MUNDIAL 2018

Το ακυρωθέν γκολ τον έστειλε… νοσοκομείο

Λιποθύμησε ο υπεύθυνος του γραφείου Τύπου του Ιράν μόλις είδε την απόφαση από το VAR

Το Ιράν στο παιχνίδι με την Ισπανία, μπήκε από το πρώτο λεπτό με καθαρό σκοπό να μην δεχτεί γκολ. Αυτό βέβαια συνέβη στο 54’ με τον Ντιέγκο Κόστα να στέκεται πολύ τυχερός, όμως λίγα λεπτά μετά οι Ιρανοί για μερικά δευτερόλεπτα πέταξαν  στα ουράνια.

Στο 62’ ο Εζατολάχι σκόραρε από κοντά και οι Ιρανοί ξέσπασαν σε τρελά πανηγύρια, όμως ο επόπτης σήκωσε καθυστερημένα την σημαία για οφάιντ, καθώς είχε ενημέρωση από το VAR. Ο διαιτητής περίμενε την εξέταση του βίντεο και αυτή δικαίωσε τους Ισπανούς, με το υπέρ τους 1-0 να παραμένει και τους Ιρανούς να μην μπορούν να το πιστέψουν.

Μάλιστα, ο υπεύθυνος του γραφείου τύπου της Ομοσπονδίας του Ιράν, Μοχσέν Μογκαμέντγκια μόλις διαπίστωσε την απόφαση του διαιτητή, δεν μπορούσε να πιστέψει ότι το γκολ δε μετράει και λιποθύμησε! Μεταφέρθηκε μάλιστα στο νοσοκομείο καθώς ανησύχησαν για την υγεία του, όμως όλα ήταν καλά.

Ο προπονητής των Ιρανών, Κάρλος Κεϊρόζ, ανέφερε στους δημοσιογράφους μετά το ματς πως ο Μογκαμέντγκια από την ένταση της στιγμής δεν άντεξε και λιποθύμησε και γι’ αυτό δεν βρισκόταν με την υπόλοιπη ομάδα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Το ακυρωθέν γκολ τον έστειλε… νοσοκομείο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.