Μόνο το γκολ έλλειψε στο ΟΦΗ – Ατρόμητος

ΟΦΗ και Ατρόμητος έφτιαξαν αρκετές ευκαιρίες, όμως τους έλειψε το γκολ, μένοντας στην άγονη ισοπαλία (0-0)

Ύστερα από ένα ωραίο παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες και αρκετές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, ΟΦΗ και Ατρόμητος έμειναν στη «λευκή» ισοπαλία στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League 1.

Με αυτόν τον τρόπο, οι Κρητικοί βρίσκονται πλέον στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη, απόσταση που σε καμία περίπτωση δεν είναι καθησυχαστική.

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Περιστερίου βρίσκεται στην κορυφή του μίνι πρωταθλήματος, έχοντας μετατρέψει σε τυπική διαδικασία τη συνέχεια.

Το ματς

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που ήταν απείλησαν περισσότερο στο πρώτο μέρος, με μεγαλύτερη στιγμή εκείνη του 32ου λεπτού.

Ο Ισέκα βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα του Ατρομήτου, αλλά αστόχησε με τον Τραϊανό Δέλλα να μην μπορεί να πιστέψει την ευκαιρία που έχασε ο σέντερ φορ της ομάδας του.

Στο 40ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το 0-1, με τον Βαλένσια να σημαδεύει το δοκάρι με την κεφαλιά.
Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό της αναμέτρησης ήταν παρόμοιο, με τον ΟΦΗ να απειλεί στο 78′, με το σουτ του Φελίπε να φεύγει αρκετά ψηλά άουτ.

Από ‘κει και πέρα, ο Ατρόμητος πέταξε στα… σκουπίδια δύο μεγάλες ευκαιρίες μέσα σε δύο λεπτά (86′,87′).

Ο Βέργος έφυγε από πλάγια θέση, ζύγισε το σουτ θέλοντας να κρεμάσει τον Χριστογεώργο, αλλά ο Έλληνας πορτιέρο με τρομερή επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ.

Από το κόρνερ ο Ασεβέδο πήρε μια ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και κατέληξε στο δοκάρι και έξω.

ΟΦΗ – Ατρόμητος 0-0

Σκόρερ: –

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος, Αμπάντα (79’ Θεοδοσουλάκης), Λαμπρόπουλος, Βούρος, Μαρινάκης, Γκαγέγος, Μεγιάδο (62’ Λουίς Φελίπε), Τοράλ (61’ Μπάκιτς), Ριέρα (79’ Θοράρινσον), Μπάκου (66’ Αποστολάκης), Ισεκά.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζιάνι, Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Αθανασίου, Κούντε (89’ Έρλινγκμπαρκ), Γκονθάλεθ, Καμαρά, Βαλένσια (89′ Τζοβάρας), Βρακάς (72’ Ρομπάιγ) , Αντζιέλσκι (61’ Βούρος).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μόνο το γκολ έλλειψε στο ΟΦΗ – Ατρόμητος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.