Μνήμες Γιουβέντους ο Ολυμπιακός – Τέσσερα στο ημίχρονο από Φράιμπουργκ

Τραγικός ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο με τη Φράιμπουργκ.

Με μία ανεξήγητη χαλαρότητα κατέβηκε να παίξει ο Ολυμπιακός απέναντι στη Φράιμπουργκ και το πρώτο ημίχρονό του ήταν σοκαριστικό.

Στον κόσμο των «ερυθρόλευκων» ξύπνησαν μνήμες Γιουβέντους. Αναφερόμαστε στη «μαύρη» νύχτα στο Τορίνο, όταν στις 10 Δεκεμβρίου του 2003 οι Πειραιώτες είχαν χάσει με 7-0 από τους Ιταλούς.

Τότε στο πρώτο ημίχρονο έχαναν ξανά με 4-0. Πρώτος είχε σκοράρει ο Τρεζεγκέ στο 14′ και πέντε λεπτά αργότερα δίχτυα βρήκε ο Μίκολι. Στο 25′ ο Τρεζεγκέ σκόραρε και πάλι, ενώ στο 28′ είχε κάνει ο Μαρέσκα το 4-0. Τα υπόλοιπα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο από τους Ντι Βάιο (62′), Ντελ Πιέρο (67′) και Ζαλαγέτα (79′).

Κόντρα στη Φράιμπουργκ ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να αντιμετωπίσει με τίποτα τον Γκρέγκοριτς. Ο Αυστριακός έχει κάνει χατ τρικ και θα μπορούσε να έχει πετύχει τουλάχιστον ένα γκολ ακόμα. Σκόραρε στο 3′, στο 8′ και στο 36′, ενώ ο Σιλντίγλια σημείωσε το 4-0 στο 42′.

Το φοβερό είναι ότι ο συγκεκριμένος παίκτης έως τώρα δεν είχε ούτε γκολ στη σεζόν! Σε 10 αγώνες για το πρωτάθλημα, δύο για το Κύπελλο και άλλους τόσους για το Europa League δεν είχε καταφέρει να σκοράρει ούτε μία φορά. Συνήθως δεν παίρνει φανέλα βασικού, αλλά αυτή τη φορά ο προπονητής του τον εμπιστεύτηκε και εκείνος τον έβγαλε ασπροπρόσωπο. Ρέτσος και Ντόι δεν μπορούσαν να τον σταματήσουν με τίποτα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μνήμες Γιουβέντους ο Ολυμπιακός – Τέσσερα στο ημίχρονο από Φράιμπουργκ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.