Μεταξάς: «Η μπάλα σε τιμωρεί αν δεν σκοράρεις»

Ο Ηρακλής Μεταξάς τόνισε πως το αποτέλεσμα του ΠΑΣ κόντρα στην ΑΕΚ κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Ο Ηρακλής Μεταξάς έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια της ομάδας του, παρά την εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ.

Η ΑΕΚ πήρε τη νίκη στο τέλος κόντρα στον ΠΑΣ με 1-2, χάρη σε γκολ του Σάκχοφ. Ο τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα τόνισε πως η ομάδα του δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που είχε για να σκοράρει. Τέλος, τόνισε πως οι παίκτες του θα πρέπει να παρουσιάζονται «λίγο πιο θαρραλέοι».

Αναλυτικά όσα είπε ο Ηρακλής Μεταξάς:

«Το ματς κρίθηκε σήμερα στο ποιος θα έβαζε το δεύτερο γκολ. Εμείς είχαμε το δοκάρι, είχαμε ευκαιρίες αλλά έτσι είναι η μπάλα, σε τιμωρεί αν δεν σκοράρεις. Η ΑΕΚ κατάφερε να βάλει ένα περίεργο γκολ, νομίζω κόντραρε και κάπου η μπάλα. Είχε βεβαίως και η ΑΕΚ φάσεις, αλλά είχαμε και εμείς. Και στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο είχαμε στιγμές για κάτι καλό. Δεν σκοράραμε όμως και γι αυτό φεύγουμε ηττημένοι.

Δεν εκμεταλλευτήκαμε το γρήγορο γκολ, κάποιες στιγμές ήμασταν και βιαστικοί με γεμίσματα, είναι λεπτομέρειες αυτές που κάνουν τη διαφορά. Καλά παίξαμε γενικά και θέλω να πω ένα μπράβο στα παιδιά. Ειδικά αν σκεφτούμε που ήμασταν πριν 4 μήνες και που σήμερα, να παίζουμε έτσι με μια ομάδα κόντρα στην ΑΕΚ, στα ίσα και να φτάνουμε γενικά κοντά στη νίκη απέναντι στις μεγάλες ομάδες. Θέλουμε να φτάσουμε στο σημείο να μπορούμε όμως και να τις νικάμε.

Το καλό είναι ότι σήμερα είχαμε και πάλι πάθος μετά το 5-0, ακολουθήσαμε την τακτική μας και δουλεύουμε πάντα για το καλύτερο. Θέλουμε να προσπαθούμε κάθε σαββατοκύριακο για τις νίκες. Ειδικά στα ματς που είμαστε κοντά. Πρέπει να είμαστε λίγο πιο θαρραλέοι, λίγο πιο προσεκτικοί στο τέλος».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μεταξάς: «Η μπάλα σε τιμωρεί αν δεν σκοράρεις»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.