MUNDIAL 2018

Πήρε δύο πέναλτι, σκόραρε στο ένα

Η Σαουδική Αραβία κέρδισε δύο πέναλτι σε διάστημα λίγων λεπτών, όμως βρήκε δίχτυα μόνο στο δεύτερο!

Δύο πέναλτι κέρδισε η Σαουδική Αραβία σε διάστημα επτά λεπτών και μπορεί να έχασε το πρώτο, αλλά σκόραρε στο δεύτερο!

Οι Σαουδάραβες είχαν στο 41’ τη ευκαιρία να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα και παράλληλα να πετύχουν το πρώτο τους γκολ στο φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο.

Ο Φατί έκανε χέρι σε σέντρα του Αλ Σαχρανί και την εκτέλεση ανέλαβε ο Αλ Μουαλάντ.

Όμως ο 45χρονος Ελ Χανταρί έπεσε σωστά και κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Λίγα λεπτά αργότερα όμως και συγκεκριμένα στο δεύτερο των καθυστερήσεων η Σαουδική Αραβία κέρδισε και δεύτερο πέναλτι για σπρώξιμο του Αλ Γκαμπρ στον Αλ Μουαλάντ μέσα στην μεγάλη περιοχή.

Αν κι έγινε χρήση του VAR, τελικά ο διαιτητής το έδωσε και ο Αλ Φαράτζ, αυτή τη φορά βρήκε δίχτυα, κάνοντας το 1-1 στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δείτε το πρώτο χαμένο πέναλτι:

Και το δεύτερο που τελικά ήρθε το γκολ της Σαουδικής Αραβίας:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πήρε δύο πέναλτι, σκόραρε στο ένα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.