ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ

Βόλος – Ντάινζε 0-1: Προβλημάτισαν οι Θεσσαλοί

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Βόλος στο φιλικό με τη βελγική Ντάινζε. Οι «κυανέρυθροι» προβλημάτισαν με την εικόνα τους και έβγαλαν κούραση.

Αυτό ήταν το τρίτο φιλικό τους στην Ολλανδία και η εικόνα τους ενδεχομένως χειρότερη από κάθε άλλη. Ο Βόλος αντιμετώπισε δυσκολίες στην ανάπτυξη με αποτέλεσμα να κάνει λίγες ευκαιρίες. Στο 41′ δέχτηκε και το γκολ από τον Στάιλενς, το οποίο ήταν και το μοναδικό στην αναμέτρηση.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του Βόλου βελτιώθηκε, δημιούργησε περισσότερες καλές προυποθέσεις για γκολ, χωρίς όμως να καταφέρει να φτάσει στην ισοφάριση. Στο 84ο λεπτό μάλιστα, ο Μπαριέντος αστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεση.

Από εκεί και πέρα, αυτό που λένε οι «κυανέρυθροι» είναι πως οι παίκτες του Βόλου ήταν ιδιαίτερα εκνευρισμένοι από τη διαιτητική τριάδα η οποία ήταν εκτός τόπου και χρόνου.

ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν, Πουρίτα, Γκιουλέν, Ρομέρο, Φερράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Φερνάντες, Νίνης, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παπαδόπουλος, Ροσέρο, Λογαράς, Βοικτόφσκι, Κούζντρα, Τριανταφύλλου, Ακριβόπουλος

ΝΤΑΪΝΖΕ: Ντούτο, Γιάνσες, Ντελούζ, Πραιτσινένκο, Μπλόντελε, Μπιζιμανά, Λεκοντέ, Σαλούκ, Ντανσοκό, Στάιλενς, Μέρτενς.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βόλος – Ντάινζε 0-1: Προβλημάτισαν οι Θεσσαλοί», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.