Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – ΟΦΗ 4-0 Τελικό

Η εξέλιξη στις αναμετρήσεις Βόλος - Ολυμπιακός, Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα και Παναθηναϊκός - ΟΦΗ για την 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Live ενημέρωση στις αναμετρήσεις ΒόλοςΟλυμπιακός (16:30, COSMOTE SPORT 1), Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα (17:30, Novasports 2) και Παναθηναϊκός – ΟΦΗ (19:30, Cosmote Sport 1HD)  για την 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

90+1′ ΓΚΟΛ: Παναθηναϊκός – ΟΦΗ 4-0, με το τριφύλλια να σκοράρει και στις καθυστερήσεις ξανά με τον Ιωαννίδη με διπλή προσπάθεια, μετά από φοβερή μπαλιά του Λοντίγκιν. Το 4-0 είναι και το τελικό σκορ του ματς. Εύκολη νίκη και καλή διαχείριση για τους πράσινους που πάνε στους 31 και είναι μόνοι πρώτοι ακόμη κι αν η ΑΕΚ (έχει 27β.) νικήσει αύριο τον Αρη, ενώ ο ΟΦΗ μένει στους 15.

3-0, άψογη ενέργεια και ασίστ του Ιωαννίδη για το γκολ του Παλάσιος

2-0, φανταστική προσποίηση και εκτέλεση του Αϊτόρ

Η φοβερή και γεμάτη ρίσκο προσποίηση του Λοντίγκιν στο Ντίκο

Ο Λοντίγκιν επεμβαίνει εντυπωσιακά στην κεφαλιά του Λουίζ Φελίπε

69′ ΓΚΟΛ: Και τρίτο τέρμα οι πράσινοι μέσα σε οκτώ λεπτά ο Παναθηναϊκός. Αυτή τη φορά σκόρερ είναι ο Παλάσιος μετά από πάσα του Ιωαννίδη και διαγώνιο σουτ του Αρεντινού. Κι αυτό λίγα μόλις λεπτά τις αλλαγές του Νταμπράουσκας  με του  Τοράλ, Ριέρα και Λάρσον να περνούν στο ματς αντί των Ντίκο, Γκαγιέγκος και Μαρινάκη.

61′ ΓΚΟΛ: Ο Παναθηναϊκός κάνει το 2-0. Ο  Παλάσιος, αλλάζει παιχνίδι για τον Αϊτόρ, ο Ισπανός εξτρέμ μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, «αδειάζει» τον Βούρο και με πλασάρει ωραία για το 2-0.

Σέντρα στο Β΄ ημίχρονο, χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες.

Κερδίζει και ευστοχεί σε πέναλτι ο Ιωαννίδης για το 1-0

Απείλησε με κεφαλιά ο Αράο μετά τη ”γλυκιά” σέντρα του Βιλένα

34′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιωαννίδης ευστοχεί από την άσπρη βούλα νικώντας τον Μπάουμαν

30′ Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιωαννίδης μπαίνει στην περιοχή και ο Πασαλίδης τον ανατρέπει

Σέντρα στη Λεωφόρο!

Οι ενδεκάδες στο Παναθηναϊκός – ΟΦΗ

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Σένκεφελντ, Αράο, Βαγιαννίδης, Μλαντένοβιτς, Ρούμπεν, Βιλένα, Τζούρισιτς, Παλάσιος, Αϊτόρ, Ιωαννίδης.

ΟΦΗ: Μπάουμαν, Βούρος, Πασαλίδης, Τοράρινσον, Μαρινάκης, Αμπάντα, Μεγιάδο, Γκλάτζερ, Γκαγιέγος, Ντίκο, Φελίπε.

