Νίκες για Ολυμπιακό και Άρη, όρθιος ο ΠΑΟΚ στην Κροατία (vids)

Δείτε τι γίνεται στις αναμετρήσεις Ολυμπιακός-Γκενκ και Χάιντουκ-ΠΑΟΚ

Ενημερωθείτε για όσα γίνονται στις αναμετρήσεις των ελληνικών ομάδων σε UEFA Europa League και UEFA Europa Conference League.

Ο Άρης έπαιξε στη Θεσσαλονίκη με την Ντιναμό Κιέβου για τον 3ο προκριματικό γύρο του UEFA Conference League και επικράτησε 1-0.

Ο Ολυμπιακός έπαιξε εντός έδρας με την Γκενκ για τον 3ο προκριματικό γύρο του UEFA Europa League και νίκησε 1-0.

Ο ΠΑΟΚ, από την πλευρά του, φιλοξενήθηκε στο Σπλιτ από τη Χάιντουκ για τον 3ο προκριματικό γύρο του UEFA Conference League και έμεινε στο 0-0.

Άρης-Ντιναμό Κιέβου:

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο α’ ημίχρονο, έκαναν κλασικές ευκαιρίες και θα μπορούσαν να σκοράρουν

Στο 67′ ο Άρης κέρδισε πέναλτι από χέρι του Σίροτα και στο 69′ ο Πάλμα ευστόχησε παρά την καλή προσπάθεια του Μπούστσαν

Μεγάλη νίκη ο Άρης που έχασε κλασική ευκαιρία στις καθυστερήσεις με τον Μενέντεθ για το 2-0

Το γκολ του Άρη

Ολυμπιακός-Γκενκ

Ο Ολυμπιακός μπήκε μπροστά στο σκορ μόλις στα 23 δευτερόλεπτα, με γύρισμα του Ροντινέι και γκολ του Φορτούνη

Πέραν ενός φάουλ του Τρεσόρ στο 35′, η Γκενκ δεν απείλησε καθόλου την ομάδα του Πειραιά στο α’ ημίχρονο

Το γκολ του Ολυμπιακού

Στο 75′ ο Μπιέλ πλάσαρε δυνατά έξω από την περιοχή και σημάδεψε δοκάρι

Στο 90+6′ ο Κανούς σούταρε, ο Πασχαλάκης απέκρουσε, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι, ο Αρτεάγκα έκανε νέο σουτ και ο Ρέτσος έκοψε με αυτοθυσία

Τέλος αγώνα, ο Ολυμπιακός επικράτησε δύσκολα με 1-0

Χάιντουκ-ΠΑΟΚ

Στο 13′ ο Σίγκουρ έκανε σουτ εκτός περιοχής και έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι

Το α’ ημίχρονο έληξε με τον ΠΑΟΚ να κρατά χωρίς προβλήματα το 0-0

Καλύτερη η Χάιντουκ στο β’ μέρος, είχε νέο δοκάρι, αυτή τη φορά με τον Λιβάια, στο 46′

Τέλος αγώνα, ο ΠΑΟΚ επιστρέφει με το 0-0

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκες για Ολυμπιακό και Άρη, όρθιος ο ΠΑΟΚ στην Κροατία (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.