Μουντιάλ 2022: Οι οπαδοί του Εκουαδόρ ζητούσαν μπύρα, του Κατάρ έφυγαν στο ημίχρονο

Οι οπαδοί του Εκουαδόρ ζητούσαν μπύρες, αυτοί του Κατάρ άδειασαν το γήπεδο στο ημίχρονο.

Η έναρξη του Μουντιάλ 2022 είναι γεγονός, με το Κατάρ να γνωρίζει την ήττα από το Εκουαδόρ στην πρεμιέρα με 0-2 σκορ.

Ο Βαλένσια «καθάρισε» για την ομάδα του με δύο τέρματα, η οποία «κλείδωσε» τη νίκη μόλις στα πρώτα 31 λεπτά.

Αρκετά και ενδιαφέροντα ήταν τα όσα συνέβησαν… γύρω από το ματς, τα οποία τράβηξαν τα βλέμματα και συζητήθηκαν.

Οι φίλοι του Εκουαδόρ δεν πήραν με καλό μάτι το γεγονός πως απαγορεύτηκε το αλκοόλ στις εξέδρες των γηπέδων και φρόντισαν να δείξουν τη δυσαρέσκειά τους με το «καλημέρα».

Συγκεκριμένα, πριν και κατά τη διάρκεια του ματς φώναζαν ρυθμικά «Θέλουμε μπύρα», τραβώντας τα βλέμματα.

Ένα ακόμα περιστατικό που έκανε εντύπωση τόσο σε αυτούς που βρίσκονταν εντός του γηπέδου, όσο και σε αυτούς που το έβλεπα από την τηλεόραση, είναι το γεγονός πως οι οικοδεσπότες «άδειασαν» σχεδόν το γήπεδο στο ημίχρονο.

Μπορεί το Κατάρ να κάνει την παρθενική του εμφάνιση στο Παγκόσμιο Κύπελλο, ωστόσο το σκορ του ημιχρόνου σε συνδυασμό με την εμφάνιση δεν τους άρεσε και πολύ. Έτσι, μόλις ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος, οι περισσότεροι έφυγαν από το γήπεδο με αποτέλεσμα πολλά από τα καρεκλάκια να μένουν άδεια, κάτι που δεν έμεινε ασχολίαστο.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μουντιάλ 2022: Οι οπαδοί του Εκουαδόρ ζητούσαν μπύρα, του Κατάρ έφυγαν στο ημίχρονο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.