Τέλος στο Περιστέρι! Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

87′ Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα ΓΚΟΛ! Ο Εραμούσπε ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους και 1-1

83′ Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα: Πεναλτι για τους φιλοξενούμενους, με τον Ντε Μποκ να ανατρέπει τον Λέο Μπατίστ

64′ Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα ΓΚΟΛ! Ο Ρομπάιγ βρέθηκε απέναντι από τον Κλέιμαν και τον νίκησε

Προσωρινή διακοπή στο Βόλος – Ολυμπιακός! Υπάρχει ένταση και λόγω των δακρυγόνων η ατμόσφαιρα έχει γίνει αποπνικτική.

89′ Σκοράρει ο Ελ Καμπί, όμως και πάλι το VAR ακύρωσε το γκολ, καθώς ο Ελ Αραμπί που παίρνει την πρώτη κεφαλιά φαίνεται πως είναι σε θέση οφσάιντ

60′ Σκόραρε ο Μασούρας, όμως ο Παπαπέτρου πήγε στο VAR και ακύρωσε ως οσφάιντ το γκολ

54′ Απαντάει ο Ολυμπιακός! Αυτογκολ του Καλογερόπουλου και 2-2

51′ ΓΚΟΛ για τον Βόλο και 2-1! Ο Γκαρσία εκτέλεσε και νίκησε τον Πασχαλάκη

50′ Πέναλτι για τον Βόλο! Μετά από ανατροπή του Ιμπόρα στον Μωραϊτη, ο Παπαπέτρου με χρήση του VAR έδειξε την άσπρη βούλα για τρίτη φορά σήμερα

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στον Βόλο

Ημίχρονο στο Βόλο

Σέντρα και στο Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα

45+12′ Κόκκινη κάρτα στον Μύγα! Με 10 παίκτες και ο Βόλος, με τον Μύγα να βλέπει τη δεύτερη κίτρινη μετά από μαρκάρισμα στον Φορτούνη

45+7′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Γκαρσία σούταρε μέσα από την περιοχή και ο Πασχαλάκης έδιωξε εντυπωσιακά

43′ ΓΚΟΛ και 1-1! Οι «ερυθρόλευκοι» απαντούν λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου, με τον Ελ Καμπί να ευστοχεί από την άσπρη βούλα

42′ Ο Ολυμπιακός κερδίζει πέναλτι μετά από χρήση VAR για χτύπημα του Κόστιτς στον Μπιανκόν. Κίτρινη κάρτα στον πρώτο

21′ ΓΚΟΛ! Ανοίγουν το σκορ οι γηπεδούχοι με το… ριμπάουντ του Μωραϊτη, ύστερα από την απόκρουση του Πασχαλάκη

18′ Ο Βόλος κερδίζει πέναλτι για μαρκάρισμα του Ρέτσου στον Γκαρσία! Αποβάλλεται ο άσος του Ολυμπιακού!

15′ Πρώτο σουτ του αγώνα

Σουτ του Φορτούνη, η μπάλα περνάει λίγο έξω

Χωρίς τη μεγάλη φάση το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης

5′ Ο Ροντινέι έβγαλε επικίνδυνη σέντρα, με τον Κόστιτς να μπλοκάρει ύστερα από διαδοχικές κόντρες

Σέντρα στο παιχνίδι

Οι ενδεκάδες:

ΒΟΛΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς, Μύγας, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα, Γκλάβτσιτς, Τρουιγιέ, Άλχο, Κόμπα, Μωραΐτης, Γκαρσία

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Μπιανκόν, Ορτέγκα, Ιμπόρα, Καμαρά, Μπιέλ, Μασούρας, Φορτούνης, Ελ Κααμπί.

Στον πάγκο:

Βόλος: Καλαμπούκας, Ασλανίδης, Κίτσος, Καραγιάννης, Μπερτόλιο, Κορνέτ, Μεταξάς, Ενγκίν

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Κίνι, Ντόη, Ζοάο Καρβάλιο, Καράκουτης, Αλεξανδρόπουλος, Ελ Αραμπί

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – ΟΦΗ 4-0 Τελικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.