Τελικά αποτελέσματα Ολυμπιακός – Άρης 4-1 και ΠΑΟΚ – Βόλος 3-0

Η εξέλιξη των αγώνων Ολυμπιακός - Αρης και ΠΑΟΚ - Βόλος για την 6η αγωνιστική της Super League - Σέντρα στις 20:30

Live ενημέρωση: Με τα παιχνίδια στο Ολυμπιακός Αρης (CS1HD) στο «Γ. Καραϊσκάκης» και ΠΑΟΚ – Βόλος (NS PRIME) στην Τούμπα ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής της Super League για την Τετάρτη (27/9).

Live ενημέρωση στους αγώνες Ολυμπιακός – Αρης και ΠΑΟΚ – Βόλος

ΠΑΟΚ – Βόλος 3-0 ΤΕΛΙΚΟ

Ολυμπιακός – Άρης 4-1 ΤΕΛΙΚΟ

90′ ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ:  Ο Κουέστα αποκρούει πέναλτι του Φορτούνη το οποίο κέρδισε ο Ροντινέι σε χέρι του Σαμόρα.

86′: ΓΚΟΛ: Ολυμπιακός – Άρης 4-1: Μετά το δοκάρι που είχε ο Άρης με τον Μπράμπετς για να κάνει το 1-2 στο 53′ με τον Νταρίντα κατεύρρευσε. Ο Ολυμπιακός πετυχαίνει και 4ο γκολ, αυτή τη φορά με τον Γιόβετιτς (μετά από πάσα του Μπιελ) για το 4-1.

55′: ΓΚΟΛ: ΠΑΟΚ – Βόλος 3-0: Πρώτο γκολ του Σαμάτα με τον ΠΑΟΚ. Ο Μπάμπα σεντράρει από αριστερά, η άμυνα του Βόλου δεν απομακρύνει σωστά, με τον Τανζανό να παίρνει την μπάλα στη μικρή περιοχή, να περνά τον Παπαδόπουλο και να πλασάρει από κοντινή απόσταση για το 3-0.

70′: ΓΚΟΛ: Ολυμπιακός – Άρης 3-1: Τρίτο γκολ για τον Ολυμπακό, δεύτερο προσωπικό για τον Ελ Κααμπί Ο Ροντινέι σεντράρει από τα δεξιά στο πρώτο δοκάρι, εκεί όπου ο Ελ Κααμπί πετάγεται και με δύσκολο πλασέ κάνει το 3-1 και δίνει προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του.

62′ : ΓΚΟΛ: Ολυμπιακός Άρης 2-1! Νέο προβάδισμα για τον Ολυμιακό. Ο Φορτούνης εκτελεί το κόρνερ ο Φορτούνης, ο Ελ Κααμπί, χωρίς να πηδήξει πολύ ψηλά, πιάνει την κεφαλιά στην «καρδιά» της περιοχής και νικάει την άμυνα του Άρη στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

47′ ΓΚΟΛ: Ολυμπιακός Άρης 1-1! Τρομερό σουτ από τον Πάρντο που πέρασε αλλαγή στο ημίχρονο αντί του Οντουμπάτζο και 1-1! Ο Κίνι δεν έδιωξε μετά από σουτ του Μορόν, με αποτέλεσμα ο Ισπανός του Άρη να επωφεληθεί και να «σκοτώσει» τον Πασχαλάκη από μακριά.

Ολυμπιακός – Άρης 1-0: Ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο ματς, προγήθηκε από ένα αυτογκόλ του Μπράμπετς στο 21, εν συνεχεία ο Άρης ισορρόπησε, όμως δεν κατάφερε να απειλήσει εκτός από ένα σουτ του Μενέντες από τα αριστερά.

45+1′: ΓΚΟΛ: ΠΑΟΚ – Βολος 2-0: Τάισον κάνει εξαιρετική κούρσα από το κέντρο, την κατάλληλη στιγμή «κόβει» αριστερά στον επερχόμενο Μουργκ και αυτός πέφτοντας με προβολή διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Ημίχρονο στην Τούμπα.

