει τον Τσάβες και πλασάρει για το 1-2.

73′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Ζέλσον Μαρτίνς βγάζει τη σέντρα από δεξιά, η μπάλα κοντράρει στον Τορεχόν και καταλήγει στα δίχτυα του Τσάβες.
46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

33′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε παίζει εξαιρετικά το 1-2 με τον Ντίας, βγαίνει μόνος του απέναντι στον Πασχαλάκη και τον «εκτελεί» για το 1-0.

30′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί με το κεφάλι σπάει την μπάλα προς το πέναλτι, ο Ιμπόρα σουτάρει και ο Τσάβες αποκρούει.
19′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί δίνει στον Μασούρα, εκείνος σουτάρει και για λίγο αστοχεί.

Παναιτωλικός – Ολυμπιακός: Οι ενδεκάδες του ματς

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες, Οικονόμου, Μαλής, Ταμπίτζε, Χατζηθεοδωρίδης, Φ. Ντουάρτε, Μαυρίας, Ντίας, Πέρες, Μπουζούκης, Καρέλης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης, Ορτέγκα, Ρέτσος, Βέζο, Κίνι, Ιμπόρα, Τσικίνιο, Καμπράλ, Ποντένσε, Μασούρας, Ελ Κααμπί.

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – Άρης 2-0 Τελικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.