39′: ΓΚΟΛ: ΠΑΟΚ – Βολος 1-0: Ο Τάισον εκτελεί ωραία ένα φάουλ, και ο Κουλιεράκης σκοράρει με κεφαλιά για το 1-0  υπέρ του δικεφάλου. Γκολ το οποίο πιστοποιήθηκε μετά από χρήση του VAR από τον διαιτητή Σιδηρόπουλο.

33′ ΠΑΟΚ – Βολος: Ο Βόλος  ήταν η ομάδα που απείλησε πρώτος (με τον Μαχαίρα), όμως στη συνέχεια  και ειδικά μετά το 18΄ο δικέφαλος ήταν εκείνος που κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας μεγάλες ευκαιρίες με κορυφαίες τα δοκάρια των Σβαμπ (24′) και  Σάστρε (28′).

37′: Ολυμπιακός – Άρης 1-0: Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη καθώς ο Μπράμπετς που πέτυχε το αυτογκολ για το 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού αντιμετωπίζει πρόβλημα και έτσι τη θέση του πήρε ο Φραν Βέλεθ.

20′: ΠΑΟΚ – Βόλος: Ο δικέφαλος έχει τον έλεγχο, όμως οι φιλοξενούμενοι είναι επικίνδυνοι στην κόντρα. Η πρώτη καλή στιγμή του ΠΑΟΚ ήρθε στο 18′ με σουτ του Σαμάτα, ενώ στην εξέλιξη της φάσης έγινε ένα ακόμη καλό σουτ από τον Τάισον, με τον Παπαδόπουλος να διώχνει δύσκολα.

21′ ΓΚΟΛ: Ολυμπιακός – Άρης 1-0: Με αυτογκόλ του Μπράμπετς ανοίγει το σκορ στο Καραϊσκάκης, όταν σε αντεπίθεση των γηπεδούχων. Ο Σολμπάκεν έδωσε στον  Φορτούνη εκείνος στον Μασούρα με τον Τσέχο αμυντικό του Άρη, άθελά του, στην προσπάθεια να κόψει, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

20′: Ολυμπιακός – Άρης: Ο Ολυμπιακός έχει μπει δυνατά και πιέζει τον Άρη για πετύχει ένα γρήγορο γκολ έχοντας χάσει καλές ευκαιρίες (7′ Ελ Καμπί και 11′ Φορτούνη). Ο Άρης δεν μπορούσε να κρατήσει μπάλα στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο μετά το 15′, άρχισε να «παγώνει» τον ρυθμό.

1′: Άρχισε το Ολυμπιακός – Άρης και με 7λεπτη καθυστέρηση το ΠΑΟΚ – Βόλος

Ολυμπιακός – Άρης

Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Φρέιρε, Κίνι, Έσε, Μαντί, Φορτούνης, Σολμπάκεν, Μασούρας, Ελ Κααμπί.

Στον πάγκο: Tζολάκης, Ορτέγκα, Ντόι, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Καρβάλιο, Ποντένσε, Μπιέλ, Γιόβετιτς

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Οντουμπάζιο, Μοντόγια, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Νταρίντα, Βερστράτε, Ματαρίτα, Μενέντες, Σουλεϊμάνοφ, Μορόν.

Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Φεράρι, Βέλεθ, Ντουκουρέ, Ζουλ, Πάρντο, Χριστοδουλοπουλος, Σαμόρα, Κάρλσον.

ΠΑΟΚ – Βόλος

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Τάισον, Μουργκ, Σαμάτα.

Στον πάγκο: Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Ράφα Σοάρες, Νάσμπεργκ, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Ντεσπόντοφ, Τζίμας, Μπράντον.

Βόλος (Μπράτσος): Παπαδόπουλος, Άλχο, Λούνα, Τάχατος, Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς, Τρουιγιέ, Κόμπα, Κορνέ, Μαχαίρας, Γκαρσία.

Στον πάγκο: Κόστιτς, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Κίτσος, Μεταξάς, Ενγκίν, Μπερτόλιο, Μραζ

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τελικά αποτελέσματα Ολυμπιακός – Άρης 4-1 και ΠΑΟΚ – Βόλος 3-0», